- Jurgita Šakienė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Šiandien Kaune vykstančioje parodoje „Studijos užsienyje 2014” galima sužinoti apie mokslus svetur iš pirmų lūpų – apie tai pasakoja ten studijuojantys lietuviai.
Šiandien Kaune surengtoje parodoje „Studijos užsienyje 2014” galima sužinoti apie mokslus svetur iš pirmų lūpų – apie tai pasakojo ten studijuojantys lietuviai.
Nori daugiau praktikos
Kauno S. Dariaus ir S. Girėno gimnaziją kitais metais baigsiantis Klaudijus Baranauskas parodoje, vykstančioje viešbutyje „Park Inn by Radisson Kaunas“, domėjosi medicinos studijomis.
„Žiūriu, kas ką siūlo. Buvau ir Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Studijų programos ten geros, bet noriu pasižvalgyti ir plačiau“, – sakė gimnazistas, besidomintis genetika ir neurochirurgija.
Jis akcentavo, kad studijų kaina nėra lemiamas veiksnys. „Norėčiau, kad būtų kuo daugiau dėmesio skiriama praktikai, darbui laboratorijose“, – kalbėjo K. Baranauskas.
Kad ir kur pasirinktų studijas, dirbti jis norėtų Lietuvoje. „Čia – geriausia, šalia draugai, šeima“, – mano vaikinas, svajojantis apie mokslininko kelią.
Klaudijaus įžvelgiami pagrindiniai studijų svetur pranašumai: iš užsienio parsivežta kitokia patirtimi praturtintų mūsų šalies universitetus, žiniomis galėtų dalytis su Lietuvoje likusiais kolegomis.
K. Baranausko bendramokslis Tadas Bekeris pasakojo svarstantis apie nuosavą verslą, tačiau dairėsi nanotechnologijų studijų programų.
„Žinau, kad baigęs Kauno technologijos universitetą darbą gaučiau garantuotai, bet norėčiau palyginti, ką gaučiau užsienio universitetuose“, – sakė kaunietis.
Reikėjo pažymos, kad nevedęs
Apie Fontys taikomųjų mokslų universitetą Nyderlanduose jaunimui pasakojo du vilniečiai. Jie kalbėjo ne iš brošiūrų, o iš savo patirties. Otas Temelis šioje šalyje studijuoja tarptautinę rinkodarą, o Veronika Salygina – verslą ir vadybą. Vienas išvyko prieš pusmetį, kitas – prieš pusantrų metų.
Dažniausias klausimas, kurio jie sulaukė parodoje iš mokinių, – ar ten patinka?
V. Salygina pasakojo į užsienį išvykusi studijuoti, nes bėgo nuo to, kad Lietuvoje baigus vadybą netektų dirbti eiline vadybininke ar varstyti Darbo biržos duris.
„Mūsų universitete ugdomi lyderiai, kurie ruošiami valdyti kompanijas“, – pasakojo O. Temelis, pats Nyderlanduose atsidūręs, nes Lietuvoje tais metais apskritai nebuvo jo norimos studijų programos.
Ten juos nustebino tai, kad studentai bendrabučiuose apgyvendinami tik po vieną. „Be to, įsikurdamas turėjau pateikti pažymą, kad esu nevedęs, neturiu vaikų“, – patraukė pečiais O. Temelis.
Šioje parodoje vyresniųjų klasių moksleiviai turi progą pabendrauti su Didžiosios Britanijos, Danijos, Nyderlandų ir Šveicarijos universitetų atstovais. Aktyviam jaunimui siūlomos savanorystės programos Europoje, Azijoje ir Afrikoje, kalbų stovyklos.