Šis Kauno informacinių technologijų mokyklos (KITM) organizuojamas renginys jau išaugo iki tarptautinio. Jame dalyvauja ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos bei Maltos profesinių mokyklų atstovai.
Savo žiniomis pasirungti atvyko moksleiviai iš Maltos menų, mokslo ir technologijų kolegijos, Rygos valstybinės technikos mokyklos, Klaipėdos technologijų mokymo centro, Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centro bei Kauno informacinių technologijų mokyklos.
KITM įvardijo, kad konkurso tikslas – ugdyti mokinių gebėjimą spręsti problemas taikant pažangias WEB technologijas, skatinti kūrybiškumą ir tarptautinį bendradarbiavimą.
Per tris konkurso dienas dalyviai turi pademonstruoti mokykloje įgytas žinias, pritaikydami jas konkrečiai užduočiai atlikti. Užduotis rengia verslo atstovai.
Dvi dienas mokiniai kūrė viešbučio informacinę sistemą (API servisą) bei vartotojo sąsają. Pirmąją dieną – Back-End aplikaciją, antroji diena skirta Front-End programavimui. Trečią dieną varžysis suskirstyti į komandas spręsdami programavimo problemą.
Ši užduotis skirta patikrinti loginį mąstymą, komandinio darbo įgūdžius ir gebėjimą per labai trumpą laiką rasti išeitį iš sudėtingos situacijos.
G. Vainauskaitės nuotr.
Konkurso dalyviai gali naudotis visa turima patirtimi. Programavimo kalbos – neribojamos. Galima naudotis ir WEB technologijomis (HTML5, SASS, JavaScript, React JS, REST), ir API, MySQL, PHP, C#, Java, Python, ir kt.
Nugalėtojus lems vertinimo komisijos, kurią sudaro KITM, vienos Latvijos mokyklos ir verslo atstovai, balsai. Vertintojai vertina pagal savo ekspertinių žinių sritį.
„Dalyviai yra labai stiprūs, pasiruošę. Jų lygis kiekvienais metais vis kyla. Keičiasi technologijos, kyla verslo poreikiai, mokinių įgūdžiai taip pat gerėja“, – džiaugėsi konkurso vyr. vertintojas – profesijos mokytojas metodininkas („Euroskills“ ekspertas) Martynas Kašelionis.
Vienas konkurso dalyvių – Airidas Šmitas, KITM pradėjęs mokytis prieš metus, pasakojo, kad programavimas jį domino jau seniai, tad nereikėjo sukti galvos, kai teko rinktis profesinę sritį. „Pasirinkau programavimą, nes patinka problemų sprendimas ir matematika“, – sakė A. Šmitas.
Vaikinas neslėpė, kad užduotys – sunkokos, varžovai – pasikaustę, bet tuo konkursas ir įdomus.
Kad ir kokie bus konkurso rezultatai, jis jau po pirmosios dienos pajuto naudą. „Kuo sudėtingesnė užduotis, tuo labiau skatina papildomai domėtis ir išmokti naujų dalykų. Per vieną konkurso dieną išmokau tiek, kiek per visą paprastą savaitę“, – kalbėjo būsimasis programuotojas.
Dalyviai yra labai stiprūs, pasiruošę. Jų lygis kiekvienais metais vis kyla.
Kol kas jis linkęs gilintis į žiniatinklių kūrimą, bet vėliau galbūt pasuks į dirbtinio intelekto sritį.
Konkurso laimėtojo ir prizininkų laukia solidūs prizai, kurie kol kas neatskleidžiami.
Konkurso partneris – Kompiuterijos metodinė komisija prie Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro.
Konkursą remia dienraštis „Kauno diena“, IT priežiūros bendrovė „Eeco“, kompiuterių remonto ir prekybos bendrovė „Veld“.
G. Vainauskaitės nuotr.
KITM keliose pakopose mokosi apie 600 mokinių.
Naujausi komentarai