Miesto vadovai buvo užsimoję skelbti „Dieną be automobilio“ pirmadienį, kai transporto priemonės ypač reikalingos darbui, o ne savaitgalį, kaip įprasta Europoje.
„Jei skelbsime „Dieną be automobilio“ savaitgalį, net nepajusime, ar ji buvo, ar ne. Tada valdininkai nedirba, nepamatysime, ar jie laikosi tokio raginimo ar ne“, - argumentus, kodėl Kaune netinka europinė tradicija, aiškino miesto meras Andrius Kupčinskas.
Vicemeras Steponas Vaičikauskas taip pat stojo jo pusėn. „Svarbu, kad žmonės suprastų, jog į darbą galima atvykti be automobilio. Ką čia reiškia, 10-15 min. pėstute pasivaikščioti“, - stebėjosi vicemeras.
Rugsėjo 16-22 dienomis visoje Europoje yra švenčiama judrioji savaitė, kurios metu žmonės skatinami mažiau naudotis asmeninėmis autotransporto priemonėmis, o į darbus raginami važiuoti viešuoju transportu arba dviračiais. Daugelyje ES miestų, tarp jų ir Briuselyje, „Europos dienos be automobilio“ renginiai yra vykdomi savaitgaliais, šią dieną automobilių eismui uždarytose gatvėse ir erdvėse yra rengiami įvairūs koncertai, mugės ir kiti renginiai.
„Tai nėra bausmių ar prievartos akcija. Ja siekiama šviesti visuomenę, todėl prievartinis eismo draudimas tikrai nesukels miesto gyventojų simpatijų“, - miesto vadovų siūlymus kritikavo aplinkosaugos bendrijos „Atgaja“ narys Linas Vainius.
„Jeigu diena be automobilio bus savaitgalį, patys galime rodyti pavyzdį visą savaitę“, - pasiūlė vicemeras Rimantas Mikaitis.
Dabar siūloma „Dieną be automobilio“ Kaune paminėti rugsėjo 19-ąją, šeštadienį. Tą dieną Vilijampolėje prie naujų dviračių takų vyks įvairūs renginiai.
„Dieną be automobilio“ siūloma riboti eismą Kauno centre: Maironio, A. Mickevičiaus, K. Donelaičio, Kęstučio gatvėse, leidžiant įvažiuoti tik specialiajam transportui.
Taip pat svarstyta galimybė dvigubu tarifu apmokestinti automobilių stovėjimą kitose miesto vietose. Miesto taryba dar turės nuspręsti, ar tą dieną viešasis transportas galės vežioti gyventojus nemokamai. Tai kainuotų apie 50 tūkst. litų.
Naujausi komentarai