Zoologijos sode gyvūnai jau išsipakavo kalėdines dovanas

Lietuvos zoologijos sodo augintiniams jau prasidėjo šventės. Darbuotojai jiems parūpino dovanų. Tiesa, ne visi gyvūnai iš karto puolė prie spalvotų dėžių, tačiau išsidrąsinus, jose rado įvairiausių skanėstų.

Įtartini žvilgsniai

Zoologijos sodo darbuotojai kaip išmanydami stengiasi praskaidrinti augintinių dienas, o prieš šventes parūpino jiems ir dovanų. Plėšrūnams teko dailiai supakuotos dėžės, o jų viduje – gardėsiai.

Prižiūrėtojai kuo įvairiau pateikė gyvūnams maistą, tačiau naujovės sukėlė įtarimų, tad ne visi gyvūnai iš karto puolė prie dovanų. Štai arktiniai vilkai ilgokai įtariai žiūrėjo į narve pastatytą eglutę bei supakuotas dovanėles. Iš pradžių tik bėgiojo aplink ir uostinėjo, ar dėžėse yra ko nors skanaus. Įsidrąsinę jie pradėjo puotauti ir pirmiausia nuo eglutės nukabino vištienos gabaliukus. Vėliau atėjo eilė ir supakuotoms dovanėlėms.

Lietuvos zoologijos sode gyvena keturiolika korsakų. Įprastai jie nuolat šniukštinėja viską, kas yra jų aptvare, bet dovanėlės bei kamerų dėmesys jiems taip pat sukėlė įtarimų. Vos vienas kitas gyvūnėlis ryžosi pažiūrėti, kokios staigmenos jų laukia gražiose dėžėse. Kitus korsakus prižiūrėtojams teko raginti ateiti įvairiais skanėstais. Tik tada jie pradėjo taršyti kiaušinius ir mėsą, išslapstytą po eglutėmis.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Kalėdinių dovanų sulaukė ir snieginiai leopardai. Vienam blizgus popierius nebuvo įdomus. Šiek tiek pauostinėjus dėžę, jis nusprendė puotą pasidaryti vėliau ir patogiai įsitaisė voljero viršuje. Visai kitaip į dovanas reagavo kiti leopardai. Vos tik voljere pastačius dėžę, šie ją puolė draskyti tol, kol iš jos neišsiėmė didelio mėsos gabalo.

Vilmanto Raupelio nuotr.

„Mūsų gyvūnams nuolat darome užimtumo programas, o prieš Kalėdas stengiamės dar gražiau viską paruošti. Jie kaip maži vaikai, greitai viskas atsibosta, tai reikia vis kažką naujo sugalvoti. Tai į maišiukus įdedam šieno, pabarstom prieskoniais, kad jiems būtų naujų kvapų ir potyrių. Dėžėse pridėta faršo, kiaušinių ir viskas pateikta ne taip, kaip įprasta. Vilkai labai noriai nuo eglutės nusikabino vištieną. Tikėjausi, kad vilkai ne taip reaguos, nes įprastai jie pas mus tokie bailiukai būna, bet jie pasirodė šauniai ir nupuošė eglutę. O korsakai viską pasislėpę suvalgė“, – apie dovanas pasakojo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėja Angelė Grebliauskienė.

Net ausys lapsėjo

Staigmenų sulaukė ir asiliukai. Jiems prižiūrėtojai taip pat papuošė eglutę, tačiau, priešingai nei plėšriesiems gyvūnams, jiems visos dovanos padarytos iš natūralių medžiagų, nes jie viską nežiūrėdami sušlamščia.

„Dabar gyvūnams darome užimtumą Kalėdų tema. Puošiam eglutes, kabiname žaisliukus. Asiliukams eglutę puošėm apelsino žievelėmis, į kaspinėlius surištus šiaudus. Visi papuošimai natūralūs, nes mūsų gyvūnai viską ragauja. Čia negalime dėti blizgančių dėžių, nes viską suėstų. Tikrai eglutės iki rytojaus neliks. Iš pradžių pabandė asiliukai nukabinti žaisliukus, po to sutaršys ir pačią eglutę, tad gyvūnai tikrai turės ką veikti, o iki Kalėdų dar ne vieną eglę suvalgys“, – tikino Kanopinių žinduolių skyriaus vedėja Rimgailė Pėtelytė-Brazaitienė.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Iš tiesų, vos tik asilus įleido į voljerą, šie iš karto puolė prie paruoštų valgomų kalėdinių dovanų. Pasigardžiuodami ragavo tai šakeles, tai kitus skanėstus.

Žiurkė yra labai mielas ir protingas gyvūnas, turintis aukštą intelektą, taip pat labai gudrus ir sumanus.

Ypač greita puota buvo ir terariume. Prižiūrėtojai palepino vandenines agavas lervomis, tad jų neliko per kelias minutes. Kiek ilgesnė puota buvo vėžlių lėkštėse. Jie neskubėdami mėgavosi šventiniais vaisiais ir daržovėmis.

„Kalėdinis meniu agavoms buvo sudarytas iš juodvabalio lervų. Tai jų skanėstas. Vėžiui patiekėme įvairių salotų. Jiems pjaustome kopūstą, pekino salotas, apelsinus, vynuogių. Labiausiai jie mėgsta pienių lapus, bet tokiu metu mes negalime jų pasiūlyti, tad palepiname įvairiais kitais skanėstais. Iguanos į dovanas reaguoja labai subtiliai. Jos kurį laiką viską ramiai stebi, tyrinėja ir tik tada paragauja“, – pasakojo zoologijos sodo vyresnioji herpetalogė Rasa Jautakienė.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Kaupikų metai

2020-ieji bus žiurkės metai, tad zoologijos sodo darbuotojai papasakojo, kokie tai gyvūnai, ką jie mėgsta veikti. Prižiūrėtojai juokavo, kad geriau kitąmet neužgauti žiurkių metais gimusių žmonių, mat galima lengvai užsitraukti žiurkių nemalonę.

„Žiurkė yra labai mielas ir protingas gyvūnas, turintis aukštą intelektą, taip pat labai gudrus ir sumanus. Tai labai prieraišus gyvūnas, prisirišantis prie savo šeimininko. Iš tiesų žiurkės reikalauja labai daug dėmesio, bet prisimena visas nuoskaudas ir mėgsta už jas atkeršyti. Tai ateinančiais metais patartumėme elgtis kuo geriau“, – apie žiurkių charakterį kalbėjo vyresnioji zoologė Vilma Vasiliauskienė.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Ji tikino, kad žiurkės gali labai ilgai atsiminti nuoskaudas. Jei kada prižiūrėtojai jas nuvijo, netyčia prispaudė ar kitaip užgavo ir įžeidė, tai ištaikius momentą, žiurkės parodo savo narsus. „Ar įkanda, ar grybšteli, ar šoka, kad išgąsdintų“, – apie žiurkių kerštą užsiminė specialistė.

Visgi V.Vasiliauskienė patikino, kad žiurkės gali būti labai draugiškos ir ypač mėgsta viską kaupti, sandėliuoti, taupyti. Jei randa ką nors savo narve, tai paslepia, po to panaudoja guolyje arba sukauptus skanėstus suvalgo vėliau, tad ir kiti metai gali pasižymėti kaupimu ir racionaliu daiktų panaudojimu.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
O jei jie ten musulmonai?.. :s

?

? portretas
Kas korsakus perdaze balta spalva,darbuotojai ar gamta?.Vasara atrode truputi kitaip.:)

KURTAS

KURTAS portretas
gerai,o tai būt nupy.... iš panosės viską -DVIKOJAI...
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių