Moterų šlapimo nelaikymas. Ką svarbu žinoti apie sugeriančius įklotus?

 • Teksto dydis:

Gyvename laikotarpiu, kai informacija apie daugelį dalykų paprastai ir lengvai pasiekiama, tačiau kalbėdami apie moterų šlapimo nelaikymą pastebime, kad ši tema vis dar apipinta mitais, o tai patiriančios moterys vis dar labai nedrąsiai ieško pagalbos.

Pasaulio ir Lietuvos medicinos šaltiniai teigia, kad šlapimo nelaikymas labiausiai paliečia vyresnes moteris. Dažniausiai šlapimo nelaikymas išryškėja 40-ies metų moterims ir progresuoja bei dažnėja su amžiumi. Pagrindinės šlapimo nelaikymo priežastys yra šios: susilpnėję tarpvietės raumenys, šlapimo takų infekcijos, atrofiška šlaplės ir makšties gleivinė (po menopauzės), komplikuotas gimdymas ir dubens trauma, ankstesnės gimdos ir šlapimo organų operacijos, neurologinės ligos, nutukimas, sunkus fizinis darbas ar kitos priežastys.

Vienas iš pagrindinių klausimų, kuris kyla moterims patyrus pirmuosius šlapimo nelaikymo atvejus, kaip apsaugoti apatines kelnaites nuo netikėtai nulašėjusio ar išbėgusio šlapimo. Svarbiausia greitai išsirinkti tinkamus gerai sugeriančius įklotus, kad moteris toliau aktyviai gyventų, kol kreipsis į specialistus, ar vėliau ir gydymo metu. Patyrusios pirmus šlapimo nelaikymo požymius dažnai moterys nesusimąstydamos perka joms žinomus ir įprastus kasdienei higienai ar menstruacijoms naudotus įklotus. Tačiau būtina atkreipti dėmesį, kad esant šlapimo nelaikymui įprasti higieniniai įklotai netinka, nes šlapimas yra visai kitokia substancija nei kasdienės išskyros ar kraujas. Ištekėjus šlapimui įprastų higieninių įklotų paviršius gali išlikti šlapias, kelti nemalonų pojūtį, skleisti nemalonų kvapą ir ištekėti per kraštus.

Šlapimui sugerti sukurti specialūs urologiniai įklotai, daug geriau sugeriantys, „užrakinantys“ skystį ir kontroliuojantys kvapus.

Pagrindinės urologinių įklotų savybės:

- specialios konstrukcijos įkloto paviršius išlieka sausas ir tausoja jautrią tarpvietės odą;

- yra skirtingi sugėrimo lygiai, gali sugerti net iki ~ 900 ml;

- specialūs apsauginiai borteliai neleidžia šlapimui pratekėti pro įkloto šonus;

- įkloto paviršiuje skystis paskirstomas, purios celiuliozės sluoksnis ypač greitai sugeria šlapimą ir neleidžia ištekėti net ir didesniam jo kiekiui;

- sudėtyje esantis superabsorbentas saugiai „užrakina“ šlapimą įkloto viduje;

- apsaugo nuo nemalonių kvapų, susijusių su šlapimo nelaikymu.

Šiuolaikiniai urologiniai įklotai yra ypač aukštų sugėrimo parametrų, tačiau kartu labai diskretiški, santykinai ploni ir vizualiai patrauklūs, todėl drąsiai raskite sau geriausią sprendimą.

 

Daugiau informacijos galite sužinoti paskambinę į slaugos konsultacijų centrą SIDABRA, nemokama linija 8 800 00 226 arba www.sidabra.lt Konsultuojame įvairiais slaugos klausimais.


Šiame straipsnyje: SIDABRA

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių