Ar gulbę vakarienei nudobė benamiai? Pereiti į pagrindinį turinį

Ar gulbę vakarienei nudobė benamiai?

2013-08-06 12:10

Gulbės plunksnomis nusėtoje pakrantėje – paukščio galva, sparnas, kojos, apgraužtas kūnas. Tokį šiurpų vaizdą antradienio rytą pamatė Kauno marių paplūdimyje vaikščiojusi kaunietė Genovaitė.

Gulbės plunksnomis nusėtoje pakrantėje – paukščio galva, sparnas, kojos, apgraužtas kūnas. Tokį šiurpų vaizdą antradienio rytą pamatė Kauno marių paplūdimyje vaikščiojusi kaunietė Genovaitė.

„Šioje vietoje anksčiau matydavau plaukiojančias šešias gulbes. Dabar jų neliko nė vienos. Ar tai ne nužmogėjusių asmenų darbas? Gal paukštį tyčia nužudė čia vakarais mėgstantys susirinkti benamiai?“, – susikrimtusi dėl didingo paukščio žūties kalbėjo moteris.

Vietos gyventojai apie kraupų radinį pranešė Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijai Kaune. Inspekcijos viršininkas Alvydas Glinskis teigė, kad gulbė galėjo žūti dėl įvairių priežasčių.

„Inspektoriai, apžiūrėję įvykio vietą, joje aptiko maždaug savaitės senumo vienos gulbės liekanas, todėl dabar sunku nustatyti jos žūties priežastį. Kritusį paukštį į šią vietą galėjo atplukdyti vanduo, o šunys ar kiti gyvūnai jį sudraskyti.  Bet tai tik spėlionė. Žinoma, galėjo koks beširdis paukštį tyčia nužudyti, – svarstė A.Glinskis. – Jei tai būtų padarę benamiai, jie paukščio kūną būtų išsinešę apdoroti ir kepti kitur – nedrįstų to daryti  tokioje viešoje vietoje. Juolab kad už tai gresia bauda nuo 500 iki 1000 Lt ir baudžiama 500 Lt už gamtai padarytą žalą. Tiesą sakant, abi baudas reiktų kelis kartus padidinti“.

Pašnekovo nuomone, gulbė galėjo nugaišti ir dėl kokios nors ligos ar susižalojimo. „Kauno diena“ ne kartą yra rašiusi apie aukštos įtampos laidų virš Nemuno ženklinimą, tačiau šių laidų tinklą prižiūrinti bendrovė „Litgrit“ iki šiol nieko nepadarė, kad paukščiai nebežūtų, atsitrenkę į jiems nematomus laidus, kurių ypač apstu prie Kauno HE – gulbių pamėgtos žiemojimo vietos.

Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija kreipėsi į Miesto tvarkymo skyrių, kad būtų išvalyta gulbės žūties vieta.

Pasak ornitologo Ričardo Patapavičiaus, Kauno marių pakrantėje gyveno greičiausiai porų nesudariusios arba praradusios kiaušinių dėtis gulbės. Tokiais atvejais jos pasitraukia iš saugių vietų, kur buvo perima, į didesnius vandenis. 

Gamtosaugininkai tikina, kad jie, tikrindami brakonierių pamėgtas vietas, bus dėmesingesni ir gulbėms.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų