Kalėdų šventei pasirinko Kauną

Didžiosios metų šventės vėl subūrė šeimas. Specialiai į Kauną žmonės atvyko ne tik iš įvairių Lietuvos miestų, bet ir sugrįžo namo iš užsienio. Paragavę šventinių patiekalų, miestiečiai ir Kauno svečiai patraukė prie pagrindinės miesto eglės.

Ilga kelionė namo

Šiais metais Kalėdų šventė – kaip niekad ilga. Savaitgalis ir trys laisvos dienos leido niekur neskubant pasimėgauti buvimu su šeima. Daug laisvų dienų be didesnių rūpesčių į namus sugrįžti ir šeimoms, kurios laimės ieško užsienyje.

„Grįžome pas tėvus Kalėdoms. Labai gerai šiemet išpuolė laisvadieniai, tad dar pasiėmėm porą atostogų dienų ir į darbus grįšime tik sausio pradžioje“, – sakė prie Kauno eglutės sutikta iš Anglijos grįžusi Agnė.

Kiti pasakojo, kad taip pat labai malonu sugrįžti į Kauną ir apkabinti artimuosius. Vienas kaunietis džiaugėsi galėdamas grįžti iš Ukrainos. Jis net pasirinko kelionę ne lėktuvu, o automobiliu tam, kad kelionėje praleistas laikas leistų dar labiau pasiilgti namų.

„Didžiausia dovana – susitikti su šeima. Aš dirbu Ukrainoje ir man didžiausias džiaugsmas per Kalėdas grįžti ir susitikti su broliu. Net pasirinkau važiuoti automobiliu, kad kelionė atrodytų ilgesnė. Labai smagu susėsti prie vieno stalo ir tos silkės pavalgyti. Ir visai nesvarbu, kaip ta silkė ruošiama, bet ji suteikia bendrą Kalėdų aurą. O visas tas vakarietiškas fasadas su dovanėlėmis ir blizgučiais yra antrinis dalykas“, – šventine nuotaika pasidalijo kaunietis Paulius.

Dar viena šeima pasakojo, kad šiemet Kaune sutikti Kalėdas pasiūlė artimi draugai. Pagrindiniu švenčių akcentu tapo nuotaikingos Bernelių mišios.

„Ilgus metus gyvename Vokietijoje, tėvų nebėra, brolių neturiu. Taip įsisukome į darbus, atrodo, kad atitolome nuo Lietuvos, nes mažai liko sąsajų. Tačiau šiemet Kalėdos kitokios. Mus pasikvietė seni draugai, tad po ilgo laiko vėl galėjau prisėsti prie lietuviškomis tradicijomis dvelkiančio Kūčių ir Kalėdų stalo. Mano vyrui taip pat patiko, nes kažkaip Vokietijoje man viskas atrodo kiek kitaip. Nesakau, kad ten blogiau, bet tikrai buvau pasiilgusi tos lietuviškos Kalėdų dvasios. Buvome ir bažnyčioje, Bernelių mišių pabaigoje visi nuotaikingai pradėjo dainuoti, ploti, tad tikrai pasijautė, kad į širdį atėjo Kalėdos. Esame dėkingi draugams, kad prisiminė mus ir leido sugrįžti į Kauną bei prisiminti vaikystės Kalėdas“, – pasakojo Laura, kuri Vokietijoje sukūrė šeimą ir ten gyvena jau beveik dvidešimt metų.

Pasirinko Kauną

Antrąją Kalėdų dieną prie eglutės sutikti žmonės taip pat tikino, kad specialiai didžiosioms metų šventėms pasirinko Kauną. Vienus į miestą atviliojo giminaičiai, kitus – graži, pusnimis apdėliota eglutė.

„Iš Rokiškio, Lietuvos kultūros sostinės atvažiavau į Kauną pas šeimą. Kiekvienais metais Kalėdas sutinku Kaune. Čia gyvena mano vaikai, tad esu laimingas galėdamas pas juos atvažiuoti“, – sakė Vytautas. Garbaus amžiaus vyras pridūrė, kad šiais metais dovanų jam nepagailėjo, tad šventės tikrai jaukios.

Rotušės aikštėje per visas laisvas dienas netrūko žmonių. Kalbinti miestiečiai ir Kauno svečiai gyrė apsnigtą eglutę ir tikino, kad čia šventės dar ilgai tęsis.

„Dėl to, jog daug laisvų dienų, atvykome į Kauną pasisvečiuoti ir pažiūrėti, kaip ta jūsų eglutė atrodo. Žinote, ji tikrai graži“, – sakė vilnietė Vida ir pridūrė, kad Kalėdos taip pat buvo šeimos apsuptyje.

Specialiai atvykome, gražu, viskas šventiškai atrodo.

Iš Prienų atvykusi šeima „Kauno dienai“ pasakojo, kad kelias dienas leido prie stalų, o antrąją Kalėdų dieną šventinės nuotaikos pasisemti atvyko į Kauną. Miesto svečius sužavėjo pagrindinė Kauno eglė.

„Specialiai atvykome, gražu, viskas šventiškai atrodo. Per šventes gavome daug didelių dovanų maišų, tad nuotaika tikrai puiki, visi patenkinti“, – pasisakė Diana.

Patys kauniečiai per ilgąsias šventes taip pat neskubėjo pabėgti iš miesto. Jie tikino, kad Kaunas ir taip labai gražiai pasipuošęs, todėl net nesvarstė Kalėdų sutikti kažkur kitur.

„Kalėdas reikia sutikti namuose. Keistai atrodo, kai žmonės per tokią ypatingą šeimos šventę išvyksta į šiltus kraštus, kažkur toli nuo tėvų. Atostogos yra gerai, bet manau, kad Kalėdos visgi turėtų vilioti į namus, o ne iš jų. Todėl mūsų šeima visa kartu laužė kalėdaičius, o dabar visi kartu atvyko pasigrožėti eglute, pasiklausyti kalėdinių dainų“, – nuomonę išsakė kauniečių šeima Eglė ir Albinas.

Dovanų lietus

Prie Kauno Kalėdų eglės nuolat sukosi žmonių šurmulys. Vieni vaišinosi kvepiančiomis spurgytėmis ir arbata, kiti iš visų kampų fotografavosi prie iš šiaudelių pagamintų dekoracijų. Rotušės aikštės lankytojai mielai pasidalijo ir tai, ką gavo dovanų.

Ant medinio arkliuko supęsis mažasis Jokūbas rankose laikė pliušinį meškiuką. Būtent jį vaikas rado po eglute ir iš karto pamilo.

„Kalėdų senelis Jokūbėliui atnešė įvairių dovanų, bet meškutį jis iš karto apsikabino ir nepaleidžia. Kažkaip nenorėjome jo kol kas neštis į lauką, tačiau sūnus labai norėjo meškučiui parodyti eglutę, todėl pasiėmėm ir jį“, – tikino berniuko tėvai. Jie patys po egle rado buičiai reikalingų daiktų.

Tik eglutę nufotografavusi Jolanta „Kauno dienai“ pradėjo pasakoti, kaip sutiko didžiąsias metų šventes. Moteris telefone parodė ir namuose papuoštą eglutę bei pasidalijo patirtomis emocijomis.

„Širdis džiaugėsi matant dovanas išpakuojančius anūkus, smagu, kai ant jų veido nutūpia šypsena. Laimė matyti vaikų džiaugsmą, tai man didžiausia dovana. Žinoma, ir mes, seneliai, buvome geri, todėl gavome dovanų, bet vis tiek didesnis džiaugsmas stebėti vaikus“, – sakė su vaikais ir anūkais į Rotušės aikštę atėjusi Aldona.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Laima Nuostabi eglutė grazus mie stas. puikus kaun ieciai.Su sv.Kaledomis kaunieciai ir sveciai.

Anonimas

Anonimas portretas
Ne visiems čia buvo ir šventės, kai kam teko ir dirbti antrą kalėdų dieną.

Aldona

Aldona portretas
Smagu Kaune, ypač pabuvot ir pasidžiaugt prie Kalėdinės eglutės
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių