- Jurgita Šakienė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Žmogiškųjų savybių puoselėjimas ne mažiau svarbus nei gauti keturi šimtukai iš egzaminų, sidabras tarptautinėje ekonomikos olimpiadoje, teigia KTU gimnaziją baigusi Karolina Belousova.
Ankstyvas startas
"Dabar poilsiauju", – sakė K.Belousova, bet čia pat susizgribo, kad mintys ir likusios vasaros planai jau sukasi apie papildomas mokymosi ir profesinės patirties galimybes.
"Dar nesu pasirašiusi jokios sutarties su jokia įmone, todėl ir gilintis į detales kol kas nenorėčiau. Apskritai kalbant, ieškau praktikos (kursų, akademijos), susijusios su mano studijų sritimi, nes manau, kad ankstyvas startas gali padėti lengviau tobulėti ateityje", – teigė mergina.
Šiemet baigusi gimnaziją, ji nusprendė likti Kaune. Pasirinko programų sistemų studijas KTU.
Karolina neturi tikslaus atsakymo, ką norėtų pasiekti gyvenime apskritai, neturi užsbrėžusi profesinių tikslų.
Gyvenimas susideda iš daugybės mažų dalykų, kurie gali suteikti džiaugsmo. Ir mokslai gali, jeigu juose jo paieškosime.
"Gimnazijoje pamačiau, kad interesai gali kisti, kaip susidomėjimą fizika pakeitė trauka ekonomikai, ir šie pokyčiai yra nenuspėjami. Viskas priklauso ir nuo susidėliojusių aplinkybių. Vis dėlto smalsumas visada skatina siekti daugiau, o tie iškelti tikslai priklauso nuo to, kas tą akimirką įdomiau: kažkada tai buvo fizikos uždaviniai, ekonomikos olimpiada, o dabar – programuotojos darbas", – pasakojo kaunietė.
Pasiekimai ir žmogiškumas
K.Belousovos atestate – keturi šimtukai, po vieną iš matematikos, informatikos, anglų ir rusų kalbos valstybinių brandos egzaminų. Chemijos žinios įvertintos 95, lietuvių kalbos ir literatūros – 92 balais. "Malonu, bet normalu", – tokių savo egzaminų rezultatų nesureikšmino mergina.
Atestatui gauti pakanka dviejų egzaminų. Ji iš viso laikė šešis. Septintojo pasirinkto (fizikos) vėliau atsisakė dėl per didelio krūvio. "Pasiruošimas egzaminams vis dėlto yra sunkus darbas", – neneigė kaunietė ir nevaizdavo, kad geri pažymiai krenta tarsi iš dangaus, o žinios pačios savaime iš kažkur atsiranda galvoje. Puikūs rezultatai – ne atsitiktinis dalykas, o nuoseklaus darbo padarinys.
Ji pritartų, kad paskutinius gimnazijos metus baigė su trenksmu, bet akcentuoja ne vien akademinius pasiekimus. "Gyvenime labai svarbios ir žmogiškosios savybės, bendravimas su kitais žmonėmis, laimė, kurią žmonės suteikia vieni kitiems", – kalbėjo būsima studentė.
Gimnazijoje ne tik pati mokėsi, bet ir padėjo kitiems. "Taip, mokiau kitus, bet nemažai gavau ir mainais. Kai žmogus dega aistra naujiems dalykams ir domisi, vieni kitus uždegame smalsumu, noru išplėsti savo žinias", – pastebėjo K.Belousova, jaunesniems mokiniams padėjusi rengtis ekonomikos turnyrams.
Pabrėžusi ne tik rezultatų, bet ir žmogiškųjų savybių svarbą, sakė patyrusi, kad gimnazijoje svarbu ne vien mokslas. Mergina labai vertina, kad beveik vienodai daug dėmesio skiriama ir akademiniam, ir vertybiniam ugdymui: pagarbai, tarpusavio supratimui, meilei, gėriui ir dalijimuisi tuo, ką turime.
Laurai olimpiadoje
Ekonomika šios kaunietės gyvenime, kaip pasakojo, atsirado visai netikėtai. "Katalizatorium tapo ekonomikos mokytojas Kristijonas Bartoševičius, kuris šiuo metu yra Seimo narys. Jis buvo tas žmogus, kuris parodė ekonomikos įdomumą ir pritaikomumą gyvenime, pasakojo apie rinkodaros subtilybes", – sakė pašnekovė.
Latvijoje nuotoliniu būdu vykusioje Tarptautinėje ekonomikos olimpiadoje IEO 2021 laimėjusiai sidabro medalį merginai labiausiai patiko atviri klausimai. Į juos atsakant prireikė nemažai matematikos, kuria taip pat žavisi, žinių.
"Šio dalyko grožį man atskleidė matematikos mokytojas Povilas Tvarijonas. Jo pamokose pamačiau, kad matematika gali būti ne tik standartiniai uždaviniai, bet ir puikus būdas išplėsti mąstymo ribas", – teigė K.Belousova. Matematika, anot jos, padeda ieškoti naujų problemų sprendimo būdų ne tik sąsiuvinyje, bet ir įvairiose gyvenimo srityse.
"Olimpiada buvo iššūkis, kurį norėjau įveikti. Tai nebuvo tikslas laimėti, o galimybė pasitikrinti savo žinias, sužinoti ką nors naujo, išspręsti kažkokią problemą", – pasakojo kaunietė. Olimpiadoje iš viso varžėsi 250 moksleivių iš 44 pasaulio valstybių.
Prireikė pagalbos
K.Belousova praėjusius metus įvertino kaip labai įtemptus. Kaip ir kitiems abiturientams, jai ypač trūko poilsio.
"Nuotolinis mokymasis, ruošimasis egzaminams ir t.t. Branginau kiekvieną laisvą akimirką, kai galėjau išeiti pasivaikščioti. Tai buvo tikras poilsis, nes akimirkų su draugais dėl karantino nebuvo", – pastebėjo mergina.
Ji džiaugiasi atlaisvintais ribojimais, palyginti su buvusiais žiemą, bet, mano, kad karantinas davė ir gerų pamokų. Tarsi iš naujo atradome tarpusavio ryšio su artimaisiais svarbą, tarpusavio bendravimo reikšmę, dar labiau išryškėjo savidiscilinos, kuri gyvenime labai pravers, svarba. "Buvome priversti savarankiškai išmokti rasti motyvacijos mokytis. Be to, supratau, kaip labai esame svarbūs vieni kitiems, įsitikinau, kad net ir minimalus palaikymas labai daug reiškia", – kalbėjo K.Belousova.
Mergina neslėpė, kad per karantiną dėl apribotų kontaktų ir veiklų buvo sunku ir jai, ir kitiems gimnazijos moksleiviams. "Pagalba buvo būtina visiems. Kai pabandėme vieni kitiems padėti, tapo tikrai lengviau", – sakė pašnekovė. Kokia tai buvo pagalba? Nuoširdus klausimas, kaip sekasi, garsiai pastebėti, kad džiaugiesi matydama nors ir per ekraną klasės draugę. Tokios, iš šalies atrodytų smulkmenos, padarė stebuklus.
Beje, K.Belousova mano, kad būtent karantinas prisidėjo prie jos puikių akademinių rezultatų. "Turėjau daugiau laiko sėdėti namuose ir mokytis. Tačiau tiems, kurie ir anksčiau turėjo mažesnę motyvaciją mokytis, per karantiną mokytis tapo dar sunkiau. Tų, kurių rezultatai buvo geri, dar pagerėjo, kurių buvo prasti, dar pablogėjo", – konstatavo kaunietė.
Susipažįsta su pasauliu
Iki karantino atgaiva K.Belousovai buvo treniruotės sporto salėje, dviratis, šeimos nariai ir draugai. Tačiau patinka ir mokytis, skaityti, domėtis – susipažinti su pasauliu plačiąja prasme.
"Mano norą domėtis daug kuo, sužinoti kuo daugiau įkvėpė daug įvairių žmonių, pradedant tėvais ir baigiant fizikos mokytoju, kuris vadovauja gimnazijai, Tomu Kivaru", – sakė kaunietė.
Šių laikų jaunimą, kuriam kartais pasipila įvairių priekaištų, ji vadino įvairialypiu. "Žmonės yra skirtingi. Vieni siekia didelių aukštumų, atranda naujų dalykų, pavyzdžiui, vaistus, prisideda prie technologijų tobulėjimo. Kiti pasirenka neakademinį ar verslo kelią", – dėstė K.Belousova.
Svarbu, kad pasirinktas kelias žmogui būtų prie širdies, kad jis siektų tobulėti pasirinktoje profesinėje srityje ir kaip asmenybė. Kuo visuomenėje daugiau raštingų ir išsilavinusių plačiąja prasme žmonių, tuo visiems daugiau naudos.
Kiekvienas žmogus svarbus, tačiau taisyklių laikymasis, anot jos, visuomenei leidžia išvengti chaoso, be to, labai svarbu mokėti džiaugtis, atrodytų, ir paprastais dalykais.
"Gyvenimas susideda iš daugybės mažų dalykų, kurie gali suteikti džiaugsmo. Ir mokslai gali, jeigu juose jo paieškosime", – atkreipė dėmesį kaunietė, pasiryžusi siekti naujų aukštumų.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Restauruoti Prienų ir Kauno rajono miškuose rasti partizanų dokumentai6
Po metus trukusių darbų restauruota dalis Lietuvos partizanų Tauro apygardos Geležinio Vilko ir Žalgirio rinktinių dokumentų. Dalies dokumentų, daugiau kaip 70 metų išbuvusių po žeme, nepavyko atkurti. ...
-
Kauniečiai sveikino Lietuvos kariuomenę: didžiuokimės tuo, ką turime13
Įvairiuose Lietuvos miestuose renginiais paminėtos 106-osios Lietuvos kariuomenės atkūrimo metinės. Kauniečiai tradiciškai susibūrė Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. ...
-
TIESIOGIAI: Kalėdų eglės įžiebimas Kaune13
Kaunas pirmasis šalyje šiandien žiebia kalėdinę eglę ir įjungia šventinį laikmatį. Įspūdingą šventę stebėkite kartu su portalu „Kauno diena“ nuo 19.30 val.! ...
-
Piligriminės kelionės pamokos ir atradimai2
Visuomenininkas ir verslininkas Gintautas Labanauskas su Kauno šv. Apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros parapijos bendruomene pasidalijo įspūdžiais iš piligriminės kelionės. ...
-
Patiklumo epidemija: kaunietis sukčiams nepagailėjo 700 tūkst. eurų33
Patiklumo epidemija gyventojams atsieina jų santaupas. Kasdien dėl to šalies policija pradedama net po devynis ikiteisminius tyrimus. Toks tyrimas vykdomas, jeigu prarasta suma viršija 165 eurus. Į mažesnių nuostolių patyrusius gyventojus t...
-
„Kauno sporto apdovanojimai 2024“: laukiama sporto favoritų nominacijų
Septintą kartą skelbiami geriausių Kauno miesto atletų, komandų, trenerių, sporto renginių ar naujai sužibėjusių talentų rinkimai. ...
-
Ketvirtadienio vakarą į Kauną pasibeldė žiema2
Ketvirtadienio vakarą Kaune ėmė kristi snaigės. Jos priminė, kad žiema – ne už kalnų. ...
-
Į Kauno eglutės įžiebimo šventę – viešuoju transportu: bus eismo ribojimų2
Jau šį šeštadienį Kaune prasidės Kalėdų laukimas ir bus įžiebta pagrindinė miesto žaliaskarė. Šiemet pagrindinė Kauno kalėdinė eglė stovi Vienybės aikštėje, tad kauniečiai ir miesto svečiai raginami atvykti ...
-
Prestižinės UNESCO premijos „Moterims moksle“ laureatė: mokslas tuo ir žavus – jis pilnas netikėtumų4
Lapkričio 12 d. Vilniuje, Lietuvos mokslų akademijos (LMA) Didžiojoje konferencijų salėje įteikti diplomai UNESCO Baltijos šalių stipendijų konkurso „Moterims moksle“ laureatėms. ...
-
IT karjerą iškeitė į psichologo5
„Jei aukštasis išsilavinimas yra ketveri ar šešeri metai, po kurių gali dirbti tik vienoje srityje, marinuotis vienoje siauroje profesijoje, aš tokio išsilavinimo nenoriu“, – teigia pirmakursis Simon...