Vaivorykštės spalvom dažytas suolelis Kaune niekam nekliūva

 • Teksto dydis:
Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

Vilniuje pastačius vaivorykštės arba LGBTQ bendruomenės spalvom dažytą suolelį, kuris netrukus buvo apgadintas, kauniečiai pastebėjo, kad panašus suolelis Kaune stovi jau keletą metų ir niekam neužkliūva.

„Tiek metų stovi ir niekam nekliūna. Panašu, jog Vilnius ir čia bus pavėlavęs...“, – tokiu komentaru su suolelio nuotrauka iš prekybos miestelio „Urmas“ savo feisbuko paskyroje pasidalino kaunietis operatorius Gytis Stučka.

Panašų suolelį kaip simbolinę dovaną miesto gyventojams ir svečiams Laisvės frakcija Vilniaus Rotušės aikštėje pastatė gegužės 17 d., minint Tarptautinę kovos su homofobija, transfobija ir bifobija dieną. Suolelis Vilniuje iš karto sulaukė visuomenės reakcijos – buvo išterliotas žaliais dažais.

„Kaune žmonės išmintingesni“, – po įrašu apie suolelį Kaune feisbuke komentavo vienas internautų. „Beje, čia septynių spalvų vaivorykštė. Tai ne LGBTQ vėliavos spalvos“, – komentavo Mindaugas.

Mes nepolitizuojame ir su tuo suoliuku papildomai nesiruošiame nieko daryti – jis kaip stovėjo taip ir stovės.

„Na, svarbu žmogus tolerantiškas ir mąstantis, kam skaičiuoti tas spalvas?“ – rašė Remigijus.

Iš tiesų LGBTQ bendruomenė savo simbolikoje naudoja šias spalvas tokiu eiliškumu: raudona, oranžinė, geltona, žalia, mėlyna, violetinė. Tuo metu suolelyje „Urme“ tarp mėlynos ir violetinės įterpta tamsiai mėlyna.

Prekybos miestelio „Urmas“ viešųjų ryšių atstovė Dovilė Lengvenienė teigė, kad suolelis su LGBTQ bendruomene nesusijęs. „Su šia bendruomene mes jo nesiejam. Prekybos miestelyje „Urmas“ yra ir tikri garvežiai, ir spalvų, kurios kartais atrodo nesusijusios tarpusavyje, mišinys naudojamas, ir freskos su ištapytais žmonėmis, kuriuos kai kurie atpažįsta. Ir tas suolelis nėra kažkuo labai išskirtinis. Mes nepolitizuojame ir su tuo suoliuku papildomai nesiruošiame nieko daryti – jis kaip stovėjo taip ir stovės“, – sakė D.Lengvenienė.

Ji pripažino, kad suolelis nudažytas panašiomis į LGBTQ bendruomenės naudojamas spalvas, tačiau jokių išpuolių dėl to prieš šį suoliuką per ketverius metus, kol jis čia stovi, nebūta. „Tikimės, kad tokių išpuolių ir nebus“, – vylėsi pašnekovė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Zurnalistai

Zurnalistai portretas
Tas suoliukas turi vaivorykstes spalvas o ne LGBT veliavos palvas. Paskaiciuokit jis turi 7 spalvas, o mezgeju veliava 6 spalvas. Zydros spalvos pas juos nera :D

Safyras

Safyras portretas
Nuo kada vaivorykštė tapo kažkieno nuosavybė? Juk tai gamtos reiškinys, kuris būna tik tada, kai šviečia saulė ir lietus lyja... Tačiau gamta jau pasistengė, kad iš vyro ir moters gimtų naujas žmogus...Biologija niekur nedingo, kaip ir chemija, fizika , matematika ar literatūra...Religijos taip pat yra visokiausios krypties, bet ir netikinčių žmonių taip pat yra daug. Juk senovės lietuviai garbino gamtą, nes ji galingiausia jėga pasaulyje... Išverčiami didžiausi medžiai per vėtras, o maža žolė lieka... Kokios galingos valstybės žlugo, nes gobšumas ir žmogaus proto ir darbo nuvertinimas turėjo liūdnas pasekmes. Žmogus nori pats galvoti, gyventi, dirbti, o ne kad už jį galvotų ir gyventų kiti...

as uz tolerancija

as uz tolerancija portretas
Turi buti atsauktas nacistines simbolikos draudimas. Visu poziuris ir nuomone turi buti gerbtini.
VISI KOMENTARAI 85
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių