Freska ant Kauno daugiabučio: lietuvišką peizažą nupiešė robotas

Dar vienas daugiabutis gyvenamasis namas papuoštas freska.

Ant Vilijampolėje esančio Sąjungos a. 14 penkiaaukščio atsirado jau mirusios dailininkės Lidijos Meškaitytės darbo "Vakarėjant", saugomo Lietuvos dailės muziejuje, kopija. Piešinį ant sienos perkelti patikėta… robotui.

Piešinyje vaizduojamas kaimo takas leidžiantis saulei. Jis matomas iš A.Kriščiukaičio gatvės pusės.

Šios gatvelės šonuose – nedideli namai, ir staiga išnyra didžiulis penkiaaukštis, tiksliau, jo siena. Tad pieštas takas bus tarsi natūrali gatvelės tąsa.

"Viską atlieka robotas", – kol vyko darbai, kalbėjo projekto idėjos autorius menininkas Timotiejus Norvila (Morfai). Projektą vykdanti komanda darbus prie namo pradėjo pirmadienį, o baigė trečiadienį. Viskas būtų užtrukę trumpiau, jei ne lietus.

Robotukas Albertas slinko, purškė dažus pagal tai, kaip buvo užprogramuotas. Jis yra, lygino Morfai, kaip dronas, bet pririštas virvelėmis. Dar prireikė medinių polių, kad piešinys galėtų būti nupieštas iki pat statinio krašto.

Iš Estijos atsivežto roboto veiksmus sekė jo kūrėjų ir jį aptarnauti apmokytų aukštalipių vyrų komanda. "Nindzės robotuką, kai reikia, pakelia aukštyn ar nuleidžia, keičia dažų flakonėlius ir t.t.", – vardijo projekto kuratorius.

Jo pasirinktos dailininkės kūriniai daugiausia atlikti taškavimo principu, dar vadinamu pointilizmu. Panašiai dirba, kaip aiškino kūrėjai, ir robotas, vienu metu padėdamas vieną tašką reikalingoje vietoje ir reikalingos spalvos, taip ilgainiui ištaškuoja visą paveikslą pagal iš anksto užprogramuotą vaizdą.

Viską atlieka robotas.

"Taip vienas prie vieno atsiranda paveikslėlis. Visos spalvos išgaunamos, kaip ir spaudoje, iš penkių spalvų. Finale – labai įdomi piešinio tekstūra", – sakė T.Norvila.

Paprastai įgyvendinantis savo paties kūrybinius sumanymus šį kartą Morfai pasirinko kito menininko darbą.

"Norėjau ją pagerbti. Jos darbai – įspūdingi, bet ji nepelnytai užmiršta. Pats ją atradau netikėtai. Man labai patinka jos estetika. Ji labai unikali. Truputį primena japoniškus paveikslus. Tokia ramybė, darbuose yra tokios erdvės… Visiškai kitaip komponuoja nei akademiniai ar žinomi Lietuvos klasikai", – apibūdino Morfai.

Piešinyje dar bus įkomponuotas užrašas su autorės vardu ir pavarde bei gyvenimo metais.

Daugiabučio gyventojams piešinys nieko nekainavo. Projektas finansuojamos iš "Kauno akcentų" programos "Gyvos sienos".

Iš Lietuvos dailės muziejaus rinkiniuose saugomų L. Meškaitytės kūrinių yra parengta virtuali paroda. Jos darbus virtualiai apžiūrėti galima čia.NAUJAUSI KOMENTARAI

Njomone

Njomone portretas
Man labiausiai patiko sitas - Daugiabučio gyventojams piešinys nieko nekainavo. Projektas finansuojamos iš "Kauno akcentų" programos "Gyvos sienos" - o kiek jis kainavo kaunieciams ?

Kaimiete

Kaimiete portretas
Man nelabai patinka na vienas kitas gal nieko tam tikroj vietoj

Patiko

Patiko portretas
Super, jau geriau taip, negu baisūs daugiabučiai...
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių