Originali verslo idėja gimė švenčiant Naujuosius metus

Uosis Sturys kartą su draugais švęsdamas Naujuosius metus pasigedo aktyvių pramogų. Taip gimė mintis pačiam rengti mūšius programuojamais lazeriniais šautuvais. Ir – ši verslo idėja pasiteisino.

24 metų Uosio Sturio verslo pradžiai reikėjo palyginti nedidelės pinigų sumos. Svarbiausia buvo gera idėja ir jaunojo verslininko entuziazmas.

Praktika Kalifornijoje

Lazerinius šautuvus kaunietis U.Sturys pamatė JAV atlikdamas darbo praktiką. Studijuodamas Vytauto Didžiojo universitete ekonomiką U.Sturys laimėjo konkursą stažuotei vienoje Kalifornijos bendrovėje, kuri naikino kenkėjus namuose.

"Buvau prekybos agentas, kuris turi vaikščioti po namus ir siūlyti pirkti šios paslaugos sutartis. Tai buvo labai gera mokykla. Būdavo, pėdini kelis kilometrus karštyje kalvotomis gatvėmis, atsisėdi ant šaligatvio nuvargęs ir įkalbinėji save, kad viskas yra puiku. O paskui, žiūrėk, ir iš tiesų aplanko sėkmė. Tokia patirtis labai pravertė ir imantis savo verslo", – prisiminė U.Sturys.

Aplankęs ne vieną individualųjį amerikiečių namą U.Sturys pastebėjo, kad ten vaikai su tėvais laksto kiemuose apsiginklavę lazeriniais šautuvais ir žaidžia karą. Tiesa, tada mintis teikti lazerių mūšio paslaugą Lietuvoje dar nebuvo kilusi.

Iš neturėjimo ką veikti

U.Sturys nišą savo verslui įžvelgė prieš dvejus metus. Tada su draugų kompanija atšventė Naujuosius metus kaimo sodyboje, o kitą dieną visiems norėjosi aktyvių pramogų. "Pirma mintis buvo dažasvydis, tačiau nenorėjome terlioti medžių. Tada ir prisiminiau apie JAV populiarius lazerinius šautuvus, kurie Lietuvoje tada dar nebuvo plačiai žinomi", – pasakojo U.Sturys.

Kaunantis šiais žaisliniais ginklais nereikia specialios aprangos, pramogauti galima ne vien tam skirtose vietose, bet ir biuruose, privačiuose kiemuose, parkuose.

Pradėjo neskubėdamas

Po bakalauro studijų vaikinas dirbo vienoje tarptautinėje bendrovėje, kuri gamina ir nuomoja sceninę įrangą koncertams. "Dabartinį verslą pradėjau dar dirbdamas šioje įmonėje. Iš pradžių nusipirkau lazerinių specialia kompiuterine programa valdomų šautuvų", – kalbėjo U.Sturys.

Vėliau vaikinas iš Kinijos parsisiuntė pripučiamas kliūtis žaidimo salei. "Taip nuo idėjos iki jos realizacijos praėjo daugiau kaip pusmetis. Tik užpernai rudenį išsinuomojau patalpas ir pradėjau kurtis", – sakė U.Sturys.

Verslo pradžiai jam užteko 30 tūkst. litų, juos skolinosi iš verslumą skatinančio fondo. Pinigai buvo skirti įrangai pirkti.

Sukūrė darbo vietą ne tik sau

Net ir pradėjęs verslą vaikinas dar tebedirbo samdomą darbą, be to, lig šiol yra finansų ir bankininkystės magistro programos studentas. "Pernai vasarį užsakymų bei pajamų jau buvo tiek, kad turėjau atsisakyti samdomo darbo ir atsidėti tik studijoms bei verslui", – šypsojosi U.Sturys. Šiuo metu jo įmonėje "Lazertronas" dirba dar du žmonės.

Iš pradžių vaikinas nuomojo per 200 kv. metrų buvusios gamyklos salę Šančiuose, o paskui persikėlė į dvigubai erdvesnes patalpas Varnių gatvėje. "Čia yra ne tik salė mūšiams, bet ir atskira patalpa švęsti tėvams, kurie perka paslaugą gimtadienius švenčiantiems vaikams. Šiemet pirmą kartą vienai draugų kompanijai plotą ir lazerinius šautuvus išnuomojau visai nakčiai (tai buvo naujametė naktis)", – teigė verslininkas.

Planuoja plėtrą

U.Sturys džiaugiasi, kad jo idėja pasiteisino su kaupu. "Kiekvieną savaitgalį užpildytos visos darbo valandos, šiokiadienių vakarais klientų irgi nestinga. Pastebiu, kad jų vis daugėja", – skaičiavo jis.

Įmonės patalpose gimtadienius pamėgo švęsti vaikai, studentai, vasaromis gausu bernvakarių, mergvakarių dalyvių. Pramogą savo darbuotojams jau perka ir įmonės. Kai kurių mokyklų moksleiviai atvyksta grupėmis išnuomotais autobusais. "Geriausia reklama – iš lūpų į lūpas, kai apie smagius potyrius žmonės papasakoja vieni kitiems", – įsitikinęs U.Sturys.

Pamatęs, kad lazerių mūšiai tampa vis populiaresni, U.Sturys ėmė galvoti apie plėtrą. Šio žaidimo aikštelę jis jau baigė įrengti Šiauliuose. "Ten šį žaidimą bus galima žaisti jau sausį", – planavo jis. Ateityje vaikinas numatęs šią paslaugą teikti ir kituose miestuose.

Laimi merginos ir vaikai

Pasak verslininko, jo siūlomos pramogos populiarumą lėmė jos paprastumas. Dalyvis gauna šautuvą ir daviklį, kurį turi užsidėti ant galvos. "Specialia kompiuterine programa užprogramuojamas gyvybių skaičius. Kai į žaidėją priešininkai pataiko nustatytą skaičių kartų, jam ant galvos užsidega raudona švieselė ir nustoja veikęs šautuvas, taigi nėra jokių galimybių sukčiauti", – aiškino U.Sturys.

Atsižvelgiant į žaidėjų norus salėje gali būti paleidžiama dūmų uždanga, reguliuojamas apšvietimas, šviesos efektai.

Verslininkas pastebi, kad merginų komandos žaisdamos prieš vaikinus labai dažnai laimi. "Jos labiau koordinuoja komandinius veiksmus, o vyrukai linkę kiekvienas atskirai priimti sprendimus ir labiau rizikuoti", – pasakojo U.Sturys. Jis taip pat minėjo, kad vaikai, turėdami patirties žaidžiant kompiuterinius žaidimus, geresniais įgūdžiais išsiskiria ir žaisdami realybėje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Ricerdas Bielskis

Ricerdas Bielskis portretas
1995 m Vytauto parke, Kaune draugas buvo paleidęs analogišką žaidimą /iš Australijos/. Prasilaikė 6 mėn.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių