Parodoje – nepriklausomoje Lietuvoje sukurta ir pagaminta ginkluotė

 • Teksto dydis:

Krašto apsaugos ministerijoje bus eksponuojama XX a. pabaigoje–XXI a. pradžioje Lietuvoje sukurta ir pagaminta ginkluotė, pirmadienį pranešė ministerija.

Krašto apsaugos ministerijoje eksponuojamoje Vytauto Didžiojo karo muziejaus parodoje lankytojai galės išvysti unikalius ir retus XX a. pabaigoje Lietuvos konstruktorių sukurtus ginklus ir jų bandomuosius variantus.

Pasak ministerijos, tai ne tik visuomenei žinomų pistoletų-kulkosvaidžių „Vytis-2“ pavyzdžiai, bet ir gerokai retesni, iki šiol neeksponuoti arba mažai eksponuoti ginklai.

Šalia 1991–1997 m. veikusios eksperimentinės įmonės „Vytis“ pagamintų šaunamųjų ginklų pristatomi ir šioje įmonėje pagamintų granatų pavyzdžiai, taip pat nuo 2000 metų veikiančios, karinės ir civilinės amunicijos gamintojos AB Giraitės ginkluotės gamyklos produkcija.

Parodoje apsilankyti bus galima visą vasarą Krašto apsaugos ministerijos darbo laiku.

Paroda bus atvira lankytojams nuo birželio 1 dienos.

Anot pranešimo, atkūrus Lietuvos valstybę, viena svarbiausių užduočių nepriklausomybei apginti ir išsaugoti buvo ginkluotųjų pajėgų kūrimas. Joms buvo reikalinga ginkluotė, o sudėtingomis sąlygomis apsirūpinti ginklais buvo mėginama visais įmanomais būdais.

KAM nuotr.

Kaip skelbiama, pirmieji ginklai Lietuvoje paskutiniais sovietinės okupacijos metais buvo kuriami pogrindžio sąlygomis. Vienas iš pagrindinių tų laikų ginklakalių Seimo gynybai paruošė apie 600 savadarbių svaidomųjų sprogmenų, įskaitant ir vadinamuosius Molotovo kokteilius.

Paskelbus nepriklausomybę, ginklų kūrimas buvo tęsiamas ir valstybiniu lygmeniu. 1991 m. tuometinio krašto apsaugos ministro Algirdo Butkevičiaus iniciatyva buvo įkurta eksperimentinė bendrovė „Vytis“, kurios pagrindiniai produktai buvo rankiniai svaidomieji sprogmenys ir lengvieji šaunamieji ginklai, ypač – pistoletai kulkosvaidžiai.

Iki Giraitės ginkluotės gamyklos projekto, pradėto 2000 metais, eksperimentinė bendrovė „Vytis“ buvo vienintelis nepriklausomybę atgavusios Lietuvos karinės pramonės objektas, užsiimantis ginkluotės gamyba.

Lietuvoje kurti skirtingų modifikacijų pistoletai – kulkosvaidžiai „Vytis“, pistoletas – kulkosvaidis  „L-1“, pistoletas – kulkosvaidis „Vladas“ ir rankinės granatos „RPG-91“, RPG- 92.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vacys is Marijempoles

Vacys is Marijempoles portretas
anonimas tai pidarasas ar kaip? varytum kacapuk i savo burliokija

Anonimas

Anonimas portretas
Na ir vagys. Tas Butkevicius su gauja ir kazkokia tai sharaske ,,vytis,, gerai privoge pinigeliu is valstybes biudzeto. Atseit gamino ,,ginklus,, Mano pusbrolis garaziukyj padaro tokius ginklus kad net malonu paimti i rankas ir pasaudyti. Jie kartais net geresni ir uz rusiskus ar pindosu pistoletus.

Anonimas

Anonimas portretas
Kažkokia 1880 metų lygio konstrukcija, primenanti pirmuosius pistoletus ..nei šis, nei tas. Ar nesugebėjo bent kokio valterio ar brauningo nukopijuoti?
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių