Kauniečių iniciatyva – draugyste užgožti negalią

  • Teksto dydis:

Savanoriai imasi ir originalių būdų savo gretoms plėsti. Vienas tokių – obuolių dalybos. Prie vartų padėtas krepšys su savame sode užaugintais vaisiais kaipmat patraukia praeivių dėmesį. Pasivaišinusieji paprastai ima klausinėti, kas ir kodėl už dyką dalinasi obuoliais. Tai tampa puikia proga „Arkos“ bendruomenei prisistatyti ir pakviesti žmones pasisvečiuoti.

„Savanorių pertekliumi tikrai negalime pasidžiaugti, ypač vasarą. Galvojimas, kad vienas žmogus gali dirbti su visa grupe bičiulių, yra klaidingas. Kiekvienas iš jų reikalauja individualaus dėmesio, pagalbos kasdienybėje. Pavyzdžiui, autizmu sergantis žmogus atrodys atsiskyręs, nekalbus, „iškritęs“ iš bendro ritmo, tačiau bendraujant vienas su vienu, situacija ilgainiui ima keistis į gerąją pusę“, – teigė G. Malinauskas.

Vietoj užimtumo – darbas

Šiuo metu Kauno „Arkos“ bendruomenėje – 22 bičiuliai. Tai mokyklas baigę suaugusieji nuo 21 metų amžiaus. Krikščioniška pasaulėžiūra besivadovaujančioje organizacijoje kiekviena diena prasideda rytine arbata ir pamaldomis, po kurių visi stoja prie savo darbų.

Čia pat veikia dirbtuvėlės, kuriose bičiuliai gamina žvakes, muilą, veltinukus, keramikos dirbinius, o šaltuoju metų laiku, ypač prieš Kalėdas – atvirukus. Kieme esančiame darže jie augina daržoves kasdieniam stalui.

„Nenoriu svaidyti akmenukų į kitas institucijas, bet reikia pripažinti, kad dažnai įvairios valstybinės įstaigos deklaruoja neįgaliųjų užimtumo problemą. Mes gi sakome, kad nesame kažkokie paslaugų teikėjai ir nenorime tiesiog užimti jų laisvalaikio, bet siekiame, kad visi bičiuliai jaustųsi visaaverčiais bendruomenės nariais ir imtųsi darbo. Kaip dirbu aš, taip dirbi ir tu. Mes čia nesusirenkame vien kažkuo užsiimti, bet ateiname į bendruomenę dirbti, nes visi esame lygūs jos nariai“, – savo požiūrį ir veiklos filosofiją dėstė bendruomenės vadovas.

Anot jo, siekiama, kad kiekvienas bičiulių darbas būtų prasmingas ir turėtų tam tikrą vertę. Visus pagamintus suvenyrus Kauno „Arkos“ bendruomenė parduoda savo interneto svetainėje įrengtoje elektroninėje parduotuvėje. Dalį suvenyrų dovanoms įsigyja įvairios organizacijos.

2014 m. Kauno „Arkos“ bendruomenė tapo Tarptautinės Arkos Federacijos nare. Arkos bendruomenę 1964 metais Prancūzijoje įkūrė Žanas Vanje kartu su negalią turinčiais Rafaeliu ir Filipu. Šiuo metu federaciją sudaro 146  bendruomenės iš 35 pasaulio šalių penkiuose kontinentuose.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Jolanta

Jolanta portretas
Norėčiau sužinoti jūsų adresą kadangi reikalinga pagalba
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių