Advokatas G.Černiauskas: gyvename policinėje valstybėje

Penktadienio rytą Kauno apylinkės teisme doktorantas Tadas Janušauskas išgirdo nuosprendį dėl Rugsėjo 1-ąją Laisvės alėjoje surengtos esą nesankcionuotos akcijos. Teismas pripažino – kaunietis kaltas, tačiau baudos negaus.

Parodė teisių trapumą

„Paaiškinant teismo motyvus, man į galvą ateina tokia alegorija: jeigu kas nors organizuotų renginį, kuriame būtų grojama Liudviko van Bethoveno „Džiaugsmo simfonija“, o kažkas ateitų ir nuspręstų šalia vienu metu groti L. van Bethoveno „Likimo simfoniją“ –  kas iš to išeitų? Jūs akivaizdžiai pasinaudojote vykstančiu renginiu savo idėjoms skleisti. Aišku, kad turite laisvę reikšti savo nuomonę, tačiau reikėjo apie tai informuoti renginio organizatorių arba surengti atskirą renginį informuojant apie jį savivaldybę“, - po nuosprendžio paskelbimo aiškino teisėjas Darius Urbonas.

Už susirinkimo įstatymo pažeidimą teisiamam T.Janušauskui grėsė bauda nuo 144 iki 579 eurų, tačiau nei jis, nei jį ginantis advokatas Gintaras Černiauskas kovojo ne dėl to. Pasak advokato, teismo sprendimas parodė, kad mes galime turėti tik vieną nuomonę, kuri yra mums numesta iš viršaus.

„Mes gyvename iliuzijoje, kad turime teises, bet realiai gyvenime jos neveikia. Teismas plačiai kalba apie Konstituciją, apie Susirinkimo įstatymą, bet pamiršta vieną esminį dalyką - jie turi būti įgyvendinami ir taikomi, o ne interpretuojami savaip. Tai yra policinės valstybės požymiai ir labai gaila, kad tai vyksta pas mus“, - teigė G.Černiauskas.

Sprendimą tikrai skųs

Advokatas neslėpė, kad sprendimas bus skundžiamas. „Teismas neobjektyviai išnagrinėjo bylą, atsirinkęs tik tuos įrodymus, kurie jam leidžia apkaltinti, neteisingai vertina liudininkų parodymus, kurie nuosekliai tvirtino vieną ir tą patį: kad T.Janušauskas ir kiti studentai buvo eisenos dalyviai. Teismas neturėjo teisės šitų parodymų interpretuoti, nes tai kečia visą esmę“, - sakė penktadienį G.Černiauskas.

Anot jo, teismo sprendimas neskirti baudos yra pigus reveransas: „Nesukeldamas realios žalos teismas tikisi, kad tariamas pažeidėjas jo sprendimo neskųs. Nieko panašaus - aptarėme šį teismo sprendimą ir jį skųsime. Jis yra absoliučiai neteisingas ir visuomenei turi būti žinoma, kad šiandien bandoma užgniaužti netgi menkiausias mūsų teises“.

Siūlė susimąstyti apie demokratijos būklę

Kaltinamajam T.Janušauskui sprendimas buvo kiek netikėtas. „Logikos trūko tiek pareigūnų veiksmuose Rugsėjo pirmąją, tiek liudijimuose, o visi įrodymai vedė prie kitokio sprendimo. Iš teisėjo moralizavimo po nuosprendžio, kalbėjimo, elgesio posėdžiuose ir nutarimo atrodo, kad jis turėjo savo nuomonę gana seniai, subjektyviai išrankiojo iš bylos medžiagos ir akcentavo tuos keistus išvedžiojimus, kurie neva įrodo mano kaltę, visiškai sumenkindamas ar net neminėdamas gausybės kitų įrodymų, kuriais remiantis byla turėjo būti nutraukta“, - sakė jis.

Anot jo, ši byla – puiki proga visuomenėje permąstyti Lietuvos demokratijos būklę. „Pūsti į tą pačią dūdą“ nėra nei žodžio laisvė, nei demokratija, o darosi akivaizdu, kad bet koks nukrypimas nuo primetamų kanonų yra iš karto tildomas ir baudžiamas. Tai yra Konstitucijos įtvirtintų laisvių ir teisių išdavystė. Bet kuriuo atveju, šiandien Aukštojo Moxlo fakultetas susikaupia rengiamai asamblėjai (16 val. VDU Mažojoje salėje, S. Daukanto g. 28), kurioje kalbėsime apie aukštojo mokslo problemas ir kasdienius studentų ir akademinės bendruomenės sunkumus. Kol kas labai kviečiame į asamblėją, o bylos istorija tikrai tęsis ir kviesim kovoti už savo teises“, - teigė T.Janušauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pats Černiauskas - policinės valstybės atstovas Nr.I

Pats Černiauskas - policinės valstybės atstovas Nr.I portretas
Lietuvos visuomenė dar nepamiršo, kaip "demokratiškai" ir "teisėtai" išplėšė mergaitę Garliavoje. Kaip greitai večiama skūrą į kitą pusę Lietuvojr. Kur tik nespjauk - vien išverstaskūriai.

as

as portretas
teismo sprendimas buvo atiduoti mergaite be jegos panaudojimo.cerniauskas neturejo juridines galios isnest klykiancia mergaite su 240 policininku apsauga...jis gal kalbet apie demokratinius istatymus?

Jonas

Jonas portretas
Kol kas DAR REIKIA POLICINES VALSTYBES. Dabar Lietuvoje VISI TIK IR "KOVOJA UZ SAVO TEISES" Kada VISI ZINOSIME SAVO PAREIGAS,tada ir nebereikes policijos.
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių