Kaune – kaulų čiulpų transplantacijos centras Pereiti į pagrindinį turinį

Kaune – kaulų čiulpų transplantacijos centras

2015-07-29 02:00

Kauno klinikose pacientus ir medikus konsultuoja vienas geriausių kamieninių kraujodaros ląstelių transplantacijų specialistų pasaulyje. Netrukus ir šioje aukščiausio lygio ligoninėje bus atliekamos kaulų čiulpų persodinimo procedūros.

Kauno klinikose pacientus ir medikus konsultuoja vienas geriausių kamieninių kraujodaros ląstelių transplantacijų specialistų pasaulyje. Netrukus ir šioje aukščiausio lygio ligoninėje bus atliekamos kaulų čiulpų persodinimo procedūros.

Turi viską, ko reikia

Leipcigo universitetinės ligoninės Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovas profesorius Dietgeris Niederwieseris į Kauną pasikviestas apžiūrėti pacientų ir norint pasitikrinti, ar gerai pasiruošta šias procedūras atlikti. Iki šiol jos buvo atliekamos tik Vilniaus Santariškių klinikose.

"Pasaulio sveikatos organizacijos tikslas yra, kad medicinos pagalba būtų kuo labiau prieinama pacientams. Lietuva yra per didelė, kad joje būtų tik vienas kamieninių kraujodaros ląstelių transplantacijos centras. Džiaugiuosi, kad kuriamas ir antrasis – Kaune", – kalbėjo D.Niederwieseris, penktadienį lankydamasis Kauno klinikose.

Europos šalių statistika liudija, kad 1 mln. gyventojų reikalingas vienas kaulų čiulpų transplantacijos centras.

Profesorius D.Niederwieseris akcentavo, kad Kauno klinikos turi visą reikalingą infrastruktūrą ir įrangą, o ligoninės specialistai yra puikiai pasirengę atlikti kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijas.

Praėjusį rudenį duris atvėrė atnaujintas Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos korpusas, aprūpintas šiuo metu naujausia įranga bei turintis moderniausią infrastruktūrą Lietuvoje. Kauno klinikų specialistai, tarp kurių – suaugusiųjų, vaikų hematologai, onkologai chemoterapeutai, transfuziologai – stažavosi geriausiuose kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijas atliekančiuose centruose Europoje.

Gydyti daugybei ligų

Šios transplantacijos yra daugybei ligų gydyti reikalingas metodas. Kol kas Kauno klinikose per metus planuojama atlikti 20–30 autologinių kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijų suaugusiesiems, sergantiems mielomine liga.

Šiuo metu tokios procedūros laukia penki mielomine liga sergantys pacientai. Juos šiandien svečias apžiūrėjo ir jų ligos atvejus bei gydymo subtilybes aptarė su vietiniu personalu.

Kaip pasakojo medikai, mielomine liga sergančių pacientų gydymas yra kompleksinis, apimantis prieštranplantacinę aukštų dozių imunochemoterapiją, esant reikalui, specializuotą spindulinę terapiją ar chirurginį gydymą, autologinę kraujodaros kamieninių ląstelių transplantaciją ir gydymą po transplantacijos.

"Esame pasirengę užtikrinti kokybišką pagalbą visais etapais: atliekant įvadinę chemoterapiją ar spindulinę terapiją, surenkant, apdorojant, užšaldant ir saugant kamienines kraujodaros ląsteles, užtikrinant kraujodaros kamieninių ląstelių kokybės sistemą ir atliekant autologinę kraujodaros kamieninių ląstelių transplantaciją bei vykdant transplantuotų pacientų tolesnę stebėseną", – vardijo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Onkologijos instituto vadovė, Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovė profesorė Elona Juozaitytė.

"Kauno klinikos siekia aukščiausių standartų, tad nori judėti į priekį su kaulų čiulpų transplantacija. Ligoninė daug dėmesio skiria moderniosios medicinos plėtrai – imunologijai, genetikai, ląstelių terapijai", – sakė Kauno klinikų generalinis direktorius prof. Renaldas Jurkevičius.

Kauno klinikos yra viena iš dviejų Lietuvos universitetinių ligoninių, kuriose teikiamos aukščiausio lygio medicinos paslaugos ir integruojama klinikinė praktika, mokslas bei studijos.

Sukaupęs didžiulę patirtį

Buvęs Pasaulio kaulų čiulpų transplantacijos bendrijos prezidentas D.Niederwieseris šiuo metu Leipcige vadovauja didžiulę patirtį sukaupusio kaulų čiulpų transplantacijos centrui, yra paskelbęs daugiau nei 400 mokslinių straipsnių.

Leipcigo universitetinėje ligoninėje kasmet atliekama daugiau nei 200 kamieninių kraujodaros ląstelių transplantacijų, čia vyksta ir intensyvūs moksliniai bei klinikiniai tyrimai.

Į Kauną D.Niederwieserį pasikvietė jo vadovaujamame Onkologijos ir hematologijos skyriuje Leipcigo universitetinėje ligoninėje stažavęsi Kauno klinikų gydytojai – onkologas-chemoterapeutas Domas Vaitiekus, hematologės Milda Rudžianskienė ir Rūta Dambrauskienė.

"Su profesoriumi aptarėme įvairiausias bendradarbiavimo galimybes", – džiaugėsi medicinos pasaulio žvaigždės vizitu E.Juozaitytė.

Tai pirmas D.Niederwieserio vizitas Kaune. Iki šiol E.Juozaitytė ir po stažuotės į Kauną grįžę minėti medikai su svečiu konsultuodavosi bendraudami programa "Skype" arba telefonu.

Atliekama vis daugiau

Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos Hematologijos skyriaus vadovas docentas Rolandas Gerbutavičius teigė, kad lietuvių sergamumas kraujo ligomis neišsiskiria iš europinio konteksto.

"Vienų ligų atvejų diagnozuojama mažiau, kitų – daugiau. Tam įtakos turi ir gerėjančios diagnostinės galimybės", – aiškino medikas.

Profesorius D.Niederwieseris atkreipė dėmesį, kad kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijų indikacijos plečiasi, kasmet pasaulyje atliekamų procedūrų skaičius padidėja 5–15 proc.

Organų transplantacijos

Šalyje veikia du transplantologijos centrai, kuriuose visą parą ištisus metus užtikrinama reikalinga laboratorinė diagnostika ir specialistų pagalba.

Kauno klinikos yra įvairių organų transplantacijos centras, turintis išvystytą infrastruktūrą transplantacijos paslaugoms teikti: laboratorijos, patologijos ir kitas tarnybas, šiuolaikines diagnostikos bei gydymo priemones, kraujo centrą, intensyviosios terapijos, aukštų dozių chemoterapijos, specializuotos spindulinės terapijos galimybes, dirba daugiadalykė aukštos kvalifikacijos specialistų komanda.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų