Išvydus ugniagesius, metančius gebėjimo ratą ir specialiomis rogėmis čiuožiančius per Lampėdžio ežero ledą, čia tuoj susirinko kelios dešimtys smalsuolių.
„Užšalę vandens telkiniai – šauni pramoga“, – pritarė Kauno ugniagesių atstovė Džiuginta Vaitkevičienė, iškart pridūrusi, kad būnant ant ledo reikia galvoti ne vien apie linksmybes.
Laimei, šiandien čia surengta tik parodomoji gelbėjimo darbų ant ledo treniruotė. Jos metu buvo demonstruojama, kaip rizikuoja ugniagesiai, gelbėdami neatsargius pramogautojus.
Didžiausias gelbėtojų tykantis pavojus – pačiam įlūžti arba pasmukti po ledu. Gelbėtojai vilki specialia apranga, tad įkritę į vandenį ilgiau nesušąla. "Šiandien jie treniravosi, gulinėjo, šliaužiojo ant ledo dvi valandas ir nesušalo", – pastebėjo Dž. Vaitkevičienė.
Ugniagesiai gelbėtojai yra patyrę specialistai, išgelbėję ne vieną gyvybę ne tik iš liepsnų, bet ir vandens gniaužtų. Vis dėlto Dž. Vaitkevičienė priminė, kad reikia ne vien tikėti sėkme ar žaibiška specialiųjų tarnybų reakcija, bet patiems saugiai elgtis.
Būtina žinoti, kad ledas laikomas tvirtu, kai jo storis yra daugiau kaip 7 cm. Toks ledas gali išlaikyti žmogų. Kad ledas išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis nei 12 cm, tačiau šiuo metu ledas ant vandens telkinių labai plonas ir ant jo lipti pavojinga.
Praėjusiais metais Kaune ir Kauno rajone daugiau žmonių paskendo nei žuvo gaisruose. Vanduo pernai pasiglemžė 23, ugnis – 16 gyvybių.
Naujausi komentarai