Lietuvos sveikatos mokslų universitetui ir toliau vadovaus kardiologas, profesorius, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras Remigijus Žaliūnas.
Tai paaiškėjo pasibaigus rektoriaus rinkimų procedūrai, kuri vyko penktadienį popiet.
R.Žaliūną rektoriaus kėdėje dar penkeriems metams norėjo matyti visi dešimt slaptame balsavime dalyvavusi universiteto tarybos narių.
„Džiaugiuosi ne tiek savo sėkme, kiek viso universiteto sėkme ir tikiuosi, kad aš dar galiu ir gebėsiu, padedant jums visiems, dar gerų darbų padaryti ir ateityje“, – paskelbus rezultatus kalbėjo R.Žaliūnas.
Į rektoriaus pareigas pretendavo ir prof. Irena Misevičienė.
Dar kitas pretendentas prof. Juozas Pundzius savo kandidatūrą atsiėmė vakar. Jis šiandien prieš prasidedant rinkimams demonstratyviai paliko salę, kurioje vyko rinkiminis tarybos posėdis, primindamas, kad jo manymu, pirma turi būti išsklaidytos abejonės dėl rektorių renkančios Tarybos teisėtumo.
LSMU Tarybos pirmininkas Jonas Milius atkirto, kad Tarybos posėdis – ne vieta nagrinėti tokius klausimus.
„Trejus metus mes buvome teisėta Taryba, o dabar prieš rinkimus atsirado (nuomonių), kad mes neteisėti. Mes jokių oficialių raštų iš oficialių įstaigų nesame gavę, kad kažkas neteisingo padaryta. Rektoriaus rinkimų kova vyksta labai negarbingai kai kuriais atžvilgiais, bet mūsų Tarybos nariai elgėsi sąžiningai ir korektiškai, nesileido į jokias diskusijas, ir aš galvoju, kad nėra jokios priežasties, kad rinkimai nevyktų“, - rinkimų išvakarėse BNS aiškino J.Milius.
„Aš nesiekiu būti išrinktas rektoriumi abejotino teisėtumo procedūros metu, kuri gali tapti tolesnio teisinio ginčo objektu. Todėl sustabdau savo dalyvavimą kaip kandidato rektoriaus rinkimų konkurse. (...) Pakartotinai pareiškiu, kad nusišalinu nuo tolesnių rinkimų procedūrų ir palieku šią salę ir šiuos mielus žmones“, – pakviestas pristatyti savo programos penktadienį pareiškė J.Punzius.
Jis sprendimą atsiimti kandidatūrą grindžia tuo, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) praėjusią savaitę pradėjo tyrimą dėl LSMU Senato pirmininko Viliaus Jono Grabausko. Etikos sargai aiškinsis, ar V.J.Grabauskas nesupainiojo interesų, kai 2012 metais dalyvavo priimant nutarimą, patvirtinantį universiteto Tarybos sudėtį, į kurią buvo įtrauktas ir pats.
Tyrimą „dėl LSMU Tarybos ir Senato teisės aktų“ prieš kelias savaites pradėjo ir Akademinės etikos kontrolieriaus tarnyba. Šiai tarnybai skundą pateikė viena iš kandidatų rektoriaus rinkimuose I.Misevičienė, teigdama, kad rektorių turi rinkti naujos kadencijos taryba.
Savo kalboje pretendentė į rektores tvirtino, kad vienas iš jos tikslų yra išgyvendinti teisinį nihilizmą, todėl ji ir kreipėsi į Akademinės etikos kontrolieriaus tarnybą.
„Būtent siekdama ne rektoriaus pozicijos, bet teisingumo, tą skundą surašiau“, – kalbėjo I.Misevičienė.
Naujausi komentarai