30 mokslo, džiaugsmo ir atradimų metų: Garliavos J. Lukšos gimnazija švenčia garbingą jubiliejų

 • Teksto dydis:

Prieš 30 metų Garliavoje įkurta 3-čia vidurinė mokykla, šiandien visiems žinoma kaip Garliavos Juozo Lukšos gimnazija, švenčia garbingą jubiliejų. Gimnazijos bendruomenė džiaugiasi ir didžiuojasi savo nueitu keliu, padarytais darbais ir pasiektais laimėjimais.

Mokykla įkurta 1992 m., netipinėse Valstybinis rekonstravimo-projektavimo instituto patalpose, tad pritaikyti erdves švietimo reikmėms buvo tikras iššūkis. Po kelerių metų jai buvo suteiktas legendinio partizanų vado Juozo Lukšos-Daumanto vardas. Šiuo metu tai vienintelė gimnazija Garliavoje. Gimnazijos direktoriaus Vidmanto Vitkausko dėka 1994 m. čia įkurtas Juozo Lukšos-Daumanto atminimo muziejus.

„Didžiuojuosi, kad esame lyderiai, net partizano vardą gimnazija gavo pirmoji Lietuvoje. Mūsų mokykla gimė iš bendruomenės iniciatyvos, vėliau ji tapo viena pirmųjų profilinių gimnazijų, tuomet buvo išgryninta į keturmetę gimnaziją. Gimnazija gyva ir stipri savo kolektyvu, kuris kasdien ją stato ir kuria“, – džiaugėsi nuo pat gimnazijos įkūrimo jai vadovaujantis V.Vitkauskas.

J.Lukšos gimnazijoje puoselėjamas glaudus bendradarbiavimas su Lietuvos išeivijos šviesuoliais, politiniais kaliniais ir tremtiniais. Gimnazistai įsilieja ir į visą Garliavos bendruomenę, ryšius palaiko su įvairiomis socialinėmis institucijomis. Tokia veikla, anot gimnazijos direktoriaus, švietimo įstaigą daro kitokią nei daugelis mokyklų.

Šventės metu gimnazijos mokytojai parengė improvizacijų, kuriomis glaustai pristatė 30 gimnazijos gyvavimo metų. Renginio dalyviams buvo perduotas legendinio laisvės kovų didvyrio našlės Nijolės Bražėnaitės-Lukšienės-Paronetto sveikinimas. „Buvau su jumis nuo mokyklos įkūrimo, esu tarsi jūsų krikštamotė. Jūsų dėka šioje gimnazijoje įamžintas Lukšos atminimas. Linkiu, kad jums netektų išgyventi to, ką patyrė mano kartos žmonės. Lietuva bus laisva tol, kol jos žmonių dvasia bus laisva“, – pabrėžė N.Bražėnaitė-Lukšienė-Paronetto.

Ilgų gyvavimo metų gimnazijai linkėjo ir J.Lukšos-Daumanto sūnėnas Kęstutis Lukša, buvusio partizano, tremtinio ir ilgamečio gimnazijos bičiulio ir globėjo Antano Lukšos vaikai.

„J.Lukša-Daumantas yra laisvės idealų simbolis, išskirtinė asmenybė, o jo puoselėtos vertybės nepraranda aktualumo ir šiandien. Džiaugiuosi, kad saugant J.Lukšos-Daumanto atminimą išskirtinis vaidmuo tenka jūsų bendruomenei. Šios gimnazijos patriotinė saviraiška yra pavyzdys mums visiems. Sveikinu gimnazijos bendruomenę gražaus gimtadienio proga, linkiu ir toliau išlikti patriotiškumo, atkaklumo pavyzdžiu“, – šventės metu kalbėjo Kauno rajono mero pavaduotojas Paulius Visockas.

Nors tai jauniausia Garliavos mokykla, ji išsiskiria aukštu mokinių žinių lygiu, reikšmingais pasiekimais rajoninėse ir respublikinėse mokinių olimpiadose, konkursuose, sportinėse varžybose. Gimnazija į gyvenimą išleido beveik 30 abiturientų laidų.

Su gimtadieniu gimnaziją pasveikino Seimo narys Justinas Urbanavičius, Savivaldybės tarybos kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkė Irena Marcinkevičienė, Garliavos seniūnė Nijolė Tarvydienė, klebonas Gintaras Urbštas, bendradarbiaujančių institucijų vadovai, socialiniai partneriai, buvę gimnazijos abiturientai.

Šventės metu mokyklos bendruomenei buvo įteiktos Kauno rajono mero, Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo ir gimnazijos direktoriaus padėkos. Labiausiai nusipelniusieji gimnazijai buvo apdovanoti gimnazijos garbės ženklais.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių