Šokiruojantis išpuolis Kauno centre: įtariamajam suėmimas sutrumpintas iki dviejų mėnesių

Vienam išpuolio Kauno centre įtariamųjų teismas suėmimą sutrumpino iki dviejų mėnesių.

Penktadienį Kauno apygardos teismo teisėjų kolegija dvejuose uždaruose posėdžiuose išnagrinėjo dviejų įtariamųjų gynėjų skundus dėl paskirtų suėmimų.

Tado Mučinsko gynėjo skundas buvo atmestas, tuo metu Karolio Kavaliausko gynėjo skundas tenkintas iš dalies – suėmimo trims mėnesiams terminas pakeistas nustatant dviejų mėnesių suėmimo terminą, pranešė teismas.

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų ikiteisminio tyrimo teisėjo rugpjūčio 27 dieną nutartimis įtariamiesiems T. Mučinskui ir K. Kavaliauskui buvo paskirtos kardomosios priemonės – suėmimai trijų mėnesių laikotarpiui dėl įvykio Laisvės alėjoje.

Pirmosios instancijos teismas minėtiems asmenims skyrė suėmimus, nes įtariamieji gali bėgti (slėptis) nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo, ir trukdyti procesui.

T. Mučinsko gynėjas advokatas prašė panaikinti nutartį dėl suėmimo ir paskirti įtariamajam intensyvią priežiūrą trijų mėnesių laikotarpiui bei užstatą.

K. Kavaliausko gynėjas prašė paskirti švelnesnes kardomąsias priemones ar jų kompleksą. Prokurorė prašė skundus atmesti.

Išnagrinėjusi skundus, susipažinusi su teismui pateikta ikiteisminio tyrimo medžiaga, teisėjų kolegija nusprendė, kad Kauno apylinkės teismo nutartys dėl suėmimo yra teisėtos ir pagrįstos. Todėl naikinti skundžiamas nutartis ir pakeisti įtariamiesiems suėmimus į švelnesnes kardomąsias priemones nėra pagrindo.

„Abiem įtariamiesiems apylinkės teismo nutartimis suėmimai buvo paskirti pagrįstai manant, jog būdami laisvėje jie bėgs (slėpsis) nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo bei trukdys procesui. Nors su šių pagrindų egzistavimu skunduose apygardos teismui nesutinkama, tačiau, įvertinus skundų argumentus bei ikiteisminio tyrimo medžiagoje užfiksuotų duomenų visumą, abejoti šių suėmimo taikymo pagrindų egzistavimu, priešingai nei teigiama gynėjų skunduose, nėra pagrindo“, – rašoma teismo pranešime.

Priešingai nei nurodoma skunduose, apeliacinės instancijos teismo vertinimu, pirmosios instancijos teismas nustatė teisingai, kad įtariamieji taip pat gali ir trukdyti procesui, t. y. paleidus įtariamuosius iš suėmimo, jie siekdami išvengti baudžiamosios atsakomybės, gali bandyti susisiekti su kitais įtariamaisiais, paslėpti ar sunaikinti galimai išpuolio metu panaudotus daiktus ir taip pakenkti ikiteisminiam tyrimui.

Kauno apygardos teismo manymu, šioje ikiteisminio tyrimo stadijoje įtariamųjų atžvilgiu taikomi suėmimai yra adekvati kardomoji priemonė įtariamųjų galimai padarytų nusikalstamų veikų pavojingumui bei viešojo intereso ištirti visuomenei pavojingas nusikalstamas veikas ir nubausti kaltus asmenis užtikrinimui.

Baudžiamojo proceso kodeksas numato, kad suėmimas gali būti paskirtas atsižvelgiant į įtariamojo šeiminę padėtį, nuolatinę gyvenamąją vietą, darbo santykius, sveikatos būklę, ankstesnį teistumą, ryšius užsienyje ir kitas aplinkybes. Atsižvelgiama yra ir į asmeniui inkriminuojamų nusikalstamų veikų pavojingumą, jų pobūdį bei padarymo aplinkybes.

Atsižvelgusi į įtariamojo K. Kavaliausko gynėjo skundo argumentus, įvertinusi įtariamojo asmenybę apibūdinančias aplinkybes, socialinius ryšius, teisėjų kolegija K. Kavaliauskui nustatė trumpesnį – dviejų mėnesių suėmimo terminą, nes toks suėmimo terminas laikytinas pakankamu ir proporcingu pagal įtariamojo asmenybę ir proceso tikslams užtikrinti.

Kauno apygardos teismo nutartys neskundžiamos.

Trečiadienį tas pats teismas paliko galioti suėmimą įtariamajam Edgarui Rezajevui, bet buvo pakeistas suėmimo pagrindas.

Dviejų mėnesių suėmimas įtariamajam buvo paskirtas nuo rugpjūčio 30 iki spalio 30 dienos, Kauno apylinkės teismui konstatavus, kad įtariamasis gali bėgti ir trukdyti procesui.

Kauno apygardos teismo teisėjų kolegija trečiadienį iš dalies tenkino skundą, iš suėmimo skyrimo pagrindų išbraukusi trukdymą procesui, bet paliko galioti patį suėmimą.

Susipažinusi su teismui pateikta ikiteisminio tyrimo medžiaga, teisėjų kolegija padarė išvadą, kad įtariamajam suėmimas buvo paskirtas pagrįstai, todėl pakeisti jam taikomos kardomosios priemonės švelnesne nėra pagrindo.

Rugpjūčio pabaigoje Laisvės alėjoje, prie kavinės lauko terasos, aštuoni asmenys, kaip manoma, lazdomis, užpuolė ten sėdėjusius keturis vyrus ir vieną moterį.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Darius Pliavga yra teigęs, jog įvykęs užpuolimas buvo nusikalstamų grupuočių santykių aiškinimasis, pašaliniai žmonės nenukentėjo.

Ikiteisminis tyrimas vyksta dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Cha

Cha  portretas
Bet tam zurnaliugai nenusibodo dar cia rasynet kaip kazkokia sensacija. Vau departamento oziai gavo per skiauteres ir viskas. nebera apie ka rasyt daugiau ?.Ar cia jam kokia specialia uzduoti kad padarytu vau tukstanmecio nusikaltimas vau. Nebejuokink ir nebesidaryk sau gedos zurnaliuga ar tu kokia specialia stipendija cia gauni?

Rašo str kaip apoe didžiaisius įvykius...

Rašo str kaip apoe didžiaisius įvykius... portretas
O iš tikrųjų tai kažkokie nesubrendę diedai pasimušė kaip taprajoninės bandos ir tiek tos sensacijos. Tikrai nereikia vėlesnių reikalų kaip didžiausių naujienų pranešinėti. Net ir teisėsauga galėtų nesikišti į tas jų razborkes, nedalyvauti jų žaidimuose. Ten nėra ko ginti, patys tegul aiškinasi.

Bonkei

Bonkei portretas
Žakas Atali
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių