Domeikavos gyventojai teisme nieko nepešė

  • Teksto dydis:

Regionų administracinis teismas atmetė Domeikavos bendruomenės skundą dėl seniūnijoje įkurtų pusiaukelės namų teisėtumo.

Regionų administracinio teismo Klaipėdos rūmų teisėjų kolegijos nagrinėtoje byloje vietos gyventojai prašė pripažinti neteisėtais Lietuvos kalėjimų tarnybos (LKT) veiksmus, kuriais įsteigti Kauno pusiaukelės namai, patalpas pritaikant bausmių vykdymo veiklai ir įkeliant į jas gyventi nuteistuosius.

Taip pat gyventojai prašė teismą įpareigoti Kalėjimų tarnybą nutraukti pusiaukelės namų veiklą Domeikavoje.

Pranešimą po teismo sprendimo išplatinusi Domeikavos bendruomenė teigė, kad gyventojai teismui skundėsi gerokai pablogėjusiomis gyvenimo sąlygomis.

„Šalia gyvenantiems padidėjo nerimas dėl savo, savo vaikų, turto saugumo“, – teigiama bendruomenės pranešime.

Anot bendruomenės, šiuo metu pusiaukelės namuose gyvena apie 15 nuteistųjų, kitais metais jų daugės iki 25, o padidintas nuteistųjų skaičius vaikams ir paaugliams gali turėti ilgalaikių neigiamų pasekmių, kurios pastaruoju metu nebuvo identifikuotos – narkotikai, alkoholis.

„Teismo teisinė ekvilibristika sukoncentruota į tai, kad esminiai tokių namų įsteigimo neteisėtumo motyvai susiję su vadinamosiomis pareiškėjų subjektinėmis teisėmis. Teismas tai laiko bandymu ginti viešąjį interesą, o to jie daryti negali“, – teismo motyvus vardijo gyventojams teisme atstovavęs advokatas Saulius Dambrauskas.

Domeikavos gyventojai teigia svarstantys teismo sprendimą skųsti aukštesnės instancijos teismui.

„Išnaudosime visas galimas teisines priemones, jei reikės, svarstyme galimybę kreiptis į Europos Žmogaus Teisių Teismą“, – teigė Domeikavos bendruomenės atstovė Rima Stabrauskienė.

Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Pusiaukelės namai Domeikavoje veiklą pradėjo praėjusių metų gruodžio viduryje.

Prieš juos atidarant tam pasipriešino vietos gyventojai, reikalavę nuteistųjų resocializaciją vykdančią įstaigą iškelti kur nors kitur. Dėl to surengta ne viena protesto akcija, vyko susitikimai su teisingumo ministre, LKT vadovais.

Pusiaukelės namų tinklas Lietuvoje plėtojamas įgyvendinant Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis finansuojamą projektą.

Šiuo metu Lietuvoje veikia aštuoni pusiaukelės namai: Vilniaus, Marijampolės, Pravieniškių, Šiaulių, Tauragės, Alytaus, Panevėžio, Kauno, juose iš viso gyvena 160 nuteistųjų. Kauno kalėjimo pusiaukelės namuose Domeikavoje nuteistųjų skaičius yra mažiausias.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Petras

Petras portretas
Naivūs tie Domeikavos žmonės! Lietuvoje gyvename tokios demokratijos sąlygomis, kur dominuoja klano nurodymai, o ne teisė!

siaip

siaip portretas
gyventojams reikėjo ginčyti neteisėtus veiksmus žemės, statybos, teritorijų planavimo ir pan. įstatymų apimtyje.

Kaunietė

Kaunietė portretas
Gyventojai kreipiasi į teismą kad jiems pablogėjo gyvenimo sąlygos nors nebuvo jokio nusikaltimo įvykio. Ką daryti gyventojams kai grįžta iš kalėjimo nusikaltėlis ir apsigyvena pas tėvus kaimynystėje? Jo niekas nekontroliuoja pas į lankosi nežinia kokia kompanija, baisu ne tik į gatvę išeiti bet ir į kiemą. Ir skųstis niekam negali nes jo gyvenamoji vieta.
VISI KOMENTARAI 23

Galerijos

Daugiau straipsnių