Ministras pažadėjo grąžinti Kolpingo kolegijai deramą vardą

Praėjusią vasarą nepagrįstai diskredituota Kauno Kolpingo kolegija sulaukė pažado, kad anksčiau padarytos Švietimo ir mokslo ministerijos klaidos įvertinant šią aukštąją mokyklą kaip įmanoma greičiau bus ištaisytos.

„Pamatėme, kad pastatai yra, puikiai techniškai įrengtos auditorijos. Aukštosios mokyklos vertinimas buvo atliktas gana mechaniškai. Tai, kas buvo parašyta vertinimo pažymoje, tai, ką paviešino buvęs ministras Gintaras Steponavičius, neatitinka tikrovės. Formaliai, sprendimas galbūt ir buvo priimtas teisingai, bet iš tiesų – neteisingai“, – pareiškė penktadienį Kaune viešėjęs švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis po to, kai savo akimis apžiūrėjo Kolpingo kolegijos patalpas.

Ministro vertinimu, naujasis Kolpingo kolegijos pastatas ir techninė bazė nepriekaištingi. Jis pripažino, kad mokyklos patalpos atrodo kiek nestandartiškai, nes pastatas yra Senamiestyje. „Tikrai esu matęs daug prasčiau atrodančių, bet gerai vertinamų mokyklų“, – patikino svečias.

Privačios kolegijos reputacija nukentėjo pernai vasarą. Mat prieš pat stojamuosius egzaminus tuometis Švietimo ir mokslo ministerijos vadovas G.Steponavičius viešai pareiškė, kad Kolpingo kolegija neturi studijoms tinkamos materialinės bazės. Dėl to kolegijos institucinės akreditacijos pratęsimas pakibo ant plauko, daugiau kaip 100 studentų, pareiškusių norą čia studijuoti, atsisakė šių ketinimų.

Istorija prasidėjo nuo to, kai ministro G.Steponavičiaus įsakymu buvo atliktas visų aukštųjų mokyklų išorinis vertinimas. Nuo jo priklauso mokyklai suteikiamos akreditacijos laikotarpis. Vertinimą 2012 m. pradžioje atliko Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA), tačiau vertintojai naudojo 2008–2010 m. duomenis, kai Kolpingo kolegija dar tik statė antrąjį savo pastatą.

Atliekant vertinimą, naujas modernus statinys jau stovėjo įrengtas ir buvo naudojamas. 2002–2011 m. į kolegijos infrastruktūrą iš viso buvo investuota apie 7 mln. litų. Tačiau į mokyklos vadovų pateiktus realius duomenis vertintojai neatsižvelgė.

Pasak D.Pavalkio, išeitis iš nemalonios padėties yra. Vertinimo išvados, pasak jo, gali būti peržiūrėtos pateikus apeliaciją. Ministras neabejoja, kad neigiamas įvertinimas bus pakeistas, ir pažadėjo, kad šis klausimas bus išspręstas iki naujų studentų priėmimo.

„Stengsimės, kad naujais mokslo metais kolegijai grįžtų geras vardas“, – pridūrė ministerijos vadovas.

„Anksčiau buvo priimti visiškai nelogiški sprendimai. Manau, reiktų įvertini kolegiją pagal 2011 m. arba įvertinti vien materialiuosius resursus. Gavęs teigiamą išvadą, Studijų kokybės vertinimo centras galėtų mums skirti šešerių metų akreditaciją“, – svarstė Kolpingo kolegijos direktorė Lina Kalibataitė. Juolab kad 2012 m. rugsėjį mokykloje lankęsi užsienio ekspertai savo išvadų projekte, pasak direktorės, įstaigą įvertino teigiamai, ypač materialiuosius resursus.

Nepaisant nepalankių MOSTA išvadų, kolegija toliau veikia. „Visos mūsų programos yra akredituotos, viską darome, kaip ir priklauso“, – patikslino L.Kalibataitė. Dėl to, kad mokykla neteko per 100 pirmakursių, ji patyrė apie 300 tūkst. litų nuostolį, nes tai yra privati aukštoji mokykla. Per visus trejus mokslo metus materialinė žala gali būti įvertinta 900 tūkst. litų.

Paliaubos: švietimo ir mokslo ministras D.Pavalkis Kauno kolpingo kolegijos vadovei L.Kalibataitei pažadėjo, kad prieš naujuosius mokslo metus jos vadovaujama įstaiga turėtų būti įvertinta tinkamai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Luka

Luka portretas
Ta prasme, susiprato, ir kolegijoms grąžins TECHNIKUMŲ vardą. Būtų labai sveikintina.

mano kolegija

mano kolegija portretas
Kokia realia galimybe turi ministras.Pažadai ir tiek.Juokingas tas straipsnis.

tomas

tomas portretas
paziuresim, ar ministro zodziai nesiskirs nuo darbu. Tai viena sauniausiu kolegiju Lietuvoje. Zinoma, daug kam pavydas minksta vieta drasko.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių