Pasieniečių šunys silpnaregiams ir akliems vaikams dovanojo šilumą Pereiti į pagrindinį turinį

Pasieniečių šunys silpnaregiams ir akliems vaikams dovanojo šilumą

2011-12-16 12:53
Pasieniečių šunys silpnaregiams ir akliems vaikams dovanojo šilumą Pasieniečių šunys silpnaregiams ir akliems vaikams dovanojo šilumą Pasieniečių šunys silpnaregiams ir akliems vaikams dovanojo šilumą Pasieniečių šunys silpnaregiams ir akliems vaikams dovanojo šilumą Pasieniečių šunys silpnaregiams ir akliems vaikams dovanojo šilumą Pasieniečių šunys silpnaregiams ir akliems vaikams dovanojo šilumą Pasieniečių šunys silpnaregiams ir akliems vaikams dovanojo šilumą Pasieniečių šunys silpnaregiams ir akliems vaikams dovanojo šilumą Pasieniečių šunys silpnaregiams ir akliems vaikams dovanojo šilumą Pasieniečių šunys silpnaregiams ir akliems vaikams dovanojo šilumą Pasieniečių šunys silpnaregiams ir akliems vaikams dovanojo šilumą Pasieniečių šunys silpnaregiams ir akliems vaikams dovanojo šilumą Pasieniečių šunys silpnaregiams ir akliems vaikams dovanojo šilumą Pasieniečių šunys silpnaregiams ir akliems vaikams dovanojo šilumą Pasieniečių šunys silpnaregiams ir akliems vaikams dovanojo šilumą

Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre Kaune apsilankė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) kinologai su savo keturkojais augintiniais. Čia vyko kol kas Lietuvoje retas renginys, kurio metu aklų ir silpnaregių vaikų ugdymui buvo naudojamas netradicinis socializacijos metodas – šunų terapija.

Daug gerų emocijų

Aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras ketvirtadienį klegėjo nuo susižavėjusių vaikų šūksnių. „Jis toks didelis, šiltas, švelnus“, – vienas per kitą pasakojo mokyklos auklėtiniai apie juos aplankiusių pasieniečių šunis. Mažieji, vedini mokytojų, glostė labradorų retvirerį Faro, belgų aviganį Brendi, asmeninį pasieniečių kinologo augintinį spanielį Beną.

Vaikai bandė keturkojus bučiuoti, prie jų glaustis. Vieni lietė šunis nedrąsiai, kiti entuziastingai, bet visų veidus nutvieksdavo susižavėjimo kupina šypsena.

Centro auklėtiniai taip pat galėjo išgirsti ir pajusti, kaip šunys vykdo žmogaus komandas. Iš salės, kur vyko šunų terapija, vaikai vedžiojo Faro, Brendi ir Beną į savo gyvenamąsias patalpas. „Galima tik įsivaizduoti, kokios teigiamos emocijos užvaldo šiuos likimo nuskriaustus vaikus. O šunims šiandien irgi tikra dėmesio ir švelnumo šventė“, – šypsojosi VSAT kinologinės veiklos vadovas Žydrūnas Karčiauskas.

Vertinga patirtis

Mokytoja Saulė Jankevičienė aiškino, kad šios mokyklos auklėtiniams vien žodžiai mažai ką reiškia. „Visai kitaip silpnaregiai ar neregintys vaikai įsimena daiktus, jei gali juos apčiupinėti",  – teigė pedagogė.

Idėja surengti susitikimą su pasieniečiais kilo Kauno M.K.Čiurlionio LIONS klubui. Jo prezidentas Mindaugas Paleckaitis pasakojo, kad pirmoji vaikų pažintis su šunimis įvyko spalio mėnesį.

„Iki tol daugelis šių vaikų šunis žinojo tik iš lojimo ir pasakojimų, o tada galėjo apčiupinėti tikrus Kauno kinologų klubo keturkojus. Po to buvome surengę išvyką į Kernavę, kur vaikai galėjo susipažinti su kinkomais šunimis, paliesti roges. Beje, mokykla galės rengti ir savarankiškas išvykas, nes trys Kauno LIONS klubai neseniai jai nupirko autobusiuką “, – kalbėjo M.Palekaitis.

Ateityje LIONS klubas žada surengti daugiau įvairių susitikimų su įvairiais augintinių šeimininkais. „Bus pažintys ir su policininkų šunimis, rasime ir kačių šeimininkų“, – mintimis dalijosi M.Paleckaitis.

Dar kartą aplankyti mokyklą žadėjo ir VSAT kinologai.

Atrinkti taikūs šunys

Pasak Ž.Karčiausko, susitikimui su vaikais buvo atrinkti šunys, kurie nedalyvauja pažeidėjų sulaikymo operacijose. Mat baimintasi, kad tokiems keturkojams nuo pernelyg didelio dėmesio gali suveikti agresyvūs instinktai.

„Faro ir Brendi yra išmokyti rasti paklydusius žmones, užuosti narkotikus, sekti sienos pažeidėjų pėdsakais. Tai nepamainomi pagalbininkai mūsų darbe“, – sakė Ž.Karčiauskas.

Daugiausiai vaikų dėmesio sulaukusio labradoro retriverio šeimininkas, VSAT kinologų grupės jaunesnysis specialistas Saulius Pečiulis pasakojo, kad 8 metų Faro dalyvavo ne vienoje operacijoje. „Jis yra padėjęs sulaikyti ne vieną narkotikų pervežėją. O gyvenime tai yra labai draugiški, sargūs ir protingi šunys“, – tvirtino pareigūnas.

Šunų terapijos metodas pasaulyje įgyja vis daugiau populiarumo, o Lietuvoje dar tik pradedamas taikyti. Manoma, kad tiesioginis bendravimas su šunimis centro auklėtiniams suteikia daug gerų emocijų ir formuoja teigiamą požiūrį į aplinką.

Šunys nuo seno yra naudojami kaip negalią turinčių žmonių pagalbininkai, vedliai. Pasaulyje seniai taikoma ir šunų terapija neįgaliesiems.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų