D. Bugavičiaus nužudymo byla: velionio mylimoji V. Jakutienė prašo 1,8 mln. eurų

Kauno apygardos teisme, kuriam perduota Deimanto Bugavičiaus nužudymu kaltinamų estų Hanso Eriko Ehverto ir Arle Grabbi bei lietuvio Ričardo Baikos byla, šiandien iki pietų buvo aršiai ginčijamasi, ar tenkinti nukentėjusiųjų, kurie netikėtai persigalvojo ir atvyko į teismo posėdį, prašymą, kad procesas būtų neviešas, ar grąžinti bylą prokurorui – esą kaltinamojo akto trūkumams pašalinti, kaip to prašė teisiamųjų advokatai. Po pietų atmesti ir šie prašymai, ir tuo nepatenkintų kaltinamųjų advokatų prašymas nusišalinti pačiai teisėjų kolegijai.   

Ieškinio nepareiškė tik tėvas

Turbūt labiausiai per šiuos daugiau kaip porą valandų vykusius debatus šokiravo paaiškėjęs tik šiandien teismui pareikšto vienos iš nukentėjusiųjų – Vitos Jakutienės ieškinio dydis.

Ši prašo priteisti jai bei dukrelei, kurią atstovauja, nors ši ir nėra pripažinta nukentėjusiąja, daugiau kaip 1,8 mln. eurų. Esą tokia joms padaryta turtinė ir neturtinė žala. Ir V.Jakutienė prašo šią sumą priteisti ne tik iš visų teisiamųjų solidariai, bet ir iš šiuo metu Airijoje sulaikyto dar vieno Estijos piliečio, kaip rašė žiniasklaida, – instruktavusio savo tautiečius, kaltinamus D.Bugavičiaus sušaudymu. 

Vita Jakutienė/Vilmanto Raupelio nuotr.

Kaip jau rašyta, velionio mama ir brolis prašo iš teisiamųjų solidariai po 300 tūkst. eurų moralinio atlygio. D.Bugavičiaus tėvas savo teise pareikšti kaltinamiesiems sūnaus nužudymu kokį nors ieškinį nusprendė nepasinaudoti.

Kaltinamieji – už viešą procesą

Tačiau visus nukentėjusiuosius siejo bendra pozicija, kad ši byla turėtų būti nagrinėjama neviešai.

Tik vėl, kodėl iš teismo salės turėtų būti išvaryta žiniasklaida, argumentuota skirtingai.

D.Bugavičiaus tėvai bei brolis teigė, kad esą neišvengiamai bus pagarsinta daug jų asmeninio bendravimo su velioniu bei privataus gyvenimo paslapčių. V.Jakutienė prašė uždaro teismo proceso dėl savo sveikatos ir nepilnametės dukters.

Tačiau, A.Grabbi bei E.Ehvertas reikalavo viešo teismo posėdžio – esą, kad visi sužinotų, jog tie keturi anonimai, kurių parodymais remiasi jiems pareikšti kaltinimai, juos apšmeižė. Tik R.Baika, kaip ir kitais klausimais, neturėjo jokios nuomonės.

Kaltinamųjų advokatai siūlė teismui daryti neviešas tik nukentėjusiųjų, arba tik V.Jakutienės apklausas. O tam pritaręs prokuroras Zdislavas Tuliševskis priminė, kad tokios turėtų būti ir jau minėtų įslaptintų liudytojų apklausos.  

Abejonės dėl kaltinamojo akto

D.Bugavičiaus mamą bei brolį atstovaujantis advokatas Kęstutis Jonaitis prašė papildyti teisiamiesiems pareikštą kaltinimą dėl D.Bugavičiaus nužudymo dar vienu punktu – itin žiauriai, primindamas, kad A.Grabbi, kurį į nusikaltimo vietą atvežė H.E.Ehvertas, kaltinamas šaudęs į D.Bugavičių, sėdėjusį prie automobilio, sustojusio ties įvažiavimo į kiemą užtvaru, vairo, iš dviejų pistoletų ir paleidęs mažiausiai 12 šūvių.

Tačiau prokuroras buvo linkęs dėl tokio kaltinimo papildymo ginčytis, nes, bylos duomenimis, D.Bugavičius nerodė jokių gyvybės ženklų jau po pirmo šūvio.

Vienas iš dviejų R. Baikos advokatų – Gediminas Bukauskas, dėl kurio ligos neįvyko vakarykštis posėdis, prašė bylą iš viso grąžinti prokurorui esą kaltinamojo akto trūkumams pašalinti. 

G.Bukausko teigimu, jo ginamasis kaltinamas veikęs organizuotoje grupėje su ginkluoto nusikalstamo susivienijimo nariais. Tačiau teismui perduotoje iš didžiosios bylos išskirtoje dalyje, kurioje kaltinimai pateikti tik R.Baikai, A.Grabbi ir H.E.Ehvertui, nėra jokių nusikalstamo susivienijimo narių parodymų. Nors teigiama, kad jie, kaip ir šios bylos kaltinamieji, buvo pasiskirstę vaidmenimis. Ir su D.Bugavičiaus nužudymu yra susiję net vienuolika asmenų. Kai kurie iš jų –pavyzdžiui, dar vienas Estijos pilietis buvo sulaikytas Ispanijoje ir jau perduotas Lietuvai. Todėl jis taip pat turėtų stoti prieš teismą kartu su R.Baika, A.Grabbi ir H.E.Ehvertu. Kiti įtariamieji taip pat yra sulaikyti užsienyje, dėl ko taip pat turėtų būti pasiekiami Lietuvos teisėsaugai.

Tiesa, prokuroras atsikirto, kad minėti asmenys yra Lietuvos teisėsaugai nepasiekiami, nes juos išduoti prašo Lenkija. O kiti dar tebeieškomi, nors jau  yra suimti už akių.   

Užvertė prašymais

A.Grabbi ir H.E.Ehverto advokatai Galina Kardanovskaja bei Laurynas Pakštaitis prašė kviesti į teismą liudyti ir Talino viduramžių kovų klubo vadovą - kad jis paneigtų vieno iš minėtų įslaptintų liudytojų ir byloje esančią kriminalinės žvalgybos informaciją – esą šis klubas buvo sukurtas kaip priedanga daryti nusikaltimus. Daugiausiai – susijusius su narkotikų platinimu. Ir visi jo nariai yra nusikalstamo susivienijimo nariai.

A.Grabbi advokatė prašė teismo ir atlikti eksperimentą, ar V.Jakutienės nurodytomis sąlygomis – iš dvejų-penkių metrų atstumo, būnant automobilyje, ir per kelias sekundes galima įžiūrėti šaudžiusio asmens veidą, kurį šis pridengęs šaliku? Jau nekalbant apie tai, kad V.Jakutienė, esą atpažinusi A.Grabbi, sugebėjo tai padaryti po trijų metų.

Prokuroras kontratakavo, kad toks eksperimentas neįmanomas, nes kiekvienas asmuo tokioje situacijoje elgiasi ir įsimena detales individualiai.

A.Grabbi advokatė net kelis kartus prašė teismo nuimti jos ginamajam ir antrankius. Esą jis alergiškas. „Nikeliui“, – teigė to paties reikalavęs pats A.Grabbi. Tačiau bylą nagrinėjanti teisėjų kolegija tenkinti šio prašymo, kol vyko aršūs debatai, neskubėjo. 

O po to paskelbė byloje pertrauką – esą būtina suteikti galimybę teisiamiesiems papietauti.  

Dauguma prašymų atmesta

Po pietų paskelbta, kad atmetamas nukentėjusiųjų prašymas dėl uždaro teismo proceso. Neviešuose posėdžiuose bus apklausti tik įslaptinti liudytojai.

V.Jakutienės ieškinys patenkintas tik iš dalies, iš asmenų, kuriems ji yra pareiškusi ieškinį, sąrašo išbraukiant jau minėtą Estijos pilietį, sulaikytą Airijoje, nes šioje byloje jam kaltinimai nepareikšti.

Tačiau nuspręsta nukentėjusiąja pripažinti ir pačios V.Jakutienės dukrą. 

Atmesti prašymai ir dėl eksperimento, ir dėl viduramžių kovų klubo vadovo kvietimo į apklausą šioje byloje, ir dėl antrankių A.Grabbi nuėmimo – kol šis nepateiks medikų pažymos apie turimą alergiją.

Tačiau nuspręsta prijungti prie bylos D.Bugavičiaus mamą bei brolį atstovaujančio advokato prašymą dėl kaltinimo papildymo aplinkybe „itin žiauriai“. Jis bus nagrinėjamas atliekant byloje įrodymų tyrimą.

Po tokių bylą nagrinėjančios teisėjų Dariaus Kantaravičiaus, Jūratės Jakubonienės ir Algirdo Remeikos kolegijos sprendimų kaltinamųjų advokatai pareiškė norą ją nušalinti. Tačiau buvo atmestas ir šis jų prašymas. Po ko prasidėjo iškviestų liudytojų, galinčių kažką papasakoti apie D.Bugavičiaus nužudymo aplinkybes, apklausa.  

Gresia įkalinimas iki gyvos galvos

Kaip jau rašyta, 27-erių D. Bugavičius buvo nušautas paskutinėmis 2015-ųjų lapkričio 6-osios minutėmis Šilainiuose, Šėtos gatvėje, – automobilyje „Mercedes-Benz“. Kartu su juo buvo ir V.Jakutienė, kuri nenukentėjo tik laimingo atsitiktinumo dėka.

Teisėsaugos duomenimis, pagrindinis susidorojimo su D.Bugavičiumi motyvas – manymas, kad jis gali kelti grėsmę neteisėtai šio nusikaltimo organizatorių nusikalstamam veikai – prekybai narkotikais.

Abu D.Bugavičiaus nužudymu kaltinami estai savo šalies teisėsaugai žinomi. Vienas iš jų teistas du kartus.

R.Baika teistas nebuvo, Tačiau taip pat žinomas teisėsaugai.

Visi trys savo kaltę neigia. Jiems gresia laisvės atėmimas nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba iki gyvos galvos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Belekas

Belekas portretas
Tėvas tik normalus sunaus nematuoja pinigais O ta kale tai vyra turi o uz meilužį nori kapeiku išlošti bet jai jie nepriklauso!!!!!!!!! O tas Baika visai nepriciom cia leiskit zmogu namo !!!!!!!!!!

mmm

mmm portretas
Dar mazai paprase ,zmogaus gyvybe neikainuojama.

LAIMA

LAIMA portretas
STAI KOKIA JAKUTIENES VAGINOS KAINA?
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių