"Savaitė be patyčių": patirkite filmų herojų istorijas Pereiti į pagrindinį turinį

"Savaitė be patyčių": patirkite filmų herojų istorijas

2016-03-05 03:00 kauno.diena.lt inf.
"Savaitė be patyčių": patirkite filmų herojų istorijas
"Savaitė be patyčių": patirkite filmų herojų istorijas / Kadras iš filmo "Krokodilai"

"Savaitė be patyčių" kviečia patirti filmų herojų istorijas ir jas apžvelgti diskusijose su profesionalais Kauno kino centre "Romuva". Pokalbiai apie šeimos vertybes, draugystę, tarpusavio santykius ir santykius šeimoje. Pasitelkiant filmus, istorijas ir kvalifikuotus specialistus, taip pat bus analizuojamos internetinės patyčios, stereotipai, vienatvė ir svarbiausia – galimybė padėti sau ir artimiesiems.

Kada stebėti nebegalima?

Šių metu programa į patyčias kviečia pažvelgti plačiau – nuo šeimos iki draugų. Programą pradės filmas pagal Vandos Juknaitės apysaką "Stiklo šalis" (rež. Janina Lapinskaitė). Kūrinys išreiškia ne tik santykius šeimoje, tačiau ir jų šaltumą, žmonių abejingumą. Čia su diskusija susijungs ne tik kinas, bet ir literatūra.

Antrasis programos filmas "Atsiprašau" (rež. Dave'as Schramas), kaip ir filmas "Sebė" (rež. Emmanuelle Bercot), įrodys ne tik tai, kad patyčios nėra gerai, tačiau ir skatins empatiją bei atsakomybę už kitą. "Dažnai nesusimąstoma, kad pasyvus dalyvavimas –  taip pat dalyvavimas", – teigia projekto organizatorė, Kauno kino centro "Romuva" edukacinių programų koordinatorė Gintarė Pranarauskaitė, minėdama, kad visi moksleiviai klasėje turi tam tikrą vaidmenį ir net tada, jei patys nesityčioja ar iš jų nesityčioja, tačiau tai toleruoja savo aplinkoje – patyčiose neišvengiamai dalyvauja.

"Lietuviai, kaip ir Šiaurės tautos, – tylesnio ir ramesnio būdo, lyginant su kitomis Europos, ypač Pietų tautomis, yra linkę daug ką toleruoti. Tad diskusijose taip pat bus keliamas klausimas, kada reikia kištis į tai, kada – ne", – teigia organizatorė.

Kitoks nereiškia blogesnis

Mažiesiems žiūrovams, t.y. pradinių klasių moksleiviams, bus kalbama apie teigiamas emocijas – draugystę. Dalyviai vieni kitiems pins draugystės apyrankes, o filme "Krokodilai" (rež. Christianas Ditteris) susipažins su berniuku, turinčiu negalią, ir pamatys jo – vaiko neįgaliojo vežimėlyje – integraciją.

Anot organizatorės, renginio šūkis "Kiekvienas skirtingas – kiekvienas reikalingas" ir gimė iš to, kad kiekvienas žmogus yra savitas, kiekvieno integracija yra svarbi ne tik jam, bet ir visuomenei. "Visi vienas kitą bendraudami papildome per draugystę, o tarpusavio skirtumai reikalingi tam, kad tobulintų ne tik aplinkinius, bet ir mus pačius", – teigia G.Pranarauskaitė.

Atsižvelgiant į tai, kad vis daugiau paauglių susiduria su požiūrio į savo kūną problemomis, į "Savaitės be patyčių" programą įtraukta ir paauglių valgymo sutrikimų tema, kurią atskleisti padės LSMU sveikatos psichologijos katedros lektorė Ingrida Pilkionienė ir filmas "Mano sesutė" (rež. Sanna Lenken).

Pažvelgti į problemą plačiau

"Savaitė be patyčių" Kauno kino centre "Romuva" vyksta jau antrus metus iš eilės. Kadangi patyčių mokykloje tema yra itin aktuali, į šią temą stengiamasi pažvelgti plačiau: aprėpti tam tikras potemes, apie kurias mokyklose yra kalbama rečiau ar išvis nekalbama.

Kinas tam pasirinktas kaip jaunimui įtaigi ir į personažų išgyvenimus įsijausti padedanti priemonė, o kiną papildant diskusijomis su specialistais – suteikianti gilesnį kontekstą. Šiemet organizuojant "Savaitę be patyčių" aktyviai prisidėjo savanorių moksleivių komanda, problemą matanti iš mokyklų vidaus, ir socialiniai partneriai.

Kiti edukaciniai renginiai

Kauno kino centre "Romuva" kovo 10 d. 14 val. vyks Jono Ohmano režisuoto dokumentinio filmo "Smogikai" peržiūra ir atvira diskusija moksleiviams. Tai Nacionalinio Kauno dramos teatro projekto "Nerk į teatrą" dalis. Diskusiją ves šio teatro generalinis direktorius, aktorius Egidijus Stancikas, joje dalyvaus istorikas, filmo kūrybinės grupės atstovas Kastytis Antanaitis ir filosofė Jurga Jonutytė.

Mokytojai patirti ir išmėginti neformalaus ugdymo galią kviečiami kovo 21–25 d. kultūros edukacijos savaitėje "Menų dūzgės". Čia kovo 21 d. 10 val. vyks animacijos dirbtuvės, kovo 24 d. 10 val. – kino kūrimo dirbtuvės, o kovo 25 d. 11 val. – filmo "Mari istorija" peržiūra, metodinės medžiagos ir meninės instaliacijos aptarimas. Daugiau informacijos dėl registracijos ir dalyvavimo rasite čia.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų