Respublikinėje Kauno ligoninėje – analogų neturintis gydymas Pereiti į pagrindinį turinį

Respublikinėje Kauno ligoninėje – analogų neturintis gydymas

2015-12-20 03:00

Respublikinė Kauno ligoninė pirmoji Lietuvoje pradėjo taikyti unikalų gydymo metodą. Tai E-LINK sistema. Pagal ją gydomi vaikai jaučiasi tarsi žaisdami kompiuterinius žaidimus, susikoncentruoja siekti tikslo, yra labiau motyvuoti ir daug sparčiau sveiksta.

Taiko reabilitacijai

Procedūrų pagal  E-LINK sistemą laukia net ir tie vaikai, kurie bijo gydytojų ir ligoninių.

Sistema, kurią Respublikinėje Kauno ligoninėje įdiegė gydytojai reabilitologai, naudojama tūkstančiuose reabilitacijos centrų visame pasaulyje. Ją pasitelkė netgi Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos, dar kitaip žinomos kaip NASA, astronautai.

Respublikinės Kauno ligoninės Vaikų ligų klinikos Vaikų reabilitacijos skyriaus vedėjos Jūratės Brazienės teigimu, pagal naująją technologiją vaikai turi galimybę įvairiai mankštinti rankas: lanksto riešus, atlieka pirštų lenkimo pratimus, lavina sugriebimo jėgą, plečia judesių amplitudę.

Ergoterapija turi ugdyti ir savarankiškumo funkcijas, todėl vaikai, patyrę rankų traumas, lūžius, kartu mokosi, kaip, pavyzdžiui, atsirakinti duris, palenkti rankeną.

Vienas iš papildomų prietaisų yra svirties peties įrankis. Jis padeda sulenkti ranką per alkūnę, judinti pečius.

"Tai yra vienas naudingiausių mūsų įrankių. Vaikams, turintiems bėdų dėl alkūnių sąnarių, jų mankštinimas kelia milžiniškus skausmus. Kai vaikai pamato kompiuterį, jie vykdo žaidimų užduotis, susikaupę lenkia ir tiesia rankas net negalvodami, kad tai yra pratimai", – kalbėjo J.Brazienė.

Skatina įsitraukti į procedūras

Pasitelkdami modernią E-LINK sistemą medikai gali greitai ir efektyviai įvertinti patirtos traumos lygį.

Atlikus testus, pagal gautus rodiklius vaikui parenkamas žaidimas. Anot J.Brazienės, žaisdami motyvuojančius ir treniruojančius kompiuterinius žaidimus vaikai į juos įsitraukia, pasimiršta, todėl sveiksta gerokai greičiau.

Augant motyvacijai lankyti procedūras, kartu yra pasiekiami geresni rezultatai. Dažnai vaikai yra labai įbauginti ligoninių ir gydytojų baltais chalatais, tad įprastomis priemonėmis jiems yra išties sunku padėti.

Padeda įveikti baimę

Neseniai ligoninėje gydėsi aštuonerių metų mergaitė Goda, patyrusi rankos lūžį. Ji itin bijojo gydytojų, neleido prisiliesti prie jos skaudančios rankos. Dėl tokios mergaitės baimės specialistams buvo sudėtinga ją gydyti.

Pradėjus taikyti naująją treniruočių sistemą, geri rezultatai buvo pasiekti per stulbinamai trumpą laiką. Mažoji pacientė šią procedūrą priėmė kaip žaidimą, o ne gydymą. Treniruočių metu mergaitė pamiršdavo skaudančią ranką ir susikoncentruodavo ties atliekamu žaidimu. Visos sutrikusios rankos funkcijos atsikūrė greičiau, nei buvo planuota.

 

Kitas ligoninės mažasis pacientas taip pat labai bijojo gydytojų ir skausmą keliančių pratimų. Jis bandydavo visus įtikinti, kad jam užtenka ir vienos rankos, o skaudančią tiesiog slėpdavo kišenėje ir stengdavosi kuo mažiau naudoti. Po užsiėmimų berniukas pamiršo baimę ir rankos nebeslepia.

Atliekama ir ugdomoji funkcija

Darbas su E-LINK apima daug sričių. Tai nėra vien judesys, treniruotėmis žmogus yra rengiamas savarankiškam gyvenimui.

Žaidimai atlieka ugdomąją funkciją. Vaikai mokosi atpažinti spalvas, susipažįsta su buityje naudojamais daiktais, pavyzdžiui, turi gebėti priskirti, kuris daiktas kuriame namo kambaryje laikomas. Treniruoklis lavina ir psichologiškai.

"Smagu, kad galime panaudoti technologijas, kurios padeda po traumos ar sunkios ligos sugrįžti į gyvenimą ir vėl užsiimti mėgstama veikla", – teigia Reabilitacijos skyriaus vadovė J.Brazienė.

Kauno Tauro LIONS klubo dovana

Galimybę vaikams naudotis šia inovacija ir gyti daug sparčiau suteikė Kauno Tauro LIONS klubas.

Klubo viceprezidento Žilvino Neliubšio manymu, reabilitacijos srityje yra būtina žengti koja kojon su laiku ir diegti pačias naujausias technologijas.

"Idėją apie E-LINK mums pristatė Reabilitacijos skyriaus vadovė J.Brazienė. Iš jos sužinojome apie reabilitacijos proveržį. Tai labai nustebino ir pradžiugino LIONS klubo narius. Drauge nutarėme rinkti lėšas šiai inovatyviai reabilitacijos įrangai ir, nepraėjus nė pusmečiui, ji atsidūrė ligoninėje", – apie proceso eigą papasakojo klubo viceprezidentas Ž.Neliubšys.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų