Statybos įmonė – be statybininkų

Kaunietis Mindaugas Levulis sukūrė statybos verslą be gamybos cechų, statybininkų ir įrangos. Šis verslo modelis remiasi efektyviu darbo organizavimu, jam užtenka būrelio projektuotojų, technologų ir vadybininkų.

Sutaupo klientų laiko

Bendrovė "Dreamhouse" priima užsakovų eskizus ir pagal juos parengia namų projektus. Paskui teikia užsakymus partneriams. Vieni gamina grindis, kiti – langus, treti apdirba rąstus. Iš viso "Dreamhouse" duoda darbo 20-iai šalies įmonių. "Kai kuriose jų mūsų užsakymai sudaro iki 30 proc. gamybos apimties", – teigė įmonės "Dreamhouse" direktorius M.Levulis. Pagal projektą pagamintos namų dalys nuvežamos ir surenkamos užsakovų sklypuose.

Pasak M.Levulio, teikdama daug užsakymų įmonėms, "Dreamhouse" gali derėtis. "Klientai sumokėtų daugiau, jei namų dalis užsisakytų savarankiškai, be to, tai iš jų atimtų daug laiko", – savo bendrovės pranašumus aiškino M.Levulis.

"Dreamhouse" nėra vien tarpininkė. "Domimės naujomis technologijomis, važinėjame į specializuotas parodas", – pasakojo M.Levulis. Įmonė įdiegė inovatyvią medžio apdirbimo technologiją – namų statybai naudojami rąstai su specialia vidine dalimi, kurios oro tarpai labai pagerina šiluminę varžą.

Taip pat populiarūs kauniečių bendrovės siūlomi vadinamieji stiklo namai. Įmonė sukūrė metodą, kaip apdoroti medieną, kad į medinę konstrukciją būtų galima patikimai įmontuoti stiklą ir užtikrinti sandarumą.
Į statybas – iš gimnazijos

Su statybų verslo virtuve M.Levulis susipažino prieš dešimtmetį, kai dar mokėsi Kauno technologijos universiteto (KTU) gimnazijoje. Baigęs vienuolika klasių jis vasarai ieškojo darbo. Vienoje statybų įmonėje jam pasiūlė užsiimti partnerių užsienyje paieška ir plėtoti eksportą. Vaikinas gerai kalbėjo angliškai, buvo veiklus ir iniciatyvus. "Tai buvo nedidelė rąstinius namus statanti ir gamybos bazę turinti įmonė. Ji negalėjo sau leisti samdyti brangiai mokamo vadybininko, todėl pasiūlė pamėginti šia veikla užsiimti man", – pasakojo M.Levulis.

Vaikinas dirbo be jokio patarėjo ir turėjo kapstytis, kaip išmano. Po kelių mėnesių jam pavyko užmegzti ryšius su viena Belgijos statybos įmone. Ji statė vasarnamius iš plonų rąstų, o M.Levulis pasiūlė jiems imtis gyvenamųjų namų statybos iš Lietuvoje pagamintų medienos konstrukcijų.

Verslo ėmėsi per krizę

Ryšius su užsienio partneriais M.Levulis plėtojo ir studijuodamas KTU. Prieš penkerius metus jo darbovietei atėjo sunkūs laikai – subliūško nekilnojamojo turto burbulas, kuris paskandino rąstinių namų kvartalo statybos projektą. Paskui už gaminius neatsiskaitė užsienio partneriai ir bendrovei teko skelbti bankrotą. "Nenorėjau prarasti įdirbio, sukauptos patirties, todėl ėmiausi savarankiškos veiklos", – teigė M.Levulis.
Jis nusprendė likti statybos versle, tačiau be jokios gamybos bazės, ir susitelkė į klientų paiešką bei darbo organizavimą pildant jų lūkesčius. "Toks modelis pasiteisino, nes nereikėjo didelių investicijų į brangius įrenginius, jų priežiūrą, atkrito rūpesčiai dėl žaliavų", – tvirtino M.Levulis. Jo įkurta įmonė neturėjo didelių problemų dėl per krizę staigiai kritusios paklausos – "Dreamhouse" iškart nusitaikė vien į užsienio klientus.

Daug užsakymų

Kauniečių namų stovi bene visose Vakarų Europos šalyse. Taip pat jų rastume Čekijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Graikijoje. "Daug namų pagaminome ir pastatėme Prancūzijos Alpių regione, netoli Monblano kalno esančiame Šamoni miestelyje. Ten atostogauja daug britų, jie statosi namus ir, vieni iš kitų išgirdę gerų atsiliepimų apie mūsų darbą, kreipiasi", – pasakojo M.Levulis.

Užsakymų kauniečiai sulaukia ir iš Suomijos. Vienas jų namas stūkso Laplandijoje, kur daugybė turistų suplūsta pas Kalėdų Senelį. Rąstinį namą užsakė tenykščiai nakvynės paslaugas teikiantys verslininkai. Šiam projektui reikėjo numatyti bokštelį, kad viduje tilptų didelė eglė.

Su klientais bendrovės darbuotojai bendrauja internetu. Neretai užsakovai nusprendžia patys atvykti į Kauną derinti projektų, kartu jie susipažįsta su miestu.

Pasak M.Levulio, bendraujant su užsienio klientais reikia labai atsakingai rengti komercinius pasiūlymus. "Jei vykdant darbus kaina nors kiek padidėja, klientams tai sukelia daug klausimų ir nepasitenkinimo, – sakė pastebėjęs verslininkas. – Beje, jie stebisi, kad skaičius atsiunčiame per vieną ar dvi dienas. Vakaruose įprasta sąmatos laukti kelias savaites."

Per metus bendrovė pagamina apie 20 namų.

Planuoja plėsti paslaugas

Kauniečio įmonė nesiima gaminti skydinių, modulinių namų dalių. "Užsienyje negalėtume konkuruoti pigesnių pagal tipinius projektus statomų namų kategorijoje", – tvirtino M.Levulis.

Kai namą užsako privatūs užsakovai, "Dreamhouse" siunčia ne tik namo dalis, bet ir savo darbuotoją, kuris prižiūri statybų procesą. Su juo darbuojasi statybininkai iš Lietuvos, pasamdyti konkrečiam projektui.
Kol kas įmonė namus stato ant užsakovo pamatų, kuriais pasirūpinti turi pats klientas. "Norime sukurti sistemą, kad visą statybos eigą kontroliuotume mes ir galėtume pasiūlyti paslaugą "iki rakto", tai yra atiduoti užsakovui namą su visomis inžinerinėmis sistemomis", – planais dalijosi M.Levulis.

Dėl to įmonė ateityje ketina vis mažiau bendradarbiauti su statybų partneriais užsienyje, kai šie lietuviams užsako tik namo dalis, o patys imasi montuoti. "Norime šį procesą visiškai perimti į savo rankas, nes taip lengviau užtikrinti kokybę ir garantinę priežiūrą", – įsitikinęs M.Levulis.

Prancūzijoje ir Švedijoje, kur "Dreamhouse" sulaukia daugiausia užsakymų, bendrovė turi vietos atstovus. Jie ieško klientų, su jais bendrauja, platina informacinę medžiagą.
 



NAUJAUSI KOMENTARAI

liepsna

liepsna portretas
No life'eriai- eikit geriau patys ką nors daryti, nes pavydas gali negyvai sugraužti:)

jeigu

jeigu portretas
jeigu bet kas gali vadovauti ministerijoms... tai tokiu principu ir statyti gali vadybininkas.. tiks ar paskui ten gyventi bus galima jau bus KITAS KLAUSIMAS

prarabas

prarabas portretas
priejome laikus kai nama stato ne statybininkas o vadybininkas paskui stebimes kodel varva, griuva dega ir t.t.
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių