Emigrantą sugrįžti stabdo bankų politika

Kaunietis Ričardas Tumynas Didžiojoje Britanijoje gyvena jau penkiolika metų. Vyras ne kartą galvojo sugrįžti, tačiau paskutinį kartą jam viešint Kaune jis susidūrė su problemomis, kurios privertė susimąstyti, ar tikrai verta gyventi Lietuvoje.

Pasikeitė sąlygos

Ilgai su žmona Didžiojoje Britanijoje gyvenęs R.Tumynas prieš kurį laiką atsidarė banko sąskaitą Lietuvoje, nes jo sutuoktinė pradėjo studijuoti Kaune. Jie pasirinko DNB banką.

"Vienu metu prireikė padidinti išgryninamų pinigų limitą, todėl nuėjome į banką ir parašėme prašymą. Už tai, kad galima būtų per dieną išsiimti maždaug 10 tūkst. eurų, sumokėjome 30 eurų mokestį", – pasakojo kaunietis.

Prašymas, pagal kurį buvo pakeistos sąlygos, buvo pasirašytas kovo mėnesio pabaigoje. Tuomet už pinigų išgryninimą bankas ėmė vienkartinį keliasdešimt euro centų mokestį. Tačiau po kelių mėnesių R.Tumyno žmona sąskaitos išklotinėje pastebėjo, kad už vieną tokią procedūrą bankas nuskaičiavo net po 3 eurus.

Moka klientams

"Nuėjau į banką. Man patvirtino, kad nuo rugpjūčio 1 d. viskas yra pasikeitę. Jeigu noriu turėti tokias pačias sąlygas, vėl turiu sumokėti 30 eurų", – banko politika negalėjo atsistebėti R.Tumynas. Juolab kad apie pasikeitusias sąlygas jiems nebuvo pranešta iš anksto. Tokiu atveju vyras galbūt būtų išsigryninęs visus pinigus, esančius sąskaitoje.

"3 eurai už vienkartinį pinigų išgryninimą yra didžiuliai pinigai. Žmones čia apiplėšinėja vidury baltos dienos. Kodėl jie turi už savo uždirbtus pinigus dar kažkam susimokėti? Mačiau, buvo daug apie tai kalbėta, bet atrodo, kad žmonėms tas pats. Kodėl jie neina į gatves ir neprotestuoja? Spėju, valdžia gauna gerus pinigus iš visų tų bankų", – vyrui pasirodė įtartina ir tai, kad Lietuvoje – vien skandinaviški bankai.

Anot jo, Didžiojoje Britanijoje bankai skatina naudojimąsi kortelėmis už kiekvieną nuskaitymą mokėdami kortelės turėtojui tam tikrą kompensaciją. "Per du mėnesius man jie grąžino maždaug 80 svarų sterlingų (107 eurus). Aišku, negalima lyginti Didžiosios Britanijos ir Lietuvos, bet čia man ne tik kad nemoka, bet dar ir nuskaičiuoja", – piktinosi R.Tumynas.

Atbaido sugrįžti

Jis teigė savo istoriją papasakojęs draugams, gyvenantiems Kaune, tačiau šie į tai numoję ranka: "Žiūrėjo į mane kaip į kvailį – čia taip jau yra, nieko nepadarysi. Jie nesuinteresuoti net už save pakovoti", – stebėjosi vyras.

"Kai gyveni svetur, turi su kuo palyginti. Galvojame sugrįžti, bet kai čia susiduri su tokiais dalykais, nebelieka noro gyventi Lietuvoje. Man visa tai iš viso kaip kokia mafija atrodo", – R.Tumynas prieš kurį laiką buvo dar labiau apstulbęs, kai sužinojo, kokius komisinius ima bankas už pinigų išgryninimą pačiame banko skyriuje.

Pasak jo, Didžiojoje Britanijoje banke gali išsiimti bet kokią sumą pinigų ir už tai nieko nereikia mokėti. Ką jau kalbėti apie elektroninės bankininkystės pervedimus. "Juk seniau nieko nekainuodavo pervesti pinigus tarp to paties banko klientų, o dabar ir tai apmokestino", – R.Tumynas mano, kad tokia politika po truputį skatina žmones pinigus laikyti namuose.

"Kam juos šerti – nematau tikslo", – nusivylęs kalbėjo kaunietis.


Komentaras

Rasa Petruškevičiūtė

DNB banko atstovė spaudai

Noriu atkreipti dėmesį, kad kalbame apie dvi skirtingas paslaugas – dienos limitas ir išgryninimo operacijos komisinis mokestis. Dienos limitas nurodo, kiek klientas gali išsiimti grynųjų pinigų per vieną dieną. Klientui pageidaujant dienos limitą galima padidinti. Šios paslaugos kaina yra 30 eurų. Vieną kartą padidinus limitą, jis nesikeičia ir atnaujinant kortelę. Būtent šią galimybę užsisakė mūsų minima klientė. Išgryninimo operacijos komisinis mokestis yra vienodas visoms DNB banko debetinėms kortelėms, nepriklausomai nuo dienos limito. Šiuo metu mūsų banke jis yra 0,30 euro už vieną išgryninimo operaciją, o viršijus 500 eurų per mėnesį limitą, mokestis siekia 0,3 proc. nuo išgryninamos sumos, bet ne mažiau kaip 0,30 euro. Išgryninimo mokestis keitėsi nuo rugpjūčio 1 d. ir klientai buvo informuoti mūsų banko svetainėje, interneto banke, taip pat informavome viešai, pateikdami informaciją žiniasklaidai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

uk emigrantas uk emigrantams mazas patarimas

uk emigrantas uk emigrantams mazas patarimas portretas
jei gyvenate UK naudokite Halifax Clarity credit card. ji vienintele UK kortele kuri neima jokiu mokesciu jei perkate uzsienyje kortele ar nuimate grynus bankomatuose bet kur pasaulyje, nuimat kita valiuta yra naudojamas tarpbankinis valiutu kursas be jokiu mokesciu. teko naudoti egipte, kuboje, tailande, kanaru salose, lietuvoje ir kt. jokiu konvertavimo ar service mokesciu. zinoma gaut ja reik geri CREDIT RATING. bet superine kortele. zinoma yra palukanos, bet kai tik nuimate pinigus, po keliu dienu i kreditkes saskaita pervedate pinigus is current account ir isvengiate palukanu. isbandyta ir veikia super jei keliaujate. http://www.choose.net/money/guide/reviews/halifax-clarity-or-post-office-credit-card.html gali pasidometi best card abroad pagooglint

Anonimas

Anonimas portretas
na jo tu llaikai pinigus banke bankas is to uzdirba ,nemoka tau jokiu palukanu ir dar ima pinigus kai nori is banko savo pinigus issiimti nesamone kur tai matyta

gryskim

gryskim portretas
as taip pat turejau saskaita siaim DNB banke.susiduriau su apgaule....padedama pinigus grynais turejau tik viena klausima.....ar nusiiman grynais reiks moketi kazkoky mokesty.....kelis kartus patikino kad nieko nereiks moketi,nes as ynesu grynais.......Taciau kai norejau nusiiimti pasake kad turiu moketi 0,8 proc,, ir siaip siam benke yra labai zveriskai brangu visi pervedimu ir kitokiu operaciju mokesciai.....todel su siuo banku atsisveikinau. manau kad Norbegai parklupdys ir gerokai apiples Lietuva ir lietuvius,ne tik su bankais, bet ir su duju tiekimu.
VISI KOMENTARAI 39

Galerijos

Daugiau straipsnių