Į Kauną atkeliauja Vilniaus dokumentinių filmų festivalis

 • Teksto dydis:

Penktadienį į Kauną atkeliauja sostinėje jau vykstantis tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF). Rinktiniai įvairių VDFF programų filmai, diskusijos ir pažintis su festivalio svečiais spalio 2–4 d. kauniečių lauks kino centre "Romuva".

"Derindamiesi prie aktualijų ir pristatę galimybę šiemet festivalio filmus žiūrėti internetu, toliau liekame ištikimi kinui didžiajame ekrane. Todėl esame labai laimingi galėdami Kauno žiūrovus ir šiemet pakviesti į kino salę jų mieste, – sako viena festivalio organizatorių Vilma Levickaitė. – Juolab kad čia jų lauks ne tik filmų peržiūros, bet ir gyva pažintis su mokumentikos pradininko Peterio Watkinso kūrybos liudininkais – aktoriais Pierrie Vergnaud ir Caroline Lensing-Hebben bei režisieriaus sūnumi ir kūrybos atstovu Patricku Watkinsu."

Festivalio svečių delegacija Kaune pristatys P.Watkinso filmą "Komuna (Paryžius, 1871)" (2000). Šiuo eksperimentiniu pasakojimu autorius žiūrovus nukelia į XIX a. pabaigos Paryžių, kur Versalio televizijos žurnalistai transliuoja ramią, oficialią šalies įvykių apžvalgą. Režisierius filme toliau plėtoja jam būdingą stilistiką – žinių reportažo maniera jis pristato įvykius, nutikusius dar iki radijo ir televizijos atsiradimo. Pamatyti filmą "Komuna (Paryžius, 1871)" ir pasimatyti su jame vaidmenis sukūrusiais aktoriais bei režisieriaus sūnumi ir kūrybos puoselėtoju P.Watkinsu festivalio organizatoriai ir Kauno menininkų namų programa "Mokumentai" kviečia spalio 3 d.

Ne ką mažiau intriguojantis pasimatymas Kauno kino mėgėjų laukia ir su dar vienu VDFF svečiu – Vilniaus tarptautiniu kino festivaliu "Kino pavasaris", pristančiu filmą "Diego Maradona" (rež. Asifas Kapadia, 2019). "Oskaru" už dokumentinę biografiją "Amy" (2015) apdovanotas britų režisierius šįkart narplioja argentiniečių futbolo legendos asmenybę. Apie šlovę ir jos kainą pasakojantis filmas sukurtas panaudojus 500 valandų niekur nerodytos asmeninio Maradonos archyvo medžiagos.

Genijaus talento lemtos intrigos toliau verda filme "Mano Rembrantas" (2019), kuriame Nyderlandų režisierė Oeke Hoogendijk praskleidžia Rembranto kūrybos kolekcininkų, restauratorių ir prekeivių pasaulio uždangą.

Viliojančius ir mįslingus filmo herojų portretus savita menamosios dokumentikos kalba tapo ispanų režisierė Nuria Giménez. Jos "Mano meksikietiškas riestainis" (2019) prasideda nespalvotais Antrojo pasaulinio karo lakūnų kadrais ir ištraukomis iš Vivian Barrett dienoraščio.

Ribas tarp to, kas tikra, o kas ne, kas žemiška, o kas egzistuoja anapus, trina ir du Kauno žiūrovų laukiantys filmai iš specialiosios programos "Anapusybės antropologija". Islamo kultūroje Barzakh reiškia tarpinį pasaulį. Būseną tarp gyvenimo ir mirties. Vietą tarp rojaus ir pragaro. Tie, kas įžengia į Barzakh, laukia teismo, bet nežino, kada ir kur nukeliaus. Ispanų režisierius Alejandro Salgado filme "Barzakh" (2019) atkuria šią fantasmagorišką, nakties gaubiamą erdvę.

Kanados menininkas Joshua Bonnetta filmo "Antra rega" (2020) žiūrovams padovanos audiovizualinę patirtį, kuri nukels į stebuklingą pasaulį šalia Škotijos krantų – Išorinių Hebridų salas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vyt. Žalakevičius

Vyt. Žalakevičius portretas
Kada bus atidarytas "Romuvos" kimo teatras ?!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių