Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems įstatymo projektams, kuriais siekiama plėsti socialinių paslaugų prieinamumą.
Raidos sutrikimą turintys klaipėdiečiai pirmą kartą dalyvaus renginyje „DUOday“, kai organizacijos laikinai priims turinčius negalią darbuotojus. Projekto pavadinimas reiškia „darbą duetu“ arba „šešėliavimą“. Jame gali dalyvauti visi darbdaviai – nuo gamyklos iki miesto bibliotekos. Svarbu, kad neįgaliajam būtų galimybė gyvai atvykti į organizaciją ir praleisti dieną darbo aplinkoje.
Kultūros ministerija antradienį pristatys tyrimą, kuriuo siekta parengti rekomendacijas dėl Lietuvos muziejų paslaugų, skirtų žmonėms su negalia, sistemos kūrimo, tobulinimo ir plėtros galimybių.
Socialiai pažeidžiami gyventojai galės lengviau ir daugiau užsidirbti pragyvenimui – Seimas leido žmonėms, dirbantiems valstybės subsidijuojamoje darbo vietoje, imtis ir savarankiškos veiklos. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė sako, kad papildomai užsidirbę žmonės neprašytų socialinės paramos.
Kas skatina arba trukdo neįgaliems asmenims įsidarbinti ir tęsti darbinę karjerą? ES negalią turi apie 87 mln. gyventojų. Europos Komisijos nuomone, dauguma jų neturi tokių pat gyvenimo galimybių kaip žmonės be negalios, t. y. mokyklos ar darbo vietos, o infrastruktūra, produktai, paslaugos ir informacija jiems neprieinami. Be to, maždaug 52 proc. neįgaliųjų jaučiasi diskriminuojami.
Artėjant savivaldybių rinkimams ir vėl prabilta, kad ne visos rinkimų apylinkės Klaipėdoje yra pritaikytos neįgaliesiems. Tačiau judėjimo ar regos negalią turintiems asmenims uostamiestyje esą yra sudarytos visos sąlygos atlikti pilietinę pareigą.
Siūlomas reikalavimas keleivių autobusais vežėjams įsigyti naujesnius ir neįgaliesiems pritaikytus autobusus gerokai pabrangins keleivių vežimą, sako įmonių atstovai. Be to, pasak jų, tokių keleivių yra labai nedaug.
Ekonomikos ir inovacijų ministerija pradeda įgyvendinti projektą, skirtą geresnėms neįgaliųjų komunikavimo galimybėms pasitelkiant informacines technologijas.
Seimo opozicijai blokavus neįgaliųjų socialinės integracijos sistemos pertvarkos įteisinimą, valdantiesiems antradienį tik iš trečio karto pavyko pritarti reformai, kuria keičiama neįgalumo nustatymo tvarka.