Kaune – gulbės gelbėjimo operacija Pereiti į pagrindinį turinį

Kaune – gulbės gelbėjimo operacija

2014-02-20 14:00

Ketvirtadienį Kauno ugniagesiai išgelbėjo sužeistą gulbę. Išgijęs paukštis bus paleistas į laisvę.

Ketvirtadienį Kauno ugniagesiai išgelbėjo sužeistą gulbę. Išgijęs paukštis bus paleistas į laisvę.

"Kasmet genda nervai, kol per speigus sulaukiu atvežant grūdų ar kviečiu pagalbą sužeistoms gulbėms. Aš jau nekalbu apie tai, kad absoliučiai niekam nerūpi, kaip yra sudėtinga su pilnais grūdų maišais nulipti žiemą stačiu slidžiu šlaitu prie Nemuno, į gulbių pamėgtą susitelkimo vietą. Nejaugi sunku sutvarkyti šią atkarpą taip, kad nereiktų tarsi alpinistei, prisilaikant virvės, kopti į statų šlaitą? Tikiuosi, kad bent šiais metais į šį mano prašymą sureaguos seniūnija ar kitos tarnybos“, – kalbėjo Loreta Kiliotaitienė, žvelgdama, kaip Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos trečioji komanda, vadovaujama pamainos vado Kęstučio Bancevičiaus, gumine su varikliu valtimi mėgina priartėti prie labiausiai nukentėjusios gulbės ir ją įkelti į valtį.

Šančiuose gyvenančios L. Kiliotaitienės savanorystė žiemą, lesinant ar gelbstint sužeistas gulbes, prieš kelerius metus buvo įvertintos Gerumo kristalu. Tačiau, kaip teigia ši moteris, ji ir be to įvertinimo globotų gulbes – nepaprasto grožio Kauno simbolį, kuriam nuolat kyla įvairios grėsmės.

L.Kiliotaitienė šiandien laukė gelbėtojų ant kranto drauge su Lolita Grėblikiene – analogo Lietuvoje neturinčio „Lesės“ filialo „Laukinė Lesė“ vadove. Būtent į ją kreipėsi pagalbos L.Kiliotaitienė, rytą pastebėjusi prie kranto sužalotą gulbę. Mat L.Grėblikienė su „Laukine Lese“ rūpinasi laukinių gyvūnų priežiūra, gydymu, reabilitacija ir grąžinimu į laukinę gamtą. Ši organizacija negauna jokios finansinės paramos iš Aplinkos ministerijos – gelbsti gyvūnus savo jėgomis ir lėšomis, kurias paaukoja gyventojai. Būtent L.Grėblikienė iškvietė gelbėtojus.

„Kai pranešame priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai apie įvykį ant vandens, visada atvažiuoja šios komandos šaunuoliai“, – džiaugėsi L.Grėblikienė, laikydama ant rankų išgelbėtą sužalota nugara ir krauju apsruvusia akimi gulbę.

„Svarbu laukinį gyvūną ar paukštį ne tik sugauti, bet ir tinkamai jį gydyti. Pastarąją atsakingą užduotį mums padeda įvykdyti veterinarijos gydytojas Vidmantas Kairevičius. Po apžiūros ir gydymo kurso gulbei bus paskirta reabilitacija, o po to ją grąžinsime į tą pačią Nemuno vietą, iš kurios ji buvo paimta“, – tikino nemažą darbo metų patirtį su laukiniais gyvūnais turinti L.Grėblikienė.

Pasak L.Kiliotaitienės, išgelbėta nuo pražūties gulbė galėjo susižaloti prie Žaliojo tilto, kurio apačioje yra pritvirtinti lynai, vedantys į krantą.

„Man atrodo, kad tie laidai priklauso baidarininkams, kurie net neįsivaizduoja, kokią grėsmę jie kelia gulbėms. Pati esu mačiusi ne vieną gulbę, žuvusią šioje vietoje – jos lėkdamos dideliu greičiu atsitrenkia į tuos laidus ir žūsta. Reikės būtinai išsiaiškinti, ar galima pašalinti šią kliūtį gulbių kelyje“, – galvojo apie būsimą rūpestį gulbių „patronė“ L. Kiliotaitienė.

Jei pastebėsite sužalotų gulbių, kitų laukinių gyvūnų ar nuspręsite paremti „Laukinę Lesę“, skambinkite tel. 8 640 56861.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų