Nauja klinika Kulautuvoje duris atvers metų pabaigoje

Šių metų pabaigoje Kulautuvoje turėtų būti įgyvendintas dar vienas svarbus projektas. Rekonstravus buvusios tuberkuliozės ligoninės pastatus, čia įsikurs Kauno klinikų Kardiologijos ir neurologijos reabilitacijos klinika.

Šių metų pabaigoje Kulautuvoje turėtų būti įgyvendintas dar vienas svarbus projektas. Rekonstravus buvusios tuberkuliozės ligoninės pastatus, čia įsikurs Kauno klinikų Kardiologijos ir neurologijos reabilitacijos klinika.

Diegs naujausias technologijas

"Klinikoje taikysime moderniausias technologijas. Nuo Kulautuvos iki Kauno – vos 20 minučių kelio, čia patogu atvažiuoti, todėl pagalbą ligoniams galėsime teikti skubiai ir profesionaliai", – pasakojo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.

Kulautuvos reabilitacijos klinikos rekonstrukcija prasidėjo dar 2005 m. Projekto vertė siekia daugiau kaip 20 mln. litų, neskaitant medicininės įrangos ir baldų.

Užgriuvus krizei, statybų darbai laikinai sustojo, tačiau dabar vėl sparčiai juda į priekį. Kauno klinikų vadovas viliasi, kad iki 2015 m. pradžios svarbiausius statybų darbus pavyks užbaigti.
Reabilitacijos klinikos pirmajame aukšte suplanuota registratūra, fizioterapijos, hidroterapijos, kineziterapijos kabinetai, administracinės patalpos. Antrajame ir trečiajame aukštuose bus įrengtos dvivietės palatos su tualetais ir dušu. Kiekviename aukšte numatyti slaugytojų postai. Ketvirtajame aukšte suprojektuota konferencijų salė.

Kulautuvos klinikoje bus teikiama reabilitacija dviejų profilių ligoniams: sergantiesiems širdies ir kraujagyslių ligomis (po miokardo infarkto, širdies šuntavimo, vožtuvų, periferinių kraujagyslių operacijų) ir nervų sistemos ligomis (po galvos smegenų insultų, smegenų, stuburo operacijų, nugaros traumų, sergantiesiems išsėtine skleroze, Parkinsono liga).
Įstaigoje bus maždaug 100 darbo vietų.

Tvarkys apleistus statinius

Klinikų vadovų iniciatyva neseniai įvyko susitikimas su Kauno rajono meru Valerijumi Makūnu. Buvo kalbama, kaip geriau panaudoti Kulautuvoje esančias Kauno klinikų patalpas.
Susitikime dalyvavo LSMU rektorius Remigijus Žaliūnas, LSMU Medicinos akademijos kancleris Vilius Grabauskas ir Kauno klinikų generalinis direktorius R.Jurkevičius.

"Būtų patrauklu, jei greta klinikos atsirastų jauki kavinė, nedidelis viešbutis, sveikatingumo centras", – dėstė tolimesnius planus profesorius R.Žaliūnas.

Kvartalo aplinka per kelerius metus gerokai pasikeitė. 2009 m. buvo įgyvendintas V.Augustausko gatvės apželdinimo projektas: iškirsti seni medžiai, pasodintos 47 akacijos, atsodinta veja.
Pernai išvalytas Narėpos upelis ir tvenkiniai, atnaujinta A.Smetonos jubiliejui kadaise pastatyta Marijos skulptūra. Vis dėlto teritorijoje dar liko apleistų, nenaudojamų statinių. Pasitarimo dalyviai tarėsi, kaip juose sukurti pridėtinę vertę.

V.Makūnas pabrėžė, kad įgyvendinti panašius projektus padeda partnerystė. Šiuo atveju joje galėtų dalyvauti Kauno klinikos, savivaldybė ir privatus verslas.

Jungs ir kitus miestelius

Meras pasakojo apie savivaldybės pastangas sugrąžinti Kulautuvai kurorto statusą. "Miestelis praktiškai atitinka bendrųjų gamtinių išteklių ir specialios infrastruktūros reikalavimus, keliamus gyvenamosioms vietovėms, siekiančioms kurortinės teritorijos statuso. Tačiau mes praplėtėme kurorto sąvoką, į kurią dabar patenka ne tik Kulautuva, bet ir Zapyškis bei Kačerginė", – kalbėjo V.Makūnas.

Vasarą Kulautuvą iš Kauno galima pasiekti laivu. Miestelį juosia gražus sausas šilas, jame įrengtas sveikatingumo takas, netoli veikia kelios kaimo turizmo sodybos.

V.Makūnas medikams pristatė Mažojo Nemuno turizmo žiedo idėją, kuriai įgyvendinti reikės ne vieno projekto. Marvelę, Kačerginę ir Zapyškį jau baigiama sujungti dviračių takais. Jie tiesiami ir kitame Nemuno krante, tarp Netonių ir Šilelio kaimų. Svarbiausia žiedo jungtimi turėtų tapti lyninis keltuvas per Nemuną tarp Zapyškio ir Kulautuvos. Keltuvo techniniam projektui ir darbams pradėti Vyriausybė pažadėjo skirti lėšų.

Kulautuvoje keltuvo kabinos nusileistų šalia baigiamo įrengti ES reikalavimus atitinkančio paplūdimio. Miestelyje aptikta mineralinio vandens, reikia investuotojo, kuris įrengtų gręžinį.
Meras viliasi, kad ateityje Kulautuvoje atgis mokinių vasaros stovyklos, čia galėtų atsirasti ir kempingas, jaunimo namai.NAUJAUSI KOMENTARAI

kulautuvietis

kulautuvietis portretas
Darbo vietų nebus, kadangi visas Viršužiglio personalas persikels į Kulautuvą, jie bus vežiojami autobusiuku pirmyn-atgal

hmmmmm

hmmmmm portretas
kulautuviečiams naivu tikėtis darbo vietų

Kulautuvos bedarbiai

Kulautuvos bedarbiai portretas
Rašote, kad bus sukurta 100 darbo vietų, tai ar sukursite jų Kulautuvos žmonėms? Labai tikimės, nors girdime gandus, kad visos darbo vietos jau seniai išsidalintos :(
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių