Patiekalai su šviežiais VDU Kauno botanikos sode išaugintais prieskoniais, alus iš čia pat augintų apynių, rudens gėrybių ir sodinukų mugė, vertingi pasakojimai apie augalus bei jų savybes – visa tai ir dar daugiau lauks lankytojų, užsukusių į tradicinę šventę „Pakalnutės uoga“.
Tris dienas – rugsėjo 5 – 7 d. - vyksiančioje mugėje lankytojai taip pat kviečiami pasigrožėti jurginų, kardelių, bonsai ir suisaki parodomis, paklausyti įdomių ir itin naudingų seminarų apie vienmetes gėles, uoginius augalus, apynių veisles, kambarinių gėlių auginimą bei priežiūrą, rožių priežiūros darbus rudenį, bonsai auginimą, priežiūrą bei formavimą.
Mažieji Botanikos sodo lankytojai galės pajodinėti poniais, o tėveliai – paragauti lietuviško alaus bei kepsnelių, pagardintų ypatingais, Botanikos sode išaugintais prieskoniais. Patiekalų degustacija vyks šeštadienį Botanikos sode laikinai įsikursiančioje kavinėje. Atrakcija, neabejotinai sulauksianti kauniečių dėmesio, tęsis tiek, kol bus išragauti visi virtuvės meistrų paruošti kepsneliai.
„Patiekalai bus gardinami Botanikos sode užaugintais raudonėliais, mairūnais, čiobreliais, juozažole, kalniniu dašiu“, – sakė VDU Kauno botanikos sodo vyresnioji botaninių kolekcijų kuratorė Erika Černiauskienė.
Anot jos, per metus Vaistinių ir prieskoninių augalų ekspozicijoje užauginama 155 rūšys maistui pagardinti skirtų augalų. Populiariausias iš jų – raudonėlis. Botanikos sodo lankytojai dažnai klausinėja, kaip galima jį užauginti, kaip reikėtų prižiūrėti, kokias sąlygas sudaryti, kad augalas ištvertų žiemą.
Dar vienas prieskonis, pastaruoju metu sulaukiantis visuomenės susidomėjimo, yra kalninis dašis. Jis ne tik suteikia patiekalams patrauklų skonį, bet ir naudojamas kaip interjero puošmena.
„Prieskoninių augalų skaičius Botanikos sode nuolat kinta. Kai kurie jų yra vienmečiai, kai kurie – dvimečiai. Jų negalime rinkti ar parduoti. Tai – kolekcijos, skirtos lankytojams apžiūrėti, dalis“, – patikino E. Černiauskienė.
Anot jos, vaistiniai ir prieskoniniai augalai Botanikos sode įsikūrė maždaug 1960 metais. Ekspozicijos įkūrėja – dr. Sofija Dagytė.
Naujausi komentarai