Pereiti į pagrindinį turinį

Senamiesčio apmokestinimo fiasko: vėl imamasi pokyčių

2024-10-19 20:56

Smulkusis verslas masiškai traukiasi iš Kauno senamiesčio. Per du mėnesius jau bankrutavo arba užsidarė daugiau nei 10 barų, kavinių ir parduotuvių. Savivaldybė, neseniai apmokestinusi senamiestį, dabar jau rengia lengvatas, kad žmonės vėl sugrįžtų į šią miesto dalį.

Senamiesčio apmokestinimo fiasko: vėl imamasi pokyčių
Senamiesčio apmokestinimo fiasko: vėl imamasi pokyčių / E. Ovčarenko, T. Biliūno / BNS nuotr.

Šią savaitę paskelbta, kad Kauno senamiestyje duris uždaro dar vienas baras. Gana žinomas baras čia veikė ne vienerius metus. Verslininkas sako, kad tokio laiko kaip dabar dar nėra buvę. 

„Senamiestis išgyvena patį sunkiausią laikotarpį per nepriklausomybę. Esu seniai versle, tai taip blogai nėra buvę“, – tikino „Genys Brewing“ vadovas Laurynas Lisauskas. 

Esą klientų tiesiog nebeliko, senamiestis visiškai tuščias. Verslininkas skaičiuoja, kad bankrutavusių arba užsidariusių verslų, net ir buvusių senamiesčio veidu – dešimtys.

T. Biliūno / BNS nuotr.

„Labai liūdna, nes daugiau nei 10 barų, kavinių, ledainių užsidarė per 2 mėnesius. Jeigu viename bare dirba 10 žmonių, tai dabar turime 100 papildomų bedarbių. Pralaimime visi“, – akcentavo L. Lisauskas. 

Kaunietis atskleidžia, kad bėga kol dar ne per vėlu, baras iš Kauno senamiesčio keliasi į sostinę. 

Restoranai ir kavinės, kurios dar šiaip ne taip laikosi, sako, kad kvėpuoti darosi vis sunkiau. Verslininkai priežastis mato tris: nepavyksta atsitiesti po pandemijos, iškart po jos prasidėjo Vilniaus gatvės rekonstrukcija, o paskutinį vinį į verslų karstą įkalė senamiesčio apmokestinimas. 

„Labiausiai pasikeitė su kurjerių programėlėmis. „Wolt“ iškart parašė, kad daugiau nebeveš didesniu atstumu nei 2 km nuo mūsų kavinės. Dabar užsakymai sumažėjo taip, kad kartais net nei vieno per dieną nebūna“, – pasakojo „Energy.Life.Kitchen“ savininkė Valda Gedgaudaitė. 

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

Laisvės alėja dabar klesti. Norint pakliūti į restoraną be rezervacijos greičiausiai nepavyks. Kai kur net imta riboti buvimo laiką – iki 3 val. 

„Srautai didėja, persikėlė nemažai verslų, kurie buvo senamiestyje. Staliukų rezervacijos yra būtinos, nes ketvirtadienio–šeštadienio vakarais staliuką rasti sudėtinga“, – kalbėjo „Sushi lounge“ vadovė Daiva Breivė.

E. Ovčarenko / BNS nuotr.

Be kita ko, senamiestyje prasidėjo Rotušės aikštės rekonstrukcija, kuri truks daugiau nei metus. 

„Bus pakeista danga visoje aikštėje. Važiuojamoje dalyje išliks tašyto akmens grindinys, likusią aikštės dalį padengsime granitu“, – sakė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras. 

Savivaldybė rugsėjį apmokestinusi senamiestį, vėl imasi pokyčių – perpus mažina mašinų stovėjimo rinkliavą.  

„Tarybos sprendime siūloma nustatyti euro tarifą tik iki 18 val. Vakare stovėjimas būtų nemokamas“, – aiškino P. Keras. 

Ž. Gedvilos / BNS nuotr.

Sąlygos lengvinamos ir pavežėjams bei kurjeriams. 

„Pavežėjams, vežantiems keleivius į senamiestį, bei maisto kurjeriams, vežantiems maistą į senamiestį arba iš senamiesčio, patekimas į sumažintos taršos zoną taps nemokamas“, – pabrėžė direktoriaus pavaduotojas. 

Ką tik apmokestinto senamiesčio lengvatos turėtų galioti visos Rotušės aikštės rekonstrukcijos metu, mažiausiai iki kitų metų Kalėdų. Bet tam dar turi pritarti miesto taryba.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų