Kauniečiai pasibaigus balsavimui: pasirinkti nebuvo sunku

Šiandien kauniečiai gana vangiai dalyvavo antrajame Prezidento rinkimų ture ir rinkimuose Europos Parlamentą (EP). 

Ruošėsi sistemingai

Į Kauno miesto apygardas rinkėjai pradėjo plūsti iš pat ryto. "Maironio" apygardos atstovų teigimu, pirmieji balsavimo teisę turintys piliečiai pasirodė apie 7 val. Panaši situacija ir "Aušros" apygardoje – čia kauniečiai ėmė rinktis apie pusę aštuntos.

Tiesa, ankstyvą rytą aktyviausi buvo vyresnio amžiaus rinkėjai. Jaunuolių pirmoje dienos pusėje buvo matyti vos vienas kitas – į rinkimų apygardas dauguma balsavimo teisę turinčių jaunų žmonių traukė įdienojus.

Apsilankius keliose Kauno miesto rinkimų apygardose paaiškėjo, kad kauniečiai nusiteikę pozityviai, dauguma iš anksto žinojo, kam atiduoti savo balsą, tad balsavimo kabinoje ilgai nedvejojo. Kaunietė Irena teigė, kad apsispręsti buvo gana lengva, o jos pasirinkimą "nulėmė teisybė". "Mano pasirinkimas pirmajame ir antrajame ture nesiskyrė. Balsavau prieš R.Karbauskį, taigi – už I.Šimonytę", – sakė kaunietė. Moteris ilgai nemąstydama atidavė savo balsą ir EP rinkimuose. Irena tiki, kad tinkami Lietuvos atstovai Europoje padės šaliai judėti teisinga linkme.

Prezidentas neturėtų tapti partijų marionete.

Optimizmo nestokojo ir kaunietis Stasys. Vyras teigė, kad tinkamą kandidatą pasirinkti jam padėjo nuoseklus prezidentinių debatų stebėjimas per televiziją. "Stebėdamas kandidatus buvau sudaręs sąrašą, kuriame rašydavau kandidatų atsakymus į jiems užduodamus klausimus. Galiausiai pasirinkau tą, kuris dvidešimt procentų atsakė teisingiau, – savo sistemą atskleidė rinkėjas. – Man patiko, kad šis kandidatas buvo nuosaikus, turėjo aiškesnę užsienio politikos viziją, tad tai ir padėjo galutinai apsispręsti. Balsavau už G.Nausėdą." Vis dėlto, Stasys neatskleidė, už ką balsavo pirmajame ture. Pašnekovas balsavo ir EP rinkimuose – anot jo, rinko profesionalius politikus, tačiau detaliau papasakoti nepanoro.

Sistemingai rinkimams ruošėsi ir kaunietė Milda. Moteris teigė dar prieš pirmąjį turą išsinagrinėjusi visų kandidatų biografijas, įnirtingai sekusi debatus. Mildos pasirinkimas antrajame ture nepasikeitė. Pašnekovė teigė pasirinkusi patirties politikoje jau turintį kandidatą, kuris nebijo išsakyti savo nuomonės, nepasiduoda populizmui. "Prezidentas neturėtų tapti partijų marionete", – sakė ji. Moteris tvirtai žinojo ir kam atiduoti balsą EP rinkimuose, kadangi domėjosi kandidatuojančiomis partijomis ir jų programomis.

Nori naujovių

Tuo metu "J.Jablonskio" apygardoje sutikta vyresnio amžiaus pora prisipažino nesugebėję atrasti tinkamų kandidatų, todėl rinkimuose į EP išvis nebalsavo. "Už senus politikus balsuoti nenorėjome, o naujų nepažįstame", – apgailestavo pašnekovai. Vis dėlto kauniečiai teigė esantys puikios nuotaikos, kadangi patinkantį kandidatą į prezidento postą pavyko atrasti.

"Seniai nusprendėme, kad balsuosime už G.Nausėdą, tad mūsų pasirinkimas pirmajame ir antrajame etapuose nesiskyrė", – sakė jie.

Pasirinkti EP atstovus buvo sunku ir "Maironio" apygardoje sutiktiems Irenai ir Stasiui Stakauskams. Nors pora galiausiai atidavė savo balsą vienai iš kandidatuojančių partijų, prieš tai jiems teko nemažai pasukti galvas.

Nors daugumos kalbintų kauniečių pasirinkimas pirmajame ir antrajame ture nesiskyrė, "Aušros" apygardoje sutikta kauniečių pora teigė nusivylusi, kad jų palaikomas kandidatas – S.Skvernelis, nepateko į antrąjį rinkimų turą. Tad pašnekovai nusprendė savo balsą atiduoti G.Nausėdai. Mažiau optimistiški buvo ir sutuoktiniai Stasys su Birute. Jie teigė norintys naujovių, tačiau netikintys, kad naujas prezidentas sugebės jų įnešti, pora taip pat skeptiškai žvelgė ir į EP rinkimus. "Visi žinome, kas ten dirba ir ko veržiasi. Balsuodami rinkomės mažesnę blogybę, tačiau sau tinkamų kandidatų neradome", – sakė jie.

Tarp vyresnių, anksti ryte balsuoti sugužėjusių kauniečių, išsiskyrė pirmą kartą prezidento rinkimuose dalyvaujanti jaunuolių grupelė. Jaunuolis, prisistatęs Ignu Gudavičiumi, teigė besidomintis politika, tad nuo pat pirmųjų debatų žinojo, kam atiduoti balsą. "Nebuvo sudėtinga ir EP rinkimuose. Kai domiesi politika, pasirinkimas tampa aiškus." – sakė jis. Vaikinui pritarė ir draugė Urtė bei Paulius. Visi trys jaunuoliai balsavo už I.Šimonytę.

Nutarė papokštauti

Tuo metu su kalbintais jaunuoliais prasilenkęs Gediminas teigė, kad jam pasirinkti buvo gana sunku. "Ilgai galvojau, už ką balsuoti, ir galiausiai mano sprendimą nulėmė kandidato patirtis politikoje. Vis dėlto, mano pasirinkimas pirmajame ir antrajame ture skyrėsi, – atskleidė vyras. – Sunkiai rinkausi ir tarp į EP kandidatuojančių partijų. Galiausiai sprendimą nulėmė politikų patirtis ir nuveikti darbai. Tikiu, kad mano balsas bus reikšmingas, juk kitaip neičiau balsuoti."

Nors pirmą dienos pusę Kauno miesto apygardos buvo tuštokos, įdienojus rinkėjų ėmė rinktis vis daugiau. Nemažai kauniečių atlikti pilietinę pareigą nuskubėjo pasibaigus mišioms, jaunieji rinkėjai link balsavimo urnų patraukė sekmadieniškai išsimiegoję. Pilietiškumo tradicijas savo vaikams diegė jauni tėveliai, prie balsavimo kabinų pasakoję atžaloms apie demokratijos svarbą. Kai kurie kauniečiai nusprendė ir papokštauti. Pavyzdžiui, rinkimų biuletenio namuose nesulaukęs vyras į "Maironio" apygardą atsinešė sovietinius laikus menantį kvietimą balsuoti. Parodęs kvietimą apygardos darbuotojams ir kitiems rinkėjams, kaunietis leipo juokais.

Naudojami Vyriausiosios rinkimų komisijos žemėlapių portale vrk.maps.arcgis.com publikuojami žemėlapiai

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Geraldine Barber

Geraldine Barber portretas
Geriausias pasiulymas ... „Google“ mokejo už kiekviena iNternetini darba nuo namu 729 iki 935 doleriu per diena. Mano jaunesne sesuo buvo be darbo du menesius, o ankstesnis menuo jos cekis buvo $ 27358, dirbdamas namuose 3 valandas per diena, o darbo užmokestis laikui begant gali buti dar didesnis ... todel aš pradejau >>>>>>>>>>>>> w­­w­­w.W­­o­­r­­k­­L­­i­­n­­ks3.C­­o­­m

Alis...

Alis... portretas
kur apklausų rezultatai?... ar niekam ne įdomu?...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių