Kas per Kalėdas vyksta Zoologijos sode?

Alma Pikūnienė šias Kalėdas sutinka Lietuvos zoologijos sode. Kaip ir keli kiti jos bendradarbiai. Sodo Šaltakraujų gyvūnų skyriaus vedėjos grafike ši šventinė diena – darbo diena. Ir tai – darbas ne iš namų, o sode tiesiogiai.

Papuošimai būtini ir gyvūnams

„Gyvūnai neturi savaitgalių ir šventinių dienų. Jeigu jiems iškyla problema, pagalbos jiems reikia greitai, čia ir dabar“, – pasakojo A. Pikūnienė.

Darbai ir reikalai sode – rutininiai, neskirstomi į šventinius, išeiginius, tačiau kalėdiniai erdvių papuošimai, anot jos, yra skirti ne tik darbuotojų nuotaikai pakelti.

„Lankytojų sodas šiemet, deja, nelaukia, bet esame papuošę jo erdves, apstu kalėdinių eglučių, lempučių. Tai įdomu ir gyvūnams – pasikeitusi aplinka jiems yra į naudą. Šventinė nuotaika, aišku, jaučiasi ir dirbančiam kolektyvui“, – kalbėjo vedėja.

Gyvūnai neturi savaitgalių ir šventinių dienų. Jeigu jiems iškyla problema, pagalbos jiems reikia greitai, čia ir dabar.

Ankstų Kalėdų rytą į darbą atskubėjusiems darbuotojams nereikėjo paskui save tempti Kalėdų Senelio gyvūnams paruoštų dovanų maišo. Asmeninės dovanos jiems buvo išdalintos iš anksto.

Plėšrūnams atiteko – po mėsos gabalą, įpakuotą į dėžę ir papuoštą taip, kad sužadintų jų smalsumą. Kiti gyventojai pradžiuginti specifiniais žaislais, galvosūkiais ar tiesiog eglutėmis, kurios kai kuriems ir pačios tampa, jei ne maistu, tai žaislu.

Lietuvos zoologijos sodo nuotr.

Dėmesys – ir iškrovos dieną

Sode kasdien apsilanko veterinaras, kasdien dirba prižiūrėjai ir bent du gyvūnų specialistai.

A.Pikūnienė yra šaltakraujų gyvūnų žinovė, bet budėdama yra atsakinga už visų rūšių gyvūnus. Iškilus bėdai ji gali pasikonsultuoti su savo sričių žinovais kolegomis.

Kas gali nutikti savaitgalį, švenčių dienomis? „Pastatai seni, gali sutrikti šildymo sistema, dėl ko gyvūnams gali tapti per karšta arba per šalta“, – pavyzdį pateikė specialistė.

Kodėl reikia, kad sode net ir šventinėmis dienomis būtų tiek darbuotojų? Gyvūnai kasdien šeriami, valomi jų „namai“, rūpinamasi jų užimtumu. Pritarėme, kad liūtas nesuprastų atsiprašymo: nepyk, šiandien savaitgalis, aptarnavimo nebus. „Liūtui būna iškrovos diena, bet vis tiek reikia išvalyti, nes prieš tai nebuvo iškrovos diena“, – dėstė vedėja.

Lietuvos zoologijos sodo nuotr.

Miega pamainomis

Šaltakraujai gyvūnai dabar tikriausiai sau ramiai miega ir vargo su jais nėra? A.Pikūnienė aiškino, kad gyvūnai miega pamainomis. Vieni miega, kiti jau keliasi, treti dar tik eina žiemos miego. „Nėra, kad žiemos metu mums neliktų darbo“, – sakė darbuotoja.

Miegoti leidžiama tiek, koks būna jų ramybės periodas gyvenant laisvėje. Ji pridūrė, kad jeigu nebus problemų kituose skyriuose, per Kalėdas tiesiog atliks kasdieninį darbą savo skyriuje.  

Žiemą didžiausio prižiūrėtojų dėmesio reikalauja šiltamėgiai gyvūnai, pavyzdžiui, žirafos. Reikia kur kas didesnių pastangų, kad žiemą jie nenuobodžiautų, kad turėtų, kuo užsiimti, ką veikti, nes šiuo metų laiku trumpiau būna lauke, patalpos kur kas mažesnės nei lauke jiems skiriama erdvė.

Daugiau rūpesčio nei suaugusiais gyvūnais reikia jų jaunikliams. „Jauniklių šiuo metu yra tik Šaltakraujų skyriuje, bet vienas kitas. Visai mažučių neturime visai. Jų paprastai atsiranda pavasariop, bet dabar sodas ruošiasi rekonstrukcijai, todėl gyvūnų veisimas yra pristabdytas“, – kalbėjo A. Pikūnienė.

Lietuvos zoologijos sodo nuotr.NAUJAUSI KOMENTARAI

hhh

hhh portretas
per kaledas gyvunai kalbasi geriau nesiklausyti gali apie musu valdzia blogai pakalbeti

Anonimas

Anonimas portretas
SAUNUOLIAI VISI
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių