A. Mikalkėno „Jazz Academy“ renka jau antrą studentų kursą

  • Teksto dydis:

„Pradžia net geresnė nei tikėjomės. Atrankas praėję studentai stiprūs, motyvuoti ir nusiteikę rimtam darbui“, - pasakoja vienas iš rudenį Kaune duris atvėrusios „Jazz Academy“ steigėjų.

Laisvosios muzikos atlikėjas, kompozitorius, dėstytojas, ne vieno ansamblio vadovas ir improvizatorius Arnas Mikalkėnas sako šiek tiek net pavydintis savo auklėtiniams – Kaune pavyko sukurti ne tik studijų, bet ir džiazo, ritmo bei improvizacijų erdvę, kurioje renkasi progresyvi akademinė bendruomenė.

„Aš mokiausi gan suvaržytose, valstybinėse institucijose. Dirbi pamokose, atsiskaitai per egzaminus ir tau leidžia pagroti vieną kartą per metus koncerte, – prisimena A. Mikalkėnas. – Tuo tarpu mūsų studentai gauna ne tik visą studijų paketą, bet ir daug papildomos veiklos: nuo koncertų, diskusijų, workshop‘ų iki pasaulinio lygio džiazo atlikėjų paskaitų.“

Meistriškumo kursus „Jazz Academy“ jau vedė tokie grandai kaip kompozitorius, Jeruzalės muzikos akademijos profesorius ir nacionalinės premijos laureatas Viačiaslavas Ganelinas; Niujorke gyvenantis ir kuriantis kontrabosistas, organizacijos KEYDUP prezidentas Rob Duguay; pasaulinio garso būgnininkas  Alessandro D’Anna (studijavęs pas Gregory Hutchinson, Mark Guliana, John Wooton ir kt., grojęs tokiuose festivaliuose kaip Pori Jazz, Siena Jazz, Fara Jazz, Tuscia Jazz, Rome Jazz ir kt.); Estijos muzikos ir teatro ir akademijos dėstytoja, viena ryškiausių improvizacinės muzikos dainininkių vedanti meistriškumo kursus Europoje ir JAV Anne Liis Poll.

„Svarbu galbūt net ne tai, kad atvyksta lektoriai iš užsienio, bet kitoks kiekvieno jų požiūris. Mano giliu įsitikinimu, dėstytojai turi rotuotis, nes dirbant su vienu, kad ir pačiu geriausiu, tu nori nenori pradedi stagnuoti. Nauji dėstytojai – naujos idėjos, didesnis studentų kūrybiškumas ir savarankiškumas“, – įsitikinęs A. Mikalkėnas.

Paklaustas apie lietuvius dėstytojus, „Jazz Academijos“ vadovas taip pat turi kuo didžiuotis –  akademijoje dirba vienas įdomiausių džiazo ir laisvosios improvizacinės muzikos saksofonistų Tomas Razmus, gitaristas Tadas Petkevičius – Grajauskas,  Gintaras Eidukaitis ir kt. Specializacijų mokytojai padeda susidoroti su instrumentu valdymo, techninėmis užduotimis. Kūrybinis ir interpretacinis darbas vyksta ansamblių metu.

Šiuo metu „Jazz Academy“ nuolatinių studijų kurse mokosi 7 jaunuoliai. Jie gilinasi į fortepijono, gitaros, kontraboso, mušamųjų, fleitos ir saksofono specializacijas. Vieni akademiją pasirinko kaip papildomas studijas, šalia mokslų aukštojoje mokykloje, kiti yra vyresnių klasių moksleiviai ir čia ruošiasi studijoms ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Taip pat yra nemažas skaičius jaunųjų atlikėjų, kurie akademijoje lanko papildomas studijas t.y. renkasi vieną ar kitą paskaitą, dirba per workshop‘us, kai atvyksta vizituojantys dėstytojai.

„Neapsigaukite, studijos mūsų akademijoje išties reikalauja daug darbo. Tai toli gražu ne popamokinis būrelis, – pabrėžia A. Mikalkėnas. – Nuolatinę studijų programą sudaro specialybės, ansamblio, teorijos disciplinos ir nuolatiniai meistriškumo kursai su vizituojančiais dėstytojais.“

Dėstytojas priduria, jog šalia pamokų akademijoje iš studentų tikimasi muzikai (tiek instrumento valdymui, tiek muzikos kūrinių klausymui) kasdien skirti bent po keturias valandas. Taip pat studentai skatinami laiką leisti kartu grojant akademijos patalpose. Vasario mėnesį numatyti ir pirmieji auklėtinių koncertai.

„Mūsų galutinis tikslas apie 30 nuolatinių studijų studentų. Sausio pabaigoje rengiame antrąją atranką ir tikimės sulaukti naujų, talentingų, motyvuotų žmonių“, - sakė A .Mikalkėnas.

Paklaustas, kokie reikalavimai keliami būsimiems studentams, atsako paprastai: pirmiausia kūrybiškumas, tada įgūdžiai ir motyvacija. Kūrybiškumas iškeliamas į pirmą vietą, nes įgūdžiai, pasak specialisto, yra įgyjami.

Iki sausio 24 akademija laukia kandidatų motyvacinių laiškų, o sausio paskutiniąją savaitę vyks susitikimai su atrinktais kandidatais bei sutarčių pasirašymas.

Daugiau informacijos: https://jazz-academy.org/NAUJAUSI KOMENTARAI

Užpelkis

Užpelkis portretas
Dar Dž. Butkutę pamiršau. Šiandien ji "Talentų šou" fone atrodo kaip tikra pop "karalienė", o tada šaipemės. Žinoma, tada klausemės S Quatro, T. Turner, Gl. Gaynor ir t. t. ir t. t.

Užpelkis

Užpelkis portretas
Prieš 30 m. Kaune nebuvo "akademijų" bet buvo "Rondo" (tikras, ne dabartinis), "Antis", "Veto bank" su Arina, "Dinamika", "Kardiofonas", "Orkus" ("Rebel Hart"), E. Sipavičius, Ž. Meškauskaitė, A. Stravinsko šokių grupė. Kur dabar Kauno muzikinės grupės ?! Liko tik "16 Spercų" ar kažkas panašaus - vestuvinis/liaudiškas grupsas. Turime "Maximas" ir internetą, bet neturime muzikinių grupių.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių