B. Burgis: nepadariau nieko, ko turėčiau gailėtis

Buvęs Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis kategoriškai neigia bauginęs moksleivę ir teigia nepadaręs nieko, dėl ko turėtų gailėtis.

„Nepadariau nieko tokio, dėl ko galėčiau gėdytis. Praradau viską, vos ne gyvybę, bet aš nepraradau garbės. Man nerūpi nuosprendis. Likimas mane jau nubaudė. Gimnazistams sakydavau, kad už įsitikinimus reikia mokėti krauju. Aš jau sumokėjau“, - apeliacine tvarka Kauno apygardos teisme nagrinėjamoje byloje šiandien sakė buvęs Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis.

Žinomas pedagogas vardino, kad per šią istoriją jis neteko darbo, sveikatos, paūmėjo jo onkologinė liga, teko pergyventi tris sunkias operacijas, du kraujo perpylimus.

Pernai rugpjūčio mėnesį Kauno apylinkės teismas B.Burgį pripažino kaltu dėl sistemingo nepilnametės bauginimo ir skyrė vienerių metų laisvės atėmimo bausmę atidedant ją tokiam pačiam laikui.

„Kokia prasmė kalbėti su žmogumi valandą laiko, jei nori tik įbauginti?“ - retoriškai klausė B.Burgis.

Buvęs gimnazijos direktorius kelis kartus pabrėžė, kad jo tikslas buvęs priešingas - esą jis siekė, kad gimnazistė suprastų padariusi klaidą. „Aš ją mokiau gyventi“, - tvirtino B.Burgis.

Buvęs prestižinės gimnazijos įkūrėjas ir vadovas aiškino, kad su kiekvienu išeinančiu vaiku jis stengiasi kalbėti kiek įmanoma švelniau. Esą kiekvienas, paliekantis gimnaziją, yra antireklama.

„Jie vaikai. Gali klysti. Pamanyk – užsirūkė. Bet juk ne žmogų užmušė“, - savo poziciją gynė B.Burgis.

Direktorius tvirtino jokios gimnazistę apėmusios baimės ar išgąsčio nepastebėjęs. Tiesa, neneigė, kad mergaitė jaudinosi. B.Burgis po pirmojo pokalbio su gimnaziste neabejojo, kad ji palieka KTU gimnaziją.

„Aš jai paspaudžiau ranką ir palinkėjau sėkmės kitoje mokykloje“, - konfliktą prisiminė B.Burgis. Tačiau vis kas pakrypo kitaip. Gimnazistė pareiškė, kad jai gimnazijoje patinka ir su tėvais pasitarė liksianti šioje gimnazijoje.

B.Burgis negailėjo priekaištų kaltinamąjį aktą surašiusiam prokurorui. Byloje minimi grasinimai, paremti pokalbio su tėvais įrašu. Buvęs direktorius svarstė, kad galbūt po pokalbio tėvai savo žodžiais baugino.

Kaltinamasis aktas paremtas trimis pokalbių įrašais. „Reikėjo dar vieno įrašo. Ta mergaitė kaip patyrusi čekistė vykdė užduotį“, - ironizavo B.Burgis.

Pedagogas atmeta kaltinimus dvigubais standartais dėl to, kad toli gražu ne vienas gimnazistas per 25-eriu gimnazijos gyvavimo metus buvo pričiuptas rūkantis ar apsvaigęs nuo alkoholio.

„Tuo metu dar nebuvo pasirašomos sutartys, kuriose pasižadama laikyti gimnazijos taisyklių“, - argumentavo B.Burgis.

Eilinė užsirūkusių paauglių istorija virto skandalu. Pedagogas į konfliktą su vienos iš gimnazisčių šeima įsivėlė 2014 m. rudenį po to, kad mokinė atsisakė palikti gimnaziją, nors buvo sučiupta rūkanti. B. Burgis nukentėjusiosios šeimai sumokėjo 30 tūkst. Lt ir pasitraukė iš KTU gimnazijos direktoriaus pareigų.

„Aš išėjau iš darbo, kad visuomenė atsipeikėtų, visi gimnazistai ir tėvai gautų pamoką“, - B.Burgis tvirtino, kad toje situacijoje palikti gimnaziją turėjo arba gimnazistė, arba jis. Gimnazistė šiuo metu tebesimoko KTU gimnazijoje.

B.Burgis KTU gimnazijai vadovavo nuo jos įkūrimo 1990-aisiais. NAUJAUSI KOMENTARAI

dr. Jonas Ramanauskas

dr. Jonas Ramanauskas portretas
to "p. RamanauskuiPir, 2016-03-07 22:26 15 1 ir kitiems, kurie nemėgsta p. Burgio. Nesijaudinkite, tokie jaunuoliai, kaip ši panelė nesižudo...." Megstu, nemegstu, paprasciausiai jo NEPAZYSTU! Gal ir esu mates kada nors vaikstinejanti pries kokius 20 metu, tai tiek cia to asmeniskumo. Todel i klausima ziuri nesaliskai, o tap, kad abi puses butu lygios. Yra pazeidimas... turi buti bausme. Uzsiruke.... isklausyti 5 val kursa apie rukymo zala! Ir toliau gyvenimas teka savo vaga. Ramiai. Tai ka dare direktorius Burgis.... NETOLERUOTINA jokiam pedagogui! Tai sakote NESIZUDO! Is kur toks neapsisvietes zinovas atsiradote? Lietuva Europoje pirmauja pagal savizudybes. Ant kaktos mokinei neparasyta, kad nesizudys! O tamtos garantijos NIEKO VERTOS!

Taigi

Taigi portretas
Esmė ne konflikte , esmė TEISĖSAUGOJE .

Rasa

Rasa portretas
Cia teisti ti paneles tevus ir pacia merga,atleiskit,bet tai kokie jos tevai,jei jau merga moksleive nutverta rukanti,o tevai dar bando kaltinti direktoriu.Visiskas absurdas,juknuo tokiu tevu auklejimo ir priviso ir dar privis prostituciu..Pagarba irpalaikymas gerb, Direktokiui,o tevams ir tai mergai tegul uzspringsta tasis pinigais
VISI KOMENTARAI 28
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių