Kaunas užsidaro: ties įvažiavimais į miestą jau statomi blokai

Penktadienio rytą ties įvažiavimais į Kauno miestą statomi blokai bei kelio ženklai, kurie nurodo, kad pravažiavimo nėra. Taip įgyvendinamos sugriežtinto karantino sąlygos, kuriose numatytas ir žmonių mobilumo mažinimas.

Nuo šiandien net trylikoje vietų bus įrengtos fizinės priemonės, kurios neleis žmonėms patekti į miestą. Jau ryte kai kurie įvažiavimai tapo nepravažiuojami, nes darbininkai sunkiąja technika atvežė betoninius blokus ir tokias barikadas sustatė ant gatvių. Tokie užkardai ties dalimi įvažiavimų į Kauną bus iki sausio 4 d. 21 val.

Policija įspėja vairuotojus nebandyti gudrauti. Nereiktų bandyti ieškoti būdų, kaip išvengti kontrolės postų, kaip apvažiuoti per šunkelius. Už tai tikrai bus griežtos sankcijos – baudos nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų.

Portalas kauno.diena.lt primena, kad ties kitais įvažiavimais į Kauną budės policijos pareigūnai. Jiems atvykstantieji privalės pateikti dokumentus, kuriais įrodoma svari priežastis, kodėl jie turi patekti į Kauną. Judėjimas tarp savivaldybių leidžiamas darbo reikalais, dėl sveikatos bei jei asmuo toje savivaldybėje, į kurią važiuoja, turi nekilnojamojo turto. Neįrodžius, kad asmuo turi teisę patekti į miestą, jis bus neįleistas ir teks apsisukti.

Fizinės eismo ribojimo priemonės bus šiose vietose:

1. Mosėdžio g. / Kražių g.

2. Pravažiavimas nuo 232 kelio link Kuršių g.

3. Išvažiavimas iš A1 į Ašigalio g.

4. Degalinės ir Islandijos pl. garažų masyvo pravažiavimas

5. Partizanų g. išvažiavimas į A1

6. Pravažiavimas nuo A1 nusukimo link Darbo g.

7. Ateities pl. ties įvažiavimu į teritoriją Ateities pl. 50

8. Palemono g. 78F

9. Palemono g. / Kražantės g.

10. Kreidos g. / Titnago g.

11. Medžiotojų g. / Sąnašos g.

12. Juodelynės g. / Dvarų g.

13. A5 / Armoniškių g.

Visoje šalyje – 250 kontrolės postų

Policija penktadienį pradeda riboti judėjimą tarp savivaldybių – visoje šalyje bus įrengta 250 kontrolės postų.

„Planuojame stabdyti kiekvieną automobilį, bet jeigu bus labai didėlės spūstys, gali būti pasirinkta ir kitokia taktika“, – BNS sakė Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis.

Jo teigimu, laisvai keliauti turėtų tik prekes vežantys vilkikai.

„Jų nestabdysime, nes gali laisvai judėti prekės, nebent kils įtarimas, kad ten vežamas koks nors keleivis“, – teigė policijos atstovas.

Nereiktų bandyti ieškoti būdų, kaip išvengti kontrolės postų, kaip apvažiuoti per šunkelius.

Iš viso įvažiavimuose į savivaldybių centrus policija penktadienį įrengs 250 kontrolės postų, kuriuose bus stebėjimo kameros, statomi draudžiamieji ženklai, dalis įvažiavimų bus užtverta techninėmis priemonėmis.

Policija įspėja vairuotojus nebandyti gudrauti.

„Patarimas paprastas – jeigu nėra būtinybės, geriau niekur nevažiuoti. Jeigu važiuojate, reikia turėti dokumentus, įrodančius vykimo tikslą. Nereiktų bandyti ieškoti būdų, kaip išvengti kontrolės postų, kaip apvažiuoti per šunkelius“, – sakė R. Matonis.

Blokavimo postai bus įrengti nuo penktadienio 13 val. iki sekmadienio 21 valandos.

Iš viso šalyje savaitgalį dirbs virš 900 policijos ekipažų, jiems taip pat talkins daugiau nei 300 šaulių bei apie pusšimtis karo policininkų.

Judėjimo draudimas tarp savivaldybių įvestas siekiant sumažinti COVID-19 plitimą.

Apgręžė per 600 automobilių

Per pirmąsias tris judėjimo tarp savivaldybių ribojimo dienas policija apgręžė per 600 automobilių, nubaustų vairuotojų nebuvo, LRT radijui sakė generalinio policijos komisaro pavaduotojas Arūnas Paulauskas.

„Kol kas dirbame šiek tiek sumažintu intensyvumu, išimtis yra Palangos miestas, kur mūsų pareigūnai kontroliuoja įvažiavimą praktiškai visą parą. Per pastarąsias kelias dienas, pirminiais duomenimis, virš 600 automobilių buvo apgręžta ir keliautojai turėjo grįžti į savo gyvenamąsias vietas“, – LRT radijo laidai „Ryto garsai“ sakė A. Paulauskas.

Nuo penktadienio policija pradėjo intensyvesnę kontrolę keliuose, ji tęsis visą savaitgalį.

„Kol kas dar nesame nubaudę nieko, nes tie keliaujantys žmonės geranoriškai pripažino, kad neturi teisės šiuo metu keliauti ir be jokių didesnių ginčų tiesiog apsisuko ir grįžo. Tokiais atvejais nebaudžiame, o tik įspėjame“, – sakė generalinio komisaro pavaduotojas.

Pasak jo, pareigūnai asmenį nubausti gali už melagingą kelionės tikslo nurodymą, fiktyvius dokumentus ar nepaklusimą policijos nurodymui apsisukti.

„Mes nelabai ir slepiame, kur stovime – mūsų postai yra vieši, jų vietos yra paviešintos, intensyvios kontrolės laikai taip pat yra paviešinti. Tačiau mes paliekame sau teisę bet kuriuo laiku, bet kurioje vietoje stabdyti transporto priemonę, patikrinti ją ir užduoti tam tikrus klausimus, kodėl žmogus, gyvenantis vienoje savivaldybėje, šiuo metu yra kitos teritorijoje“, – akcentavo A. Paulauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Absurdas

Absurdas portretas
Prekybos centrus reikėjo seniai blokuoti, o ne miestus. Miesto viduje judėjimas neapribotas, tad pilni prekybos centrai.. O iš Kauno rajono net eglutės iš mašinos pažiūrėti nėra galimybės..

Anonimas

Anonimas portretas
Nužmogejimas daugiau, tai nieko. Lietuva dar ne to prigalvos.

to oziu valstybe

to oziu valstybe portretas
Kokius dar savus tveria? Kaip tu galvoji kokios kilmes yra Simonyte, Grybauskaite, Landsbergis, Guoga, Nauseda, Nausediene, Algis Ramanauskas, R. Savukynas???? Zinoma, kad netikri lietuviai. Tai nesavus juk ir tveria, o mus, tikrus lietuvius :)
VISI KOMENTARAI 46
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių