Ąžuolyno sporto centrui – vertinga dovana

  • Teksto dydis:

Ąžuolyno sporto centre nuo šiol sportuoti bus dar saugiau. Gydytojų bendruomenė sporto klubui įteikė vertingą dovaną – defibriliatorių, tačiau viliamasi, kad jo panaudoti niekada nereikės.

Įteikė dovanų

Siekiant apsaugoti sportuojančius žmones nuo netikėtų mirčių dėl sustojusios širdies, šalies kardiologai vykdo prevencinę akciją ir dovanoja defibriliatorius. Praėjusią savaitę tokios vertingos dovanos sulaukė ir Ąžuolyno sporto centras, kuriame nuolat sportuoja daug kauniečių.

"Sportas ir tinkama gyvensena yra vieni svarbiausių veiksnių, lemiančių kokybišką ir sveiką žmogaus senėjimą. Deja, pasitaiko atvejų, kai netikėtai sustoja jaunų ir iš pažiūros jokių nusiskundimų sveikata neturinčių žmonių širdis. Ir tai nereiškia, kad sporto reikia bijoti. Svarbu turėti galimybę tinkamai ir laiku pradėti pirmosios pagalbos veiksmus, tai dažnu atveju reiškia gyvybės išgelbėjimą", – sakė LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas.

"Kauno dieną" valdančios bendrovės "Diena Media News" akcininkas Mindaugas Mickevičius (kairėje), Ąžuolyno sporto centro savininkas Robertas Jocius (viduryje),  LSMU rektorius prof. Remigijus Žaliūnas (dešinėje).

"Dovanojame defibriliatorių sporto centrui, telkiančiam nemažai kauniečių. Nuo šiol ši vieta bus atpažįstama kaip saugi. Čia sportuojantys žmonės sakė, kad jie norėtų būti apsaugoti, jei netikėtai sustotų kieno nors širdis. Ko gero, žmonės prisimena, kai visai neseniai Kauno futbolo manieže buvo atgaivintas treneris. Ten dirbantys specialistai buvo apmokyti teikti pirmąją medicinos pagalbą, jie panaudojo savo pačių įsigytą defibriliatorių. Dabar atgaivintas žmogus gyvena be didesnių komplikacijų. Čia sportuojantys žmonės taip pat nori jaustis saugiai", – įteikdamas defibriliatorių, jam skirtą laikymo dėžutę ir skiriamuosius ženklus, kurie įspės žmones apie tai, kad čia galima rasti minėtą prietaisą, kalbėjo Lietuvos širdies asociacijos prezidentas prof. Raimondas Kubilius.

Kardiologų bendruomenė sporto centrui įteikė pažangiausią šiuo metu rinkoje esantį defibriliatorių, kuris sveria vos kilogramą. Juo naudotis taip pat labai paprasta, nes, jo prireikus, žmonės girdi aiškiai sakomą instrukciją.

Visi sporto centro lankytojai bus apmokyti, kaip elgtis su defibriliatoriumi ir kaip teikti pirmąją medicinos pagalbą.

Ąžuolyno sporto centro bendruomenė dovana labai džiaugėsi ir tikino, kad tai padės čia sportuojantiems kauniečiams saugiau jaustis, jei netikėtai sustotų kieno nors iš aplinkinių širdis.

"Mums labai svarbu turėti tokį prietaisą, nes sportas visada yra didesnės rizikos veiksnys. Duok Dieve, kad jo niekada nereikėtų panaudoti, tačiau jei teks, yra galimybė išgelbėti žmogaus gyvybę kaip galima greičiau. Turint vietoje defibriliatorių, apmokytus žmones, galima kokybiškai suteikti taip reikalingą pagalbą. Vien žinant, kad toks aparatas yra, jau apima saugumo jausmas. Didžiausia vertybė yra žmogaus gyvybė, tad dovaną, kuri gali padėti ją išgelbėti, mes labai vertiname", – sakė Ąžuolyno sporto centro savininkas Robertas Jocius.

Jis tikino, kad artimiausiu metu defibriliatoriaus dėžutė bus pastatyta patogioje ir visiems pasiekiamoje vietoje. Pats pastatas taip pat bus pažymėtas specialiais ženklais, kurie informuos kitus žmones, kad čia yra gyvybę gelbstintis aparatas. Visi sporto centro lankytojai bus apmokyti, kaip elgtis su defibriliatoriumi ir kaip teikti pirmąją medicinos pagalbą.

Paprasta naudotis

Padovanotu defibriliatoriumi itin paprasta naudotis. Specialistai tikina, kad aparatas padarytas taip, jog visa instrukcija skaitoma balsu, todėl net ir tada, kai yra stresinė situacija, pirmąją pagalbą teikiantiems asmenims yra viskas aiškiai pasakoma, kaip ir ką daryti.

"Uždėjus ant krūtinės defibriliatorių, galima registruoti, koks yra širdies ritmas, ar širdis visai sustojo, ar yra skilvelių virpėjimas. Paskambinus skubios pagalbos telefonu 112, yra paprasčiau nupasakoti apie žmogaus būklę, o kartu ir sakomi veiksmai, ką daryti toliau ir kaip gali nutraukti staigią klinikinę mirtį", – kalbėjo Kauno klinikų Išeminės širdies ligos skyriaus vadovė prof. Olivija Gustienė.

Anot jos, vos tik paėmus defibriliatorių į rankas, yra sakoma, kaip jis įsijungia, ką reikia stebėti, kaip paleisti elektros impulsą. Galima sakyti, kad šis aparatas yra itin išmanus ir padeda įvertinti be sąmonės esančio žmogaus būklę bei atlikti visus reikiamus veiksmus tam, kad būtų išgelbėta gyvybė ir širdis vėl pradėtų plakti.

Padovanotas defibriliatorius bus prijungtas į bendrą tinklą, tad, įvykus nelaimei ir iš dėžutės paėmus prietaisą, automatiškai pranešimą gaus ir Kauno greitosios medicinos pagalbos stotis, kuri galės į įvykio vietą skubiai išsiųsti medikų komandą.

Pirmos minutės lemiamos

Statistika rodo, kad Kaune gaivinant žmogų greitosios medicinos pagalbos ekipažas į vietą atvyksta vidutiniškai per 7 min. Pirmosios minutės kovojant už žmogaus gyvybę gali būti lemiamos.

Tais atvejais, kai aplinkiniai žmonės žinotų, kur yra defibriliatorius ir mokėtų juo naudotis bei nedelsiant pradėtų gaivinimą, tikimybė žmogaus gyvybę išgelbėti padidėja ne keliais procentais, bet bent keliais kartais.

"2018-aisiais praeiviai pagelbėjo bent trims žmonėms, jiems gaivinti panaudojus automatinį defibriliatorių. Siekiant užtikrinti, kad pirmoji medicinos pagalba būtų sklandžiai suteikta vietose, kur per dieną žmonių koncentracija pasiekia 500, turėtų būti įrengtas defibriliatorius", – apie tai, kad didesniuose žmonių sambūriuose ypač reikalingi defibriliatoriai, sakė Lietuvos širdies asociacijos prezidentas.

"Dažniausiai patiriamas staigias ir netikėtas širdies mirtis 80 proc. lemia širdies kraujagyslių ligos, tad ne visada galima pasakyti, kiek pacientas žino apie savo ligą, tačiau pirmoji medicinos pagalba žmogui, kurį ištiko staigi mirtis, yra būtina. Tam reikalingas automatinis širdies defibriliatorius. Tačiau didelė bėda, kad tiek Kaune, tiek Lietuvoje viešosiose erdvėse jų nepakanka, tad įvairios sveikatos organizacijos bando į tai atkreipti dėmesį. Be to, pastebime, kad ir kai kurie užsienio kapitalo prekybos centrai ar bankai jau patys investavo į tai, kad klientų aptarnavimo vietose būtų įrengti defibriliatoriai", – pridūrė prof. R.Kubilius.

Lietuvos kardiologai kartu su Lietuvos širdies asociacija gruodžio–sausio mėnesiais bando atkreipti visuomenės dėmesį į žmones, kurie patyrė miokardo infarktą. Siekiama išmokyti kuo daugiau žmonių, kaip teikti pirmąją pagalbą, kaip naudotis defibriliatoriumi. Tokie mokymai pagerins visos visuomenės saugumą.

Šiemet asociacija Kaune padovanos dar du defibriliatorius. Vienas jų turėtų atisirasti Kauno valstybiniame dramos teatre, kitas – Autobusų stotyje. Tikimasi, kad prie defibriliatorių plėtros tinklo prisidės ir verslas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pereidolija

Pereidolija portretas
Remigijus kaip suvarges vis nervai matyt koki dar universiteta prisijungt kad kadencija testusi

Buvusi kaimynė

Buvusi kaimynė portretas
Smagu pamatyt p. Robertą. Atsimenu krepšinio komandų vardais kadaise jo papuoštą kiemo sporto aikštelę - visi praeidami žiūrėdavo.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių