Du elnius nušovę brakonieriai pasigailės: žala įvertinta 14 000 eurų

 • Teksto dydis:

Kauno rajone nutverti du brakonieriavę neetatiniai gamtos apsaugos inspektoriai, nušovę du tauriuosius elnius. Preliminari gamtai padaryta žala - apie 14 tūkst. eurų. Tačiau, jeigu paaiškės, kad nušauta patelė buvo besilaukianti, preliminarus žalos dydis padidės tris kartus.

Šie nusikalstami šūviai aidėjo kovo 23-iosios naktį, apie 2.30 val., Garliavos seniūnijoje, Pajiesio kaimo ribose esančiame miške. Apie tai Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriams pranešė pilietiški asmenys. Apžiūrėję vietovę, aplinkosaugininkai nustatė ne tik įvykio vietą, bet ir rado sodybą, į kurią brakonieriai parsigabeno grobį. Joje aptikti du nušauti, nulupti ir išmėsinėti taurieji elniai bei jų skerdiena.

Anot Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininko Tomo Barkausko, ši sodyba priklauso vienam iš brakonierių. Jie abu - kauniečiai. Vienas gimęs 1991 m. Kitas - 1985 m. Pastarasis neetatinis gamtos apsaugos inspektorius - jau keleri metai. Jo bendrininkas buvo naujokas.

"Labai nustebau dėl jų poelgio, nes pasitikėjau šiais žmonėmis. Jie patys yra dalyvavę, padedant sulaikyti brakonierius. Labai skaudu, kad dar vis atsiranda tarp tų, kurie turėtų padėti saugoti gamtą, piktnaudžiaujančių tarnybine padėtimi, ją niokojančių. Deja, tai - ne pirmas kartas. Tačiau po truputį valomės", - atviravo T.Barkauskas. 

Aplinkosaugininkams kreipusis pagalbos į policiją, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyboje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto medžiojimo ar laukinės gyvūnijos išteklių naudojimo. Tačiau valdybos viršininkas Raimondas Baltaduonis, motyvuodamas ikiteisminio tyrimo paslaptimi, nenorėjo atskleisti nei medžiotojų būrelio, kuriam priklauso įtariamieji, pavadinimo, nei to, ką jie ketino daryti su skerdiena.

Neatmetama, kad įkliuvusieji galėjo turėti ir bendrininkų - ikiteisminis tyrimas tik prasidėjo.

Atlikus kratas įtariamųjų gyvenamose vietose bei šių pagalbinėse patalpose, rasta šaunamųjų ginklų, šaudmenų, tūtelių, optinių taikiklių, kaip įtariama, naktinio matymo įranga ir kt. daiktų. Leidimus šaunamiesiems ginklams ir šaudmenims jie turėjo, tačiau dalis ginklų buvo laikomi pažeidžiant nustatytą tvarką. Kartu su minėtais daiktais paimtas ir vieno iš sulaikytųjų automobilis „Audi 100“, kuriuo, kaip įtariama, į sodybą buvo pargabenti nušauti elniai.

Patiems įtariamiesiems neteisėtu medžiojimu paskirtos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės apribojimu.NAUJAUSI KOMENTARAI

tiesa

tiesa portretas
Tai ka tylu ? nera jokiu ziniu kaip baigesi siems veikejams.

NA

NA portretas
Šitie baudas sumokės, nes pasiturinčiai gyvena. Ūbagai tiek šautuvų neturi. Čia jų verslas buvo ir mėsytę pardavinėjo.

Neetiškas

Neetiškas portretas
Kas turi prisiimti atsakomybę už NAAI brakonierius: LR AM ministras K. Trečiokas, ar LR AM viceministras L. Jonauskas, ar LR AM Kauno RAAD direktorius S. Pocius.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių