Miesto valdžia trina rankomis: puikiai pavyko parduoti Kauno profilaktinės dezinfekcijos stoties akcijas, perkami ir mažesni objektai, tik bendrovės "Stoties turgus" akcijoms niekaip neateina eilė.
Padidino sumą
Praėjusią savaitę vykusiame aukcione už 1,5 mln. litų buvo parduotos savivaldybės kontroliuojamos Kauno profilaktinės dezinfekcijos stoties akcijos. Tai brangiausiai šiemet parduotas objektas.
"Akcijas įsigijo ta pačia veikla užsiimanti bendrovė. Manau, kad ir veiklos tęstinumas nenutrūks", – vylėsi meras Andrius Kupčinskas.
Pasak savivaldybės Privatizavimo skyriaus vedėjos Audronės Griškonienės, pradinė akcijų kaina buvo 1,3 mln. litų, bet akcijomis susidomėjusi ir jas įsigijusi bendrovė "Dezinfa" nepagailėjo 200 tūkst. litų didesnės sumos. Dabar belieka sulaukti specialiųjų tarnybų išvadų apie pirkėjo patikimumą.
"Kai gausime išvadas, tęsime pardavimo procedūras: sudarysime pirkimo–pardavimo sutartį, ir bus pervesti pinigai. Tai paprastai užtrunka apie mėnesį", – paaiškino A.Griškonienė.
Parduota daugiau objektų
Privatizavimo skyriaus vedėja priminė, kad šių metų kovą įvykusiame aukcione savivaldybei priklausančias 170 kv. m patalpas Laisvės al. vienas iš devynių aukciono dalyvių panoro įsigyti už 1,32 mln. litų. Pradinė pardavimo kaina buvo 800 tūkst. litų.
"Neblogai pavyko pagal vieną programą parduoti aštuonis sandėlius su 50 a žemės sklypu Minkovskių g. Pradinė kaina buvo 415 tūkst. litų, o parduota už 515 tūkst. litų", – dar vieną pelningą sandorį įvardijo A.Griškonienė. Pasak jos, šiuos sandėlius pavyko parduoti tik po septynių nesėkmingų aukcionų, bet rezultatas nenuvylė.
Deja, 51 proc. savivaldybei priklausančių Stoties turgaus akcijų iki šiol niekas neįsigijo. Jas savivaldybė bando parduoti nuo 2004 m.
Ginčai su akcininku
"Pusvelčiui tikrai nėra prasmės parduoti. Reikia turėti kantrybės", – įsitikinęs Kauno meras A.Kupčinskas.
Ne kartą skelbta, kad didžiausia kliūtis parduoti Stoties turgaus akcijas – ydingi bendrovės įstatai, kuriuose numatyta, kad sprendimus valdyboje galima priimti tik tuo atveju, jei jiems pritaria du trečdaliai valdybos narių, tad 51 proc. akcijų paketas jokių reikšmingų galių valdant įmonę nesuteikia.
Šį pavasarį savivaldybė svarstė įvairius būdus, kaip išeiti iš šio akligatvio, tačiau kol kas esminių sprendimų nėra, baiminantis, kad savivaldybė gali įsivelti į dar didesnius teisinius ginčus. "Mažesnysis akcininkas nori primesti savo sąlygas savivaldybei, tačiau neketiname lengva ranka atsisakyti savivaldybės turto. Privatizavimo procesai rodo, kad laisvų pinigų prieš euro įvedimą yra, tik galbūt nėra tiek daug gardžių kąsnelių arba juos norima paimti pusvelčiui", – svarstė miesto vadovas.
Laukia permainos
Privatizavimo skyriaus vedėja A.Griškonienė įspėjo, kad privatizavimo procesai iki 2015-ųjų gerokai sulėtės dėl permainų valstybiniu lygmeniu.
Nuo spalio 1-osios Valstybės turto fondas prijungiamas prie valstybės įmonės "Turto bankas". "Keisis teisės aktai, tvarkos ir viskas, kas susiję su privatizavimu. Jeigu šiemet ir spėsime dar surengti aukcioną, pinigai į savivaldybės sąskaitą greičiausiai galės įkristi tik kitąmet. Tiksliai dar visko nežinome, laukiame informacijos", – sakė Privatizavimo skyriaus vedėja A.Griškonienė. Anot jos, kol "Turto bankas" dar nepradėjo dirbti, nėra su kuo derinti privatizavimo programas.
Naujausi komentarai