Kaune – ir vėl protestas prieš vaikų testavimą: tėvai laidojo laisvę ir demokratiją

Antradienį per pietus apie 70 tėvų antrą kartą susirinko į protesto akciją. Jos metu tėvai siekė atkreipti valdžios dėmesį į tai, kad be testavimo kaupinių būdu mokiniai negali grįžti į mokyklas, o nuotolinis mokymas esą yra nekokybiškas.

Varžomos piliečių teisės

Protesto dalyviai vėl rankose laikė įvairius plakatus, skelbiančius, kad testai yra eksperimentai  su vaikais. Tėvai laikėsi pozicijos, kad dabar galiojanti tvarka, kuomet mokiniai be kaupinių testų negali grįžti į kontaktinį mokymą, pažeidžia jų teises ir taip esą paminama Konstitucija.

„Mes esme išstumiami į paraštes. Kiekvieną dieną laidojama demokratija, varžomos piliečių pasirinkimo laisvės ir teisės. Liūdniausia, kad valdžia nusitaikė į vaikus. Dar praėjusią savaitę buvęs savanoriškas testavimas pradinukams, šią savaitę virto į profilaktinį testavimą 5-12 klasių mokiniams, jei savivaldybė turi pajėgumų visus ištestuoti. O jei tokių pajėgumų neturi, šioms klasėms mokyklos šiemet iš vis bus uždarytos. Tik auga valstybės išlaidos testavimui. Į „Maximas“ visi gali eiti be testų, o į mokyklą jau nebegalima. Argi tai ne diskriminacija?“ – susirinkusiųjų klausė viena akcijos dalyvė.

Toliau pasigirdo ir antivakseriški pasakymai, esą dabar testavimas yra priverstinis, o po to bus verčiama ir skiepytis. Pranešėja garsiai skelbė, esą vakcinos nėra veiksmingos, žmonės vis tiek gali užsikrėsti COVID-19 liga, tad kam iš viso reikia skiepytis. Kiti akcijos dalyviai taip pat kartojo frazes, jog visa tai yra eksperimentas bei esą nuo kitų ligų miršta dažniau, nei nuo koronaviruso.

Mes esme išstumiami į paraštes. Kiekvieną dieną laidojama demokratija, varžomos piliečių pasirinkimo laisvės ir teisės. Liūdniausia, kad valdžia nusitaikė į vaikus.

Pažeidžiamos vaikų teisės

Dar kiti protesto dalyviai laikėsi pozicijos, kad nereikia testuoti sveikų vaikų. Viena kalbinta mama aiškino, kad jos vienas vaikas yra alergiškas, todėl ji mano, jog testai esą išdraskys vaiko nosiaryklę ir tada teks vaiką dar labiau gydyti.

„Nuo gripo turime teisę rinktis, o nuo kovido – jau ne. Pas mane yra du vaikai. Mažiukas yra alergiškas. Tai testavimas kelis kartus per savaitę jam tik dar labiau pakenktų. Manau, kad žmogui turi būti palikta teisė rinktis. Ačiū bent už tai, kad mokytojai supratingi ir leidžia vaikui mokytis nuotolinių būdu“, – kalbėjo mama.

„Pažeidžiamos vaikų teisės į kokybišką švietimą. Visą tą laiką, kai buvo vykdomas nuotolinis mokymas, tėvai gali patvirtinti, jog jų vaikai labai mažai pasiekė. Esu matęs, kaip su situacija tvarkosi užsienio šalys. Manau, kad turėtų būti orientuojamasi į pažeidžiamiausią grupę – pensininkus. O dabar – į vaikus ir labiausiai dirbančius žmones, kurie neša didžiausią naudą ekonomikai. Visur kalbama, kad vaikams ši liga labai pavojinga, bet kai pažiūri į statistiką, tai vaikai serga gerokai mažiau, jų ir mirštamumas yra mažesnis, tai kodėl reikia į juos nusitaikyti“, – savo poziciją išdėstė vienas tėvas. Jis pridūrė, kad tėvai, kurie sutinka testuoti vaikus, yra paveikti propagandos.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Prisijungė ir mokytojai

Prie savivaldybės sutikome ir mokytoją, kuri teigė pati vaikų neturinti, tačiau palaiko tėvus, kurie nori, kad vaikai būtų toliau mokomi mokyklose kontaktiniu būdu. Pedagogė teigė, kad per nuotolį pasiekti vaikus ir juos sudominti yra žymiai sunkiau.

„Mums skauda dėl to, kas vyksta Lietuvoje. Žmonės juk ne šiaip susirenka. Reikia kalbėtis vieni su kitais, nes dabar atrodo, kad kalba tik viena pusė – valdžia, o paprastų žmonių niekas negirdi. Aš pati esu mokytoja ir su vaikais bendrauju nuotoliniu būdu. Matau, kaip jie yra įbauginti, kad atvažiuos autobusiukas ir visus testuos. Mane tai labai paliečia“, – sakė pedagogė, nepanorusi atskleisti, kokioje mokykloje ji moko vaikus.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Primename, kad šiuo metu į mokyklas gali grįžti testuoti pradinukai. Nuo pirmadienio į mokyklas leista grįžti abiturientams. Dauguma jų yra jau gavę vieną arba abi skiepo dozes. 5-11 klasių mokiniai taip pat galės grįžti į mokyklas, jei tėvai sutiks, jog vaikai būtų testuojami kaupinių metodu. Tačiau kiekviena savivaldybė pati spręs, ar leisti šių klasių mokiniams sugrįžti, ar šie mokslo metai bus užbaigti nuotoliniu būdu.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Susirūpinęs Kaunietis

Susirūpinęs Kaunietis portretas
Atimkite iš tos bobos vargšą pliušinį žaislą!!!! Ji jį tvirkina!!! Prakeikta pedofilė. Apginkime pliušinį meškiuką !!! Kur žiūri socialiai darbuotojai ir meškiukų teisės!! Organizuokime maršą UŽ MEŠKIUKŲ GRAŽINIMĄ PLIUŠINĖMS MEŠKOMS !!!

Kęstas

Kęstas portretas
Kodėl šiuolaikinės pastatų ventiliavimo sistemos neapsaugo mus nuo virusų? „PSO rekomenduoja minimalų vėdinimo greitį - 6–12 oro pokyčių - pakeičiant visą oro kiekį kambaryje - per valandą, kad būtų išvengta patogenų pernešimo sveikatos priežiūros įstaigose, tačiau mažesnį vėdinimo greitį kitose vietose. Amerikos šildymo, šaldymo ir oro kondicionavimo inžinierių draugija (ASHRAE) nustato minimalius oro kokybės standartus patalpose. Rekomenduojami tikslai yra vos 0,35 oro pokyčiai per valandą namuose, 2–3 biuruose, 5–6 mokyklose ir 6–12 ligoninėse. Nedaug pastatų, ypač švelnesniame klimate, pavyzdžiui, Vokietijoje, turi pakankamai galingas sistemas, kad galėtų 100% naudoti lauko orą. Daugumai biurų patalpų ir klasių visame pasaulyje tiekiamas tik 20% lauko oro, o likusi dalis yra recirkuliuojama, siekiant sutaupyti energijos, reikalingos šildymui ir vėsinimui. "[1] Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

morgan

morgan portretas
Dirbam, dirbam... Rašom komentarus... Kitaip sorošiukų negausit.
VISI KOMENTARAI 82
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių