Iš pelenų kyla nauja Paštuvos bažnyčia

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

"Žmonės nekantrauja kuo greičiau melstis savo bažnyčioje. Sako, kad jiems nereikia jokios apdailos – tik stogo ir langų", – apie parapijiečių nuotaikas pasakojo Paštuvos bažnyčios atstatymo komiteto pirmininkas Vaclovas Vytautas Vasiliauskas.

"Žmonės nekantrauja kuo greičiau melstis savo bažnyčioje. Sako, kad jiems nereikia jokios apdailos – tik stogo ir langų", – apie parapijiečių nuotaikas pasakojo Paštuvos bažnyčios atstatymo komiteto pirmininkas Vaclovas Vytautas Vasiliauskas.

Jau ryškėja kontūrai

Vakar į statybvietę atvežtas apie 19 m aukščio naujos Paštuvos bažnyčios bokšto karkasas. Pagal specialų užsakymą jį pagamino viena Kauno bendrovė.

Pasak V.Vasiliausko, medžiagos (gelžbetonis bei metalas), iš kurių pagamintas šis bokštas, jo konstrukcija, atvežti ir pastatyti kainuos apie 30 tūkst. litų. Šiuos pinigus suaukojo parapijiečiai. Prie jų svariai prisidėjo ir vienas apylinkių ūkis, paaukojęs bažnyčiai atstatyti 100 tūkst. litų.

Naujoji mūrinė bažnyčia išdygs senosios vietoje ir bus tokių pačių matmenų. Tik modernesnės architektūros: dešimtkampė – bičių korio formos ir su langais, kurie sieks iki žemės.

Kaip rašyta, medinę Paštuvos šv.Barboros bažnyčią prieš dvejus metus sudeginęs 32-ejų metų raudondvariškis D.B. buvo pripažintas nepakaltinamu. Jis priverstinai gydomas Rokiškio psichiatrijos ligoninėje, todėl padarytos žalos neatlygins.

Suaukotų pinigų neužtenka

"Pernai, lapkričio 1-ąją, per Visų šventųjų dienos Mišias tikintieji paaukojo apie 12 tūkst. litų. Dar 65 tūkst. surinkome, perėję visus parapijos kaimus, o šių – per dvylika", – vardijo bažnyčios statybos rūpesčiais gyvenantis V.V.Vasiliauskas.

Praėjusią savaitę išbetonuotos statinio grindys. Šį penktadienį stogdengys iš Vilkijos Eugenijus Zumaras turėtų pradėti statyti būsimo bažnyčios stogo gegnes. Jos sienas mūrijo kitas Vilkijos meistras Jonas Barštaitis.

Deja, surinktų pinigų užteks tik gegnėms ir stogui apšiltinti. Skardai vėl reikės naujos rinkliavos. Nepaisant to, kad po 300–500 litų atveža ir pavieniai aukotojai. Kai kurie jų – net ne iš šių apylinkių.

Darbų pabaigos nematyti

"Stogo skardai dar trūksta 10 tūkst. litų. Reikės įkelti varpą, kryžių, įstiklinti langus, apšiltinti pastatą iš lauko, grindų plytelėms, vidaus apdailai ir aplinkai sutvarkyti", – rikiavo tolesnius darbus V.V.Vasiliauskas.

Sekmadienį vėl ketinama eiti per žmones. Tikimasi sulaukti pagalbos ir iš Kauno arkivyskupijos bei Kauno rajono valdžios.

Pasak bažnyčios atstatymo komiteto pirmininko, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas jau skyrė keliolika tūkstančių litų. Tai buvo iš karto po nelaimės. Tuometis klebonas Šarūnas Petrauskas pirko reikalingo inventoriaus, nes viską buvo prarijusi ugnis.

Velykų planai nukeliami

Kada naujoji Paštuvos bažnyčia atvers duris tikintiesiems? "Labai norėjome, kad tai įvyktų jau per Velykas, tačiau turbūt neišeis", – realybės jausmo stengėsi neprarasti V.V.Vasiliauskas ir tikino, kad vis tiek ketinama dirbti statybvietėje iki šalčių.

Naujasis Paštuvos (Vilkijos ir Seredžiaus) klebonas Virgilijus Dudonis nusiteikęs skeptiškiau.

"Pradžia buvo gera – paskirtas į šias pareigas radau suaukotus 140 tūkst. litų. O dabar einasi sunkiai. Jeigu sumokėsime už skardą, bus stebuklas. Po to, sustabdę darbus, per žiemą rinksime aukas toliau", – teigė V.Dudonis ir akcentavo, kad yra dėkingas visiems prisidėjusiems prie bažnyčios statybos.

Jo duomenimis, iki šių metų pabaigos į naujosios Paštuvos bažnyčios statybą bus investuota 270 tūkst. litų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių