Pandemija diktavo Kauno rudens mugės asortimentą

Į Laisvės alėją grįžusios mugės „Ruduo 2020“ prekeiviai žaibiškai reagavo į esamą situaciją – praeiviams siūlė prekes, padėsiančias kovoti su virusais. Tiesa, patys kaukes dėvėjo vangiai.

Arbatos nuo viruso

Pandemija, atėmusi Kazimiero mugę, miestiečiams leido pasidžiaugti bent jau rudens gėrybėmis – penktadienį iki pat sekmadienio į miesto centrą grįžo „Ruduo 2020“. Pirmosios dienos rytą po mugę, besidriekiančią nuo A.Mickevičiaus gatvės iki pat Vilniaus gatvės požeminės perėjos, žmonės vaikščiojo vangiai. Tiesa, ne dėl virusų baimės, o dėl darbų, biuruose juos įkalinusių bent jau iki pietų.

„Greitai prabėgsiu, apsižvalgysiu, o apie 15 val. grįšiu ir nusipirksiu, jei kas kris į akį“, – kaunietė Audra neabejojo, kad tuščiomis iš rudens mugės neišeis.

Medinių šaukštų, odinių rankinių ar molinių indų jauna moteris pirkti nežadėjo, tačiau buvo įsitikinusi, kad namo parsineš saldėsių, kuriuos vakare doros drauge su vaikais ir vyru. Skanėstų mugėje nestigo. Vieni prekystaliai lūžo nuo sviestinių šakočių, riestainių ir cukraus pudra apibarstytų spurgų, kiti – nuo naminių ledinukų, sveikuoliškų pakramtukų ir natūralių tyrelių. Reaguodami į epideminę situaciją, mugės prekeiviai pasirūpino ir specialiomis antivirusinėmis prekėmis. Kažkas praeivius viliojo imunitetą stiprinančiomis arbatomis ir tepalais, atbaidančiais visas bacilas, kažkas – stebuklingais vilnoniais padukais už 2 eurus ir veido kaukėmis su nanodalelėmis.

Kaukės – po smakru

Dėl pandemijos šiemet atsisakyta didžiųjų scenų, tačiau buvo pakviesti didžėjai ir gatvės muzikantai. Jiems išskirtos net penkios pasirodymų vietos: prie Nacionalinio dramos teatro, savivaldybės pastato, centrinio fontano ir Vasario 16-osios gatvės prieigų, prie Centrinio pašto. Šalia pastarojo savo „scenas“ įrengė politikai ir politinės partijos. Prieiti arčiau kvietė Viktoro Uspaskicho, Nacionalinio susivienijimo, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos šaukliai.

Šiek tiek keista būti su kauke. Pas mus viešose vietose jų nereikia.

Tradiciškai savo prekystalius miesto centre išrikiavo lietuvių ir užsienio prekeiviai, gaminantys rankų darbo gaminius arba naudojantys šiuolaikines technologijas, kurios atitinka senąsias tradicijas. Menkaverčių, dideliu tiražu štampuojamų gaminių čia esą nebus. Į ketvirtus metus organizuojamą renginį paprastai atvykdavo lenkų, čekų, baltarusių, latvių, estų, prancūzų ir kitų šalių gamintojai. Šiais metais mugės dalyvių iš užsienio bus kiek mažiau, tačiau atvyks svečių iš Baltijos šalių.

„Prašau, migdolai su karamele arba medumi“, – nuolatiniai mugių dalyviai latviai medinio šaukšto ragavimui šįsyk netiesė. Įprastinių vaišių svečiai atsisakė dėl pandemijos. Tiesa, slėpti veidų po kaukėmis prekeiviai iš kaimyninės šalies neskubėjo – apsaugos priemonės kybojo ant jų ausų. Tokios pat taktikos laikėsi ir kitas, vos už kelių dešimčių metrų nuo kraštiečių įsitaisęs keksiukų pardavėjas.

„Šiek tiek keista būti su kauke. Pas mus viešose vietose jų nereikia“, – prasitarė kondensuotu pienu įdarytų meškiukų pardavėjas iš Latvijos.

Tikisi žmonių sąmoningumo

Apsaugos priemonių vengė ne tik svečiai, bet ir vietiniai. Dauguma jų kaukes buvo padėję po prekystaliais arba nusmaukę laikė po smakrais. Atsižvelgiant į epideminę situaciją, mugės prekeiviams buvo nurodyta ne tik dėvėti burną ir nosį dengiančias apsaugos priemones, pasirūpinti pirštinėmis, bet ir turėti dezinfekcijos priemones pirkėjams. Pastarosios taip pat buvo ne ant visų stalų.

„Turiu ir kaukę, ir skysčio rankoms dezinfekuoti, bet dar nespėjau išsitraukti visko“, – paklausta, kodėl minėtųjų priemonių nematyti nei ant veido, nei ant prekystalio, sūrių pardavėja dievagojosi turinti visą reikiamą amuniciją.

Negana to, žadėjo laikytis ir kito – saugaus atstumo – reikalavimo. Iš krepšio ištraukusi A4 formato laminuotą lapą su priminimais, moteris jį akimirksniu pritvirtino prie metalinio palapinės strypo.

„Raginsiu žmones laikytis 1 m atstumo ir aptarnausiu po vieną. Žinoma, ne nuo manęs vienos priklauso. Jei užguls prekystalį lankytojai, nenuvysiu su lazda jų“, – prekeivė vylėsi ir pačių žmonių sąmoningumo.NAUJAUSI KOMENTARAI

O

O portretas
Covidą pardavinėjo? Jeigu taip, tau už kiek?

Uztenka bijoti !!!

Uztenka bijoti !!! portretas
Kaunas jau jega...Laisves Aleja labai graziai sutvarkyta ...Eikit su kaukem arba su dujokaukem...Praeita savaitgali Vilniuje buvo muge ...viskas okei...

Pakeleivė

Pakeleivė portretas
Kauno miesto valdžia visiškai nepasiruošus šiai mugei 10val dar plovė Alėją ir neleido normaliai žmonėms vaikščioti prie Soboro, GĖDA
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių