Pasitikėti? Rusijos klubai oficialiai paskelbė savo biudžetus

Rusijoje rungtyniavę krepšininkai pasakoja, kad šioje šalyje valdžia remia klubus tokiu principu: Reikia pinigų? Pinigų bus!

Šeštadienį VTB Vieningosios lygos prezidentas Sergejus Ivanovas atskleidė devynių aukščiausioje Rusijos lygoje rungtyniaujančių komandų biudžetus.

Paaiškėjo, kad Rusijos klubai disponuoja milžiniškomis sumomis, o trys turtingiausi turi net 100-250 kartų daugiau pinigų, nei silpniausios LKL komandos.

Vienas galingiausių Europoje Maskvos CSKA klubas šį sezoną surinko net 150 milijonų litų biudžetą ir artimiausius konkurentus savo šalyje lenkė kone dvigubai. Vien krepšininkų atlyginimams CSKA išleidžia 113,6 mln. litų.

Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities „Chimki“ ekipa surinko 80 mln. litų, o Europos taurę iškovojusi ir kelialapį į Eurolygą pelniusi Krasnodaro „Lokomotiv“ ekipa galėjo disponuoti net 59 milijonais litų.

Lietuvoje kukliausi klubai, norėdami varžytis Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) privalo surinkti ne mažiau kaip 600 tūkst. litų siekiantį biudžetą arba šimtą kartų mažiau, nei turi trečias Rusijos klubas.

Ne ką mažiau įspūdingas sumas surinko ir kitos Rusijos komandos. Kazanės „Uniks“ savo sąskaitoje turėjo 50 milijonų litų, Sankt Peterburgo „Startak“ – 30,5 mln., Krasnojarsko „Enisey“ – 24,9 mln., Žemutinio Naugardo „Nizhny Novgorod“ – 23 mln., o Samaros „Krasnie Krilya“ – 18,8 milijono litų.

Kukliausiai vertėsi Liubercų „Triumph“ klubas, surinkęs tik 13,5 milijono litų biudžetą. Tiesa, net ir jis bent 20 kartų didesnis, nei silpniausių LKL klubų.

Tiesa, didžiausią pinigų dalį Rusijos klubų biudžetuose sudaro savivaldybės bei sporto ministerijų skirtos lėšos.

Anot oficialios ataskaitos, daugiausiai pinigų už bilietus į rungtynes surenkantis CSKA klubas savo biudžetą papildo 4,5 milijono litų. Pajamos už prekybą komandos atributika CSKA biudžetą papildo 204 tūkst. litų.

„Tai, savaime suprantama, yra juokingos sumos, palyginus su klubo metiniu biudžetu, tačiau visi pinigai – „švariai“ uždirbti“, – tvirtino Ivanovas.

Jis reikalavo, kad klubai pateiktų ataskaitas, kokias sumas jiems skiria rėmėjai. Dokumentuose matyti, kad bene daugiausiai pinigų CSKA klubui skiria kompanija „Rustelekom“ – 27,5 milijono litų. Tiesa, kur kas daugiau komandai skiria jos savininkė kompanija „Norilsk Nikel“.

Televizijos transliacijų teisių pardavimas pinigų atnešė tik dviems klubams – CSKA ir „Chimki“.

„Televizijos teisių pardavimas – tai viso profesionalaus rusų sporto bėda, – pažymėjo Ivanovas. – Neturime kuo pasigirti, nors tai turėtų būti pagrindinis pelno šaltinis bet kuriame profesionaliame klube, bet kurioje sporto šakoje. CSKA klube šis skaičius siekia 1,2 milijonų litų. Tai pasako apie mūsų realią rinką, tiksliau, apie jos nebuvimą.“

Palyginimui, Kauno „Žalgirio“ klubo biudžetas šį sezoną siekė apie 34 milijonus litų, Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa vertėsi su 12 milijonų litų.


Šiame straipsnyje: CSKAbiudžetaiChimki

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių