Lenkijos ambasadorius: futbolo chuliganus sutramdysime

Iki Europos futbolo čempionato liko mažiau negu du mėnesiai. „Euro 2012” šeimininkių, Lenkijos ir Ukrainos, ambasadoriai Lietuvoje teigia, kad jų šalys – pasiruošusios.

Futbolo gerbėjai nekantraudami laukia dar vienos sporto šventės. Toks renginys Rytų Europoje vyks pirmą kartą. Buvo nuogąstaujama, kad šalys, kuriose didelė dalis infrastruktūros iki šiol neatitiko europietiškų standartų, nespės pasiruošti šiam įvykiui. Tačiau, trečiadienį Vilniuje su žurnalistais susitikę Lenkijos ir Ukrainos ambasadoriai skubėjo išklaidyti nerimą.

Nuo birželio 8 d. iki liepos 1 d. Europos futbolo čempionatas vyks keturiuose Lenkijos (Gdanskas, Poznanė, Vroclavas, Varšuva) ir keturiuose Ukrainos miestuose (Lvovas, Doneckas, Charkovas, Kijevas).

Lenkijos ambasadorius Lietuvoje Januszas Skolimowskis džiaugėsi čempionato sukurtomis galimybėmis. „Tai ne tik gera proga pristatyti savo šalį, bet ir galimybė pasidžiaugti žaidimu. Todėl nutarėme priimti šį iššūkį, - sakė J.Skolimowskis. – Kartu su Ukraina esame beveik visiškai pasiruošę čempionatui.“

„Mus su Lenkija sieja istorinis ir kultūrinis ryšys, o „Euro 2012” – galimybė sukurti naują istoriją kartu“, - tvirtino Ukrainos ambasadorius Valerijus Žovtenko. Jis patikino, kad visi čempionatui skirti stadionai Ukrainoje atitinka UEFA reikalavimus. „Šiandien mūsų šalyje lankosi UEFA prezidentas Michelis Platini. Jis pats apžiūrės stadionus“, pridūrė V.Žovtenko.

Bėdos dėl kelionių išspręstos?

Visai Europai stebint dviejų šalių pasiruošimą didžiausiai žemyno futbolo šventei per ketverius metus, netilo kalbos apie prastą Lenkijos ir Ukrainos kelių būklę. „Į kelių infrastruktūrą investavome 2 milijardus eurų“, -teigė V.Žovtenko.

J.Skolimowskis patikino, kad Lenkija darys viską, ką gali, jog keliai būtų sutvarkyti laiku. „Žinoma, ne visi šalią jų besikuriantys restoranai spės atsidaryti iki čempionato, bet keliai turėtų būti sutvarkyti“, - sakė jis.

Ambasadoriai informavo, jog bus, kiek įmanoma, supaprastintas vizų išdavimas futbolo sirgaliams, norintiems atvykti stebėti rungtynių iš Europos sąjungai nepriklausančių šalių.

„Muitininkai bus apmokomi taikyti supaprastintas procedūras. Žinoma, kai jie yra įpratę per dieną per sieną iš Lenkijos praleisti apie 1000 žmonių, o keliaujančių per sieną „Euro 2012” metu bus bent dešimt kartu daugiau – bus sudėtinga. Todėl į Ukrainą patogiau atvykti lėktuvu“, - sakė V.Žovtenko.

Tramdys futbolo chuliganus

Prieš kelis metus Varšuvos „Legios“ sirgaliai sukėlė riaušes Vilniaus „Vėtros“ stadione. Taip pat, pernai, per draugiškas rungtynes tarp Lietuvos ir Lenkijos, kaimyninės šalies futbolo aistruoliai apgadino Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadioną, kuris buvo neseniai rekonstruotas. Visame pasaulyje Lenkijos futbolo sirgaliai garsėja savo chuliganišku elgesiu ir agresijos protrūkiais.

Paklaustas, ar dėl jų nekils problemų čempionato metu, J.Smolikowskis šyptelėjo. „O taip, suprantu apie ką kalbate, prisimenu įvykius Lietuvoje. Tačiau, galiu užtikrinti, kad bus imtasi visų priemonių, kad jie nesukeltų neramumų, - sakė J.Smolikowskis. – Tiesa, negaliu atskleisti, kaip konkrečiai veiksime, nes baiminamės ne tik chuliganiškų sirgalių, bet ir teroristų.“

Kainos - įkandamos

Abiejų šalių ambasadoriai patikino, kad jų šalys itin laukia atvykstančių svečių. Taip pat, jie suskubo nuraminti kalbas dėl dirbtinai padidintų viešbučių kainų. „Nakvynės namuose kainos bus nuo 18 iki 69 eurų, Charkove viešbutis neturėtų kainuoti daugiau negu 70 eurų už naktį. Kijeve kainos neturėtų būti didesnis negu 200 eurų, bet Kijevas yra Kijevas“, - sakė V.Žovtenko.

„Žinant, kad Lietuvoje maisto kainos yra 30 procentų didesnės, negu Lenkijoje, nemanau, kad čempionato stebėti atvykę lietuviai turėtų patirti šoką“, - šyptelėjo J.Smolikowskis.

Lenkijos ir Ukrainos ambasadų atstovai, Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ir Seimo bei kitos komandos balandžio 14 dieną susigrums mini futbolo turnyre, Vilniuje, „Sportimos“ manieže. Iš viso turnyre dalyvaus 20 komandų.


Šiame straipsnyje: euro 2012LenkijaUkraina

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių