Savivaldybė nepatenkinta partneriais, kurie vilkina modernių įmonių miestelio atsiradimą Aleksoto aerodromo teritorijoje
Užvakar miesto Taryba patvirtino naujos redakcijos viešosios įstaigos Technopolis steigimo sutartį. Bendrovei išlaikyti Savivaldybė numatė 99 tūkst. litų, o kitą įmonės dalininką - Kauno prekybos, pramonės bei amatų rūmus (PPAR) ragina investuoti.
Įmonės steigimas užtruko
Kauno miesto savivaldybė dar sausį pritarė viešosios įstaigos Technopolis steigimo sutarčiai ir įstatams. VšĮ Technopolis steigia Savivaldybė ir Kauno PPAR. Tačiau, vasarį įsigaliojus Viešųjų įstaigų įstatymo pakeitimams, tik užvakar buvo patvirtinta naujos redakcijos viešosios įstaigos steigimo sutartis.
Savivaldybės Strateginio planavimo ir investicinių projektų koordinavimo komisijos pirmininkas Ramūnas Garbaravičius pesimistiškai žvelgia į Technopolio projekto ateitį. Jei mes per pusę metų nesugebėjome užregistruoti įmonės, tai kiek metų prireiks, kol ji pradės visaverčiai veikti? - retoriškai klausė R.Garbaravičius.
Jis pridūrė, kad dabar yra galimybė viešajai įstaigai panaudoti apie 0,5 mln. Lt, tačiau jei įmonės užregistravimas užtruks, VšĮ Technopolis praras šias lėšas. Savivaldybė padarė viską, o ką padarė kita pusė? - mįslingai kalbėjo Tarybos narys. Jis pastebėjo, kad kažką pasirašyti yra per maža, - reikia konkrečių darbų. Pirminis įstaigos kapitalas sudarys 200 Lt.
Verslininkai pasirengę investuoti
Vadovaujantis įstatais, VšĮ Technopolis dalininkų susirinkime Savivaldybė turėtų du balsus, o Kauno PPAR - vieną. Įstaigos direktoriumi žadama skirti Vytenį Junevičių, kuriam po viešosios įstaigos užregistravimo būtų mokamas 3050 Lt dydžio atlyginimas. Valdybos pirmininku numatoma skirti Kauno PPAR viceprezidentą A.Bačiliūną.
Anot jo, Technopolis bus kažkas panašaus į šiuolaikinių technologijų koncerno Hitec miestelį, kuris pritraukia didelį užsieniečių dėmesį. Jei kažkada reikės parodyti, kuo Kaunas yra stiprus, tai tą padaryti bus galima maždaug po 5 metų, - neabejoja A.Bačiliūnas.
Technopolio detalusis planas bus parengtas maždaug po mėnesio. Aleksoto aerodromo teritorijoje Technopolis iš pradžių užims apie 20 ha plotą. A.Bačiliūno teigimu, maždaug 50 mln. litų projektas jau dabar domina 20 firmų. Kai kurios jų jau pasirengusios investuoti apie 20 mln. litų. Pirmosios investuos Elinta ir Katreks.
Apie kitas bendroves kol kas nenorėčiau kalbėti, nes tai būtų neetiška jų atžvilgiu, - pastebėjo A.Bačiliūnas. Jis pripažino, kad, formalumų tvarkymams užtrukus iki rudens, kai kurios kompanijos atsisakys Technopolyje investuoti.
Tikisi lėšų iš Europos Sąjungos
Kauno PPAR rengiasi investuoti apie 350 tūkst. litų, kuriuos tikisi gauti iš PHARE fondo.
Tai bus lėšos Technopolio projekto galimybių studijai, kuri padės mums gauti daugiau pinigų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, - teigia A.Bačiliūnas. Iš ES struktūrinių fondų tikimasi gauti kelis milijonus eurų Technopolio infrastruktūrai sutvarkyti - pastatams statyti, keliams tiesti. Įmonėms nereikės labai daug investuoti į Technopolį, - teigė A.Bačiliūnas.
Modernių technologijų miestelyje turėtų dirbti apie 3 tūkst. žmonių. Ateityje jį planuojama išplėsti iki 30 ha.
Tačiau infrastruktūros tvarkymo darbai prasidės ne anksčiau kaip 2005 m. pabaigoje. Paraiškos paramai iš ES struktūrinių fondų gauti bus parengtos tik šį rudenį.
Žemės veltui neperduos
Aleksoto mikrorajono gyventojams Technopolis, anot A.Bačiliūno, atvers galimybes dalyvauti įvairiuose technikos būreliuose, kurių šiuo metu mieste yra aiškiai per mažai. Technopolyje bus įrengtos bibliotekos, laboratorijos, kuriomis naudosis universitetų studentai, - teigia A.Bačiliūnas.
Technopoliui Savivaldybė numatė taikyti žemės nuomos mokesčio lengvatą. Tačiau R.Garbaravičius įspėja, jog Savivaldybė veltui neperduos turto.
Lengvatos yra kito etapo klausimas. Jei įmonė nebus įsteigta ir neprasidės konkretūs darbai, Savivaldybei bus nedrąsu perduoti apie 22 mln. Lt vertinamą žemės sklypą, - sako R.Garbaravičius.
Naujausi komentarai