Kaunietis išteisintas dėl tyčinio kūdikio nužudymo

Apeliacinis teismas penktadienį išteisino kaunietį Giedrių Kuzarį dėl tyčinio savo trijų mėnesių dukrelės nužudymo, konstatuodamas, kad sukrėsto kūdiko sindromą ji patyrė dėl neatsargaus tėvo elgesio. Tokią išvadą teismas padarė, remdamasis naujai atlikta ekspertize, siekiant panaikinti ankstesnės prieštaravimus.

Kitos pasirinkimo nebuvo

Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorė Rima Kriščiūnaitė, palaikiusi kaltinimą šioje byloje Apeliaciniame teisme, portalui kauno.diena.lt teigė pati paprašiusi perkvalifikuoti ankstesnį G.Kuzariui pareikštą kaltinimą dėl bejėgiškos būklės savo dukrelės nužudymo į neatsargų jos gyvybės atėmimą.

„Gavus Apeliacinio teismo paskirtos naujos ekspertizės išvadas, kito pasirinkimo neturėjau“, – teigė prokurorė.

Pasak R.Kriščiūnaitės, naujos ekspertizės prireikė dėl to, kad Kauno teismo medicinos ekspertų išvados, kuriomis rėmėsi devynerių metų laisvės atėmimo bausmę G.Kuzariui skyręs Kauno apygardos teismas, buvo prieštaringos. O mažylės gyvybę gelbėjusių Kauno klinikų medikų parodymai suteikė joms dar daugiau prieštaravimų. Todėl nesant vieningos nuomonės, o ekspertų išvada šioje byloje yra pagrindinis įrodymas, G.Kuzario bei jo advokato skundą nagrinėjęs Apeliacinio teismo teisėjas Aloyzas Kruopys ir priėmė sprendimą skirti naują ekspertizę. 

Sudėlioti visi taškai ant i“

Naują ekspertizę atliko komisija, kurią sudarė trys nariai – Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Vaikų traumatologijos skyriaus neurochirurgas bei du aukščiausios kvalifikacijos ekspertai patanatomai.

Jų išvada patvirtino, kad mažylei buvo padarytas sukrėsto kūdikio sindromas, tačiau kitu būdu negu konstatuojama Kauno apygardos teismo nuosprendyje. 

Be to, ši komisija konstatavo, kad minėtą sindromą mažylė patyrė apie trečią valandą nakties, o ne tarp septintos ir aštuntos valandos ryto, kaip teigiama Kauno apygardos nuosprendyje, besiremiančiame ankstesnės ekspertizės išvadomis. O kraujosrūva, aptikta ant mažylės kaktos, jau buvo padaryta ją gaivinant – kai ji pradėjo dusti dėl naktį patirto sukrėsto kūdikio sindromo.

G.Kuzaris, kaltintas savo dukrelės nužudymu, teigė, kad naktį, pamaitinęs ją, supo – kad užmigtų. Nors ir neatmetė, kad galėjo padaryti mažylei lemtingą sužalojimą ją gaivindamas.

Naujos ekspertizės išvada – mažylė patyrė sukrėsto kūdikio sindromą ne ją stipriai supurčius, kaip teigta Kauno apygardos teismo nuosprendyje, bet ją per stipriai supant, t.y. mažylė patyrė jos mirties priežastimi tapusią galvos traumą galimai atlikus staigius švytuoklės tipo judesius, dėl ko per staigiai pakito vertikali jos padėtis ir išsiliejo kraujas po kietaisiais galvos dangalais. 

Anot ekspertų, dėl tokių judesių kūdikio galvoje gali nelikti jokių išorinių sužalojimų, kaip šiuo atveju ir buvo.

Bus paleistas artimiausiu metu

Už neatsargų gyvybės atėmimą gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų. Prokurorė prašė skirti 28-erių G.Kuzariui numatytos bausmės vidurkį – dvejus metus nelaisvės.

Apeliacinis teismas skyrė jam dėl neatsargaus savo trijų mėnesių dukrelės gyvybės atėmimo vienerių metų keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Naujoji bausmė G.Kuzariui baigiasi sekmadienį, todėl artimiausiu metu jis turėtų būti paleistas, nes Apeliacinio teismo nuosprendis įsiteisėjo vos jį paskelbus. O naujai skirtą bausmę jis jau atliko, belaukdamas už grotų, kol bus išnagrinėtas skundas dėl 2017-ųjų lapkritį paskelbto Kauno apygardos teismo nuosprendžio. Šis tada jį suėmė teismo salėje.

„Ačiū“, – padėkojo išgirdęs naują nuosprendį jo išklausyti Konvojaus pareigūnų atvežtas G.Kuzaris.

Jo dukrelės mirties priežastimi tapo 2015-ųjų gegužės 4-osios nakties įvykiai, kuomet žmoną su vyresniu vaiku paguldžius į ligoninę, G.Kuzaris vienas prižiūrėjo mažylę. 

Kauno klinikų medikai kovojo dėl jos gyvybės beveik devynis mėnesius – 2016-ųjų vasarį mažylė mirė.

Už jos gydymo išlaidas, kaip buvo nusprendęs ir Kauno apygardos teismas, G.Kuzariui teks atlyginti 20,3 tūkst. eurų civilinį ieškinį.

„Žala atlyginama ir už neatsargiais veiksmais padarytą nusikaltimą“, – akcentavo Apeliacinio teismo teisėjas A.Kruopys.NAUJAUSI KOMENTARAI

Baubas

Baubas portretas
Stai tau ir demokratiska valstybe kuri gelbeja/gina savo piliecius uz pinigus, siuo atveju piliecio gelbejimas 20 tukstanciu.

Siaubas

Siaubas portretas
Ko gero,ypatingas siaubas MAMAI ! Ar galima toliau pasitikėti tokiu neprognozuojamu vyru,vaiko tėvu ? Ir kaip toliau su tokiu gyventi ? Jis "nekaltas" ?. Gal tikrai nekaltas ? Juk teismas išteisino ??? Bet...tokie tie mūsų teismai... Dieve, apšviesk tam tėvui protą,atvesk į pasitaisymo, į doros,ramybės kelią. Sugrąžink šiai šeimai pagarbą,pasitikėjimą,dvasinę-ramią tvirtybę, meilę, o mažajam angeliukui savo amžinąją šviesą.

kaunietis

kaunietis portretas
Užuojauta.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių