Kaunas imasi griežtų priemonių prieš chaotišką parkavimą Pereiti į pagrindinį turinį

Kaunas imasi griežtų priemonių prieš chaotišką parkavimą

2025-06-04 12:13

Kaune – griežtos priemonės prieš chaotišką automobilių parkavimą per renginius stadione.

Kaunas imasi griežtų priemonių prieš chaotišką parkavimą
Kaunas imasi griežtų priemonių prieš chaotišką parkavimą / Kauno miesto savivaldybės, Freepik.com nuotr.

Prestižiniame Kauno Žaliakalnio mikrorajone įsikūręs atnaujintas Dariaus ir Girėno stadionas, lengvosios atletikos maniežas ir Sporto halė. Kartu su juose augančiu renginių skaičiumi daugėja ir problemų.

„Automobilių labai daug, namo kiemus, garažus apstato“, – aiškino gyventoja.

„Būna, užstato įvažiavimus, jau tada ir pravažiuoti nelabai gali“, – kalbėjo pašnekovė.

Per didžiuosius renginius, pritraukiančius per 50 tūkst. žiūrovų, lankytojų automobiliai užkemša viską aplink.

„Per pirmus 4 mėnesius virš 500 pažeidimų fiksuota Ąžuolyne ir stadiono prieigose“, – nurodė Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintaras Gatulis.

G. Gatulis, paklaustas, kiek nutempė, atsakė: „Nutempta septyniolika transporto priemonių.“

Renginių lankytojai tokie drąsūs, kad mašinas numeta net ne gatvėse, o Ąžuolyno parke.

„Paliekamos Ąžuolyno parko teritorijoje, ant pėsčiųjų, dviratininkų takų. Ten, kur trukdo saugiam eismui“, – tvirtino Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

Savivaldybei trūkus kantrybei, prie įvažiavimo į Perkūno alėją pastatyti užkardai su kameromis. Tai vienintelis kelias į kvartalą, todėl per didžiuosius renginius įvažiuoti galės tik registruoti vairuotojai.

„Ties įvažiavimu į Vytauto parką bus įrengtas žiedukas, užtvarai renginių metu bus nuleidžiami, kai nevyksta – jie bus pakeliami“, – šnekėjo Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius.

Pirmą kartą savivaldybė savo iniciatyva užtvėrė visą miesto gatvę ir kvartalą, kurį naudoja gyventojai, įmonės bei tarnybos. Žmonės sunerimę – kaip dabar patekti į namus?

Būna, užstato įvažiavimus, jau tada ir pravažiuoti nelabai gali.

„Mūsų artimiesiems tai bus problemos, „Bolt“ neįleidžia, taksi neįleidžia, yra ligonių, senų žmonių“, – pasakojo moteris.

Savivaldybė žada atskirą registraciją, tačiau kiek automobilių galės registruoti vienas gyventojas – kol kas neaišku.

„Bus sukurta sistema, kur gyventojai galės įsivesti numerius, juos keisti, patogiau patekti į namus“, – šnekėjo Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas.

Dar daugiau klausimų kelia kvartale veikiantis viešbutis – esą apie pokyčius jis nebuvo informuotas.

„Iki šiandien dienos nežinome, kas bus penktadienį arba ketvirtadienį. Turime atskiras kompanijas: skalbinių įvažiavimas, maisto produktų užvežimas“, – kalbėjo „Perkūno namų“ vadovas Vytautas Gustas.

Savivaldybė teigia, kad įmonės ir įstaigos numerių registraciją turės pagrįsti turimų parkavimo vietų skaičiumi.

„Jeigu viešbučiui reikės dešimt leidimų ir pagrįs jas parkavimo vietomis – tai galima bus dešimt išduoti. Galima bus numerius keisti – jeigu atvažiuos kurjeris ar taksi, bus galima įsivesti“, – teigė M. Matusevičius.

Kaip į kvartalą pateks su renginiais nesusiję viešbučio svečiai – neaišku.

„Jeigu žinos, kad jam 500 metrų reikės lagaminą traukti, arba kad Parodos kalnu negalės pasikelti – aišku, neturės tą savaitgalį, kur pasikeisti, bus problematiška su vietomis“, – nurodė „Perkūno namų“ vadovas.

Savivaldybė aiškina, kad taksi ir pavežėjų automobiliai nebus praleidžiami.

„Bandome parinkti palankesnę vietą pasinaudoti pavežėjo paslaugomis“, – tvirtino M. Matusevičius.

Tokiais pokyčiais siekiama kontroliuoti apsaugos išlaidas ir sumažinti spūstis bei konfliktus su apsauga, kurie iki šiol reguliavo įvažiavimą.

„Diskusijos vyksta per ilgai, tenka nuvyti – žmogus neturi argumentų patekti į teritoriją, o kiekvienas delsimas – spūstis“, – kalbėjo Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas.

Užkardų įrengimas kainavo 17 tūkst. eurų, galutinė suma paaiškės po žiedinės sankryžos įrengimo. Prieš penktadienio Justino Timberlake’o koncertą užkardai bus nuleisti, o prie jų budės apsauginis, tikrinantis numerius. Gyventojų mašinos turėtų būti užregistruotos iki rugpjūčio.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
old drv

Nėra pagrindinio dalyko parašyta,ar nuskaičiuojami pinigai,kai šlagbaumas pakeltas ir joks renginys nevyksta.
0
0
briks

Tai imkitės priemonių prie daugiabučių, kur ne tik kieme viens ant kito stovi, o ir visų mikrorajonų gatvėse iš abiejų pusių. Mašinos ant visų šalygatvių, vejų. Žmonės nežino kur pinigų dėti, perka po 3-4 maškes vienoj šeimoj... Išvalykit tuos susigrūdimus kieme. Mokesčių reikia milžiniškų už antrą trečią maškę šeimoje. Ir laikas kelti visus mokesčius, arba stipriai mažinti algas, nes žmonės eina iš proto. Smagu, kad apvalė Senamiestį. Kol nebuvo mokesčio už stovėjimą, tai ten jau niekur nebuvo įmanoma praeiti- statydavo tiesiog ant šaligatvių. Lietuviai juk laukiniai. Gyvulius galima suvaldyti tik su bizūnu. Dar ir dabar ten perdaug maškių, mokestis už parkavimą senamiestyje turi būti ženkliai didesnis, nes per tuos grabus net pačiu senamiesčiu neįmanoma gėrėtis- jo nesimato. I r vaikščioti neįmanoma - visi šaligatviai užkrauti grabais.
1
-1
meriūkščiai su

pastatė stadiona, dadejo lengvosios atletikos maniežą, restauravo HALĘ, BET TAČIAU nematė reikalo pastatyti parkingus. Dabar droš, rinks baudas ir tyčiosis iš ubagų, kurių neatveža į renginius savivaldybės limuzinai :(
7
-1
Visi komentarai (13)

Daugiau naujienų