Kalniečių prekybos centras nyksta akyse: jau neliko pusės pastato

 • Teksto dydis:

Buvusį Kalniečių prekybos centrą pradėta griauti prieš beveik porą savaičių ir dabar jau matosi ryškūs vietos pokyčiai. Praeiviai stebi, kaip pastatas vaiduoklis tiesiog nyksta akyse. Kauniečiai praneša, kad jau neliko beveik pusės pastato.

Intensyvūs darbai

Portalo kauno.diena.lt skaitytojai pasidalijo pastebėjimais apie Kalniečių prekybos centro griovimo darbus. Žmonės pasakojo, kad nuolat pastatą griauna keli sunkiosios technikos agregatai. Vienas jų tarsi karpo mūro sienas, kitas – darbuojasi kaušu.

„Beveik kasdien pro šią vietą praeinu ir matau, kad jau atsivėrė erdvės. Jau technika nuo P. Lukšio gatvės pusės priartėjo beveik iki pat vidurio ir jau tuoj griaus duris, kurios seniau vedė į „Maximos“ prekybos centrą. Manau, kad dar savaitėlė ir iš senojo pastato liks tik griuvėsių krūva“, – nuomonę išsakė kaunietė Agota.

Ji tikisi, kad statybos vyks pagal planą ir Kalniečių prekybos centro neištiks „Merkurijaus“ istorija. „Labai nesinorėtų, kad čia liktų pusiau nugriauta ir vėl eilę metų niekas toliau netvarkytų. Todėl palinkėsiu sėkmės darbuose ir lauksiu, kada griuvėsius pakeis naujas pastatas“, – pridūrė skaitytoja.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Kaip atrodys?

Savanorių pr. 375 vietoje buvusio Kalniečių prekybos centro bus pastatytas naujas komercinės paskirties pastatas.

Rekonstruotame šešių aukštų, beveik 7 tūkst. kv. m ploto pastate įsikurs maisto prekių tinklo parduotuvė, vaistinė, kepyklėlė, gurmaniškų prekių parduotuvės bei kitos prekybos vietos, taip pat verslo centras ir jauki laisvalaikio erdvė darbuotojams bei gyventojams. Projekto rengėjai skelbė, kad gyventojų patogumui nuspręsta išlaikyti senojo pastato principą ir pastatu atskirti gyvenamąją erdvę nuo judrių miesto gatvių bei suprojektuoti praėjimus, palengvinančius judėjimą pėstiesiems.

Projekto kūrėjų vizualizacija

Labai nesinorėtų, kad čia liktų pusiau nugriauta ir vėl eilę metų niekas toliau netvarkytų. Todėl palinkėsiu sėkmės darbuose ir lauksiu, kada griuvėsius pakeis naujas pastatas.

Pagrindinis prekybos ir verslo centro įėjimas numatomas iš Savanorių prospekto – čia bus įrengta nauja automobilių stovėjimo aikštelė, atnaujinti pėsčiųjų šaligatviai. Rekonstruojant pastatą bus sutvarkytos ir šalia jo esančios gyvenamosios erdvės prieigos: planuojama įrengti saugius pėsčiųjų takus su apšvietimu, naują vaikų žaidimo aikštelę, sutvarkyti žaliąsias zonas. Iš automobilių, elektromobilių bei dviračių stovėjimo aikštelės, suprojektuotos ant pastato stogo, bus galima patekti į verslo centrą bei originalią viešąją erdvę. Čia bus nedidelis parkas su dekoratyviniais želdiniais bei suoliukais, veiks kavinės, o šeštame pastato aukšte suprojektuota stogo terasa su plačiai į miestą atsiveriančiu vaizdu bus pritaikyta privatiems renginiams.

Rekonstrukcijos darbų pabaiga numatyta 2022 metų pirmoje pusėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kalnietis

Kalnietis portretas
Neburnokit bedarbiai! Naujas pastatas bus pritaikytas siuolaikiniam standartui. Nostalgija tik is vaikystes islikus tam pastatui nes jame tvyrodavo, ledu, pieno kokteiliu ir kepamu visciuku kvapas, dar kazkada stovejo losimu automatai mmm...

Jinas

Jinas portretas
Nera jokio grožio dabartinese statybose dominuoja dėžės tipo statinys kuris kombinuotas su stiklo sienomis.O buvo statiniai architektų projektuojami pagal rajoną ,pagal statinio paskirti ,buvo statoma ne kaip greitas ir laikinas pastatas is metalo konstrukcijos.Gaila kad tokia naza šalis liks be istorinių , architektūrinių paminklų, statinių.Kitose šalyse nuvykus yra į ką pažiūrėti o pas mus išdarkyta Lietuva ir toliau yra darkoma , niekinama.

Asta

Asta portretas
o pastatai tikrai buvo gražūs ;Rėda, Viešnagė , Merkurijus -dabar iš Viešnagės padarė daržinę apkaldami fasadą , Merkurijaus neliko , Rėda dar stovi nesuluošinta , bet tai tik laiko klausimas . Dabar gražiausi pastatai , tai greit surenkamos maxima tipo dėžės , na jei dar kur stiklo įdeda , tai kur jau ten koks grožis - deimantas
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių